SBL Grand Prix Juniora i Młodzika w badmintonie w Bieruniu na Śląsku

0
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W miejscowości Bieruń na Śląsku rozegrany został silnie obsadzony kolejny turniej badmintona z serii Grand Prix o nazwie: SBL Grand Prix Juniora i Młodzika w badmintonie. W zawodach tych wystąpiło dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba.
W kategorii młodzików U – 15 dobrze spisał się debiutujący w tym sezonie w tej kategorii wiekowej Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba). W grze pojedynczej chłopców Krystian wywalczył dobre dziewiąte miejsce. Jeszcze lepiej Krystianowi poszło w grze podwójnej chłopców, w której wspólnie z Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po bardzo dobrej grze wywalczyli wysokie piąte miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian i Bartek dopiero pierwszy sezon występują w kategorii młodzika i wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi.
To już kolejny w tym sezonie dobry występ tego utalentowanego dopiero 13 – letniego badmintonisty z Nowej Dęby.
W kategorii juniorów U – 19 wystąpił drugi badmintonista Stali Nowa Dęba Adrian Kowal, który mimo ambitnej postawy wywalczył w grze pojedynczej i podwójnej dalsze miejsca, ale Adrian również dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej.
Na zdjęciu badmintoniści Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik (z lewej) oraz Adrian Kowal (z prawej) podczas turnieju w Bieruniu.