Turniej badmintona „Małopolska Open” w Tarnowie

0

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został czwarty i zarazem ostatni, kończący rywalizację w sezonie 2021/2022, turniej badmintona „Małopolska Open”. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.

Na starcie jak zwykle stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej, wschodniej i zachodniej. W tym licznym gronie znalazła się również trzyosobowa grupa badmintonowych weteranów z Nowej Dęby, mieszanka młodości i rutyny: Marek Kamiński, Jacek Tomasiewicz i Mieczysław Sitko.

Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się bardzo dobrze, plasując się w ścisłej czołówce poszczególnych kategorii wiekowych, w których startowali.

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Amator” po bardzo dobrej grze pierwsze miejsce wywalczył debel kombinowany: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Filip Turczynowicz – Suszycki (Kraków), a drugie miejsce wywalczył debel z Nowej Dęby: Marek Kamiński / Jacek Tomasiewicz.

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Open” po bardzo dobrej grze trzecie miejsce wywalczył debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Mateusz Guratowski (Tarnów), a na czwartym miejscu uplasował się drugi debel kombinowany: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) /  Mariusz Tochowicz (Tarnów).

Był to ostatni występ weteranów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach, kończący sezon startowy 2021/2022, jakże udany dla badmintonowych starszych seniorów ze Stali Nowa Dęba.

Gratulacje dla całej trójki.

Na zdjęciach badmintoniści z Nowej Dęby na ostatnim turnieju w Tarnowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here