Otwarte Grand Prix Młodzików w badmintonie w Sianowie

0

W miejscowości Sianów k/ Koszalina w województwie zachodniopomorskim z udziałem wszystkich najlepszych aktualnie zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej w Polsce rozegrany został kolejny w tym sezonie wysoko punktowany turniej badmintona Otwarte Grand Prix Młodzików. Rewelacyjnie w tym turnieju spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik.
Krystian wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po koncertowej ,pełnej dramaturgii grze szczególnie w pojedynku półfinałowym wywalczyli pierwsze miejsce, pokonując w półfinale faworyzowaną parę: Jan Szeszko (SKB Suwałki) / Michał Węsławowicz (ABRM Warszawa) 2:1 (21:17;18:21;23:21), by w wielkim finale w sposób nie podlegający żadnej dyskusji pokonać aktualnie parę numer jeden w Polsce tej kategorii wiekowej Paweł Kiszczyk (LKS Technik Głubczyce) / Damian Perkowski (UKS Hubal Białystok) 2:0 (21:18;21:14).
W grze pojedynczej młodzików Krystian uplasował się na dziewiątym miejscu.
To kolejny znakomity występ oraz spektakularny sukces tego młodego i jakże utalentowanego badmintonisty ze Stali Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej w tak prestiżowym turnieju w polskim badmintonie.
Warto nadmienić, że turnieje rangi „Otwarte Grand Prix” są najwyżej punktowanym turniejami badmintonowymi w Polsce zaraz po mistrzostwach Polski.
Tym większe gratulacje dla Krystiana.

Na zdjęciach Krystian Wąsik wraz ze swoim partnerem Bartkiem na podium dla zwycięzców w Sianowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here