„Podkarpacki Cup 2019” w badmintona w Żyrakowie

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków k/ Dębicy w ramach Ogólnopolskich Turniejów „Podkarpacki Cup 2019” rozegrany został pierwszy w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików w badmintonie.

Na starcie stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski. W zawodach tych znakomicie spisał się młody, utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik, który wystąpił w kategorii młodzików młodszych. W grze pojedynczej młodzików młodszych klasą dla siebie był Krystian, który po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce, pokonując w finale Tomasza Cybulskiego (Benninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) 2: 0 (21:8;21:11).
W grze podwójnej młodzików młodszych bezapelacyjnie zwyciężył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), który w pojedynku finałowym pokonał po bardzo dobrej grze parę: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) / Maciej Zmarz ( Benninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) 2:0 (21:14;25:23).
Tym samym Krystian został uznany najlepszym zawodnikiem tych zmagań.
W grze pojedynczej młodzików dobre piąte miejsce wywalczył Karol Wąsik, brat Krystiana.
Była to znakomita inauguracja nowego sezonu 2019/2020 w wykonaniu młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Serdeczne gratulacje ! Na zdjęciach młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik podczas ceremonii dekoracji na najwyższym stopniu podium w Żyrakowie.