Super Grand Prix Młodzieżowców i Juniorów Młodszych w Sianowie

0
W miejscowości Sianów w województwie zachodniopomorskim z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został wysoko punktowany i prestiżowy w Polsce turniej badmintona Super Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.
W tym prestiżowym turnieju z powodzeniem wystartowała również dwójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, dwójka braci Krystian Wąsik i Karol Wąsik. Krystian wystąpił w kategorii juniorów młodszych, a Karol w kategorii młodzieżowców (Karol jest jeszcze juniorem).
Obaj bracia spisali się wręcz rewelacyjnie, zajmując w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca tak w grach podwójnych, jak i singlowych. W kategorii wiekowej juniorów młodszych w grze pojedynczej chłopców bardzo dobre siódme miejsce wywalczył Krystian.
Jeszcze lepiej Krystian spisał się w grze podwójnej chłopców, w której po rewelacyjnej grze debel: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Wojciech Budny ( BENINCA UKS Feniks K-k) wywalczyli znakomite drugie miejsce, tocząc z wyżej notowanymi faworytami zwycięskie pojedynki, ulegając dopiero w wielkim finale turniejowej jedynce.
W kategorii wiekowej młodzieżowców w grze pojedynczej mężczyzn również bardzo dobre siódme miejsce wywalczył Karol.
Jeszcze lepiej Karol spisał się w grze podwójnej mężczyzn, w której debel: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Wiktor Grzyb ( UKS Orbitek Straszęcin) po znakomitej grze wywalczyli drugie miejsce, jakże wartościowe w kontekście tego że Karol jest jeszcze juniorem.
Warto nadmienić, że turnieje rangi Super Grand Prix są najwyżej punktowanymi turniejami w Polsce zaraz po Indywidualnych Mistrzostwach Polski.
Był to ostatni i bardzo udany występ młodych badmintonistów z Nowej Dęby w kończącym się roku 2022, w głównej roli z braćmi Wąsikami.
Teraz czas i pora na świąteczny zasłużony odpoczynek przed dalszymi startami już w 2023 roku.
Wielkie gratulacje dla braci Wąsików: Krystiana i Karola za kolejny znakomity start na arenie ogólnopolskiej.
Na zdjęciach Krystian i Karol Wąsik na Super Grand Prix w Sianowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here