Pracowity weekend nowodębskich badmintonistów

0

Ogólnopolski Turniej Elity w badmintonie w Częstochowie

W Częstochowie rozegrany został pierwszy tym sezonie Ogólnopolski Turniej Elity w badmintonie.

W zawodach tych dobrze spisał się badmintonista Stali Nowa Dęba Szymon Malik. W grze pojedynczej mężczyzn Szymon uplasował się na miejscu ósmym. W grze podwójnej mężczyzn Debel Malik Szymon(Stal)  / Walentek Michał (BKS kolejarz Częstochowa) wywalczyli miejsce czwarte. Natomiast w grze mieszanej mixt: Malik Szymon (Stal) / Julia Bojarowskaja (UKSB Milenium Warszawa) wywalczyli dobre trzecie miejsce.

Tym samym Szymon też wnosi swój wkład w złoty jubileusz sekcji badmintona z Nowej Dęby.

Na zdjęciu badmintonista Stali Nowa Dęba Szymon Malik.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Victor Polish International 2017 w badmintonie w Bieruniu k/ Katowic

W miejscowości Bieruń k/ Katowic z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników w liczbie 250 z 25 państw Europy i spoza niej, rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Victor Polish International 2017 w badmintonie.

W tej doborowej stawce rywali nieźle spisał się młody badmintonista Stali Nowa Dęba jeszcze junior, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg Tymoteusz Malik.

W grze podwójnej mężczyzn wspólnie ze swoim partnerem deblowy Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń) uplasowali się na miejscu siedemnastym.

Tymek miał też wystąpić w grze mieszanej ze swoja stałą partnerką Aleksandrą Ptak (UKS Vol – Trick Kępno), ale niestety Ola na jednym z treningów uległa kontuzji (skręcony staw skokowy) i ten mixt nie mógł wystartować.

Na zdjęciu Tymoteusz Malik utalentowany badmintonista Polski młodego pokolenia.

Ogólnopolski Turniej Dzieci i Żaków w Grach Pojedynczych Dzieci i Żaków w badmintonie w Straszęcinie k/ Dębicy

W miejscowości Straszęcin k/ Dębicy rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci i Żaków w Grach Pojedynczych Dzieci i Żaków w badmintonie.

Bardzo dobrze spisał się w tych zawodach najmłodszy badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik.

Nowodębianin w bardzo dobrym stylu i co najważniejsze po bardzo dobrej grze wywalczył drugie miejsce w grze pojedynczej żaków w kategorii chłopców.

Tym samym również najmłodsi badmintoniści Stali Nowa Dęba dokładają po raz kolejny już w tym roku swoją cegiełkę do obchodów złotego jubileuszu istnienie sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.

Na zdjęciu Krystian Wąsik (Stal) na drugim stopniu podium w na turnieju w Straszęcinie k/ Dębicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here