Piąta runda Karpackiej Ligi Badmintona w Rzeszowie

1
W Rzeszowie stolicy województwa podkarpackiego, w hali sportowej na Podpromiu rozegrana została piąta i zarazem ostatnia runda rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona fazy zasadniczej.
Po raz kolejny znakomitą formę zademonstrował w tej rundzie młody ligowy zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba, który odniósł kolejne dwa przekonywujące zwycięstwa.
W pierwszym meczu tej rundy Stalowcy pokonali drużynę gospodarzy RKB Rzeszów 4:3, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali, w grach pojedynczych: Kamil Malak 1, Krystian Wąsik 1 oraz w grach podwójnych deble: Patryk Kopeć / Krystian Wąsik 1 i Kamil Malak / Karol Wąsik 1.
W drugim meczu Stalowcy zdecydowanie pokonali drużynę SSB Zarzecze 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali w grach pojedynczych:
Karol Wąsik 2, Kamil Malak 2, Krystian Wąsik 1 oraz w grach podwójnych deble: Patryk Kopeć / Krystian Wąsik 1 i Kamil Malak / Karol Wąsik 1.
Młody zespół badmintonistów Stali po raz kolejny w tym sezonie zademonstrował znakomitą formę oraz wolę walki, co dało dwa wysokie zwycięstwa, mimo tego że wystąpili osłabieni brakiem w składzie Jakuba suszyńskiego (problemy zdrowotne)Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Stalowcy w fazie zasadniczej nie ponieśli żadnej porażki i z kompletem zwycięstw zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu.

Po rozegraniu pięciu rund drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba z kompletem 10 zwycięstw i 27 punktami zakończyła rozgrywki jako samodzielny lider ligowej tabeli.

Szósta finalowa runda fazy play off, kończąca rozgrywki ligowe w sezonie 2022/23 rozegrana zostanie w dniu 27.05.2023 r. w Nowej Dębie.

Pary półfinałowe:

MKS „Stal” Nowa Dęba – TKS Rakieta Tarnów I

UKS „Kiko” Zamość – RKB Rzeszów

Zwycięzcy z tych par zagrają w wielkim finale o zwycięstwo w całym sezonie, a przegrani o trzecie miejsce.

Mecz o piąte miejsce:

TKS Rakieta Tarnów II – Stowarzyszenie Sportowe Badminton Zarzecze

Na zdjęciu badmintonowy team Stali Nowa Dęba podczas piątej rundy KLB w Rzeszowie, stoją od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik i Karol Wąsik.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here