Turniej badmintona SBL Cup Grand Prix Elity w miejscowości Bojszowy

0

W województwie śląskim w miejscowości Bojszowy k/ Tychów rozegrany został kolejny w tym sezonie wysoko punktowany turniej badmintona SBL Cup Grand Prix Elity. W tych prestiżowych w polskim badmintonie zawodach znakomicie spisała się dwójka badmintonistów Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć.
Wręcz rewelacyjnie spisał się Tymoteusz Malik, który w grze pojedynczej mężczyzn po morderczych pojedynkach oraz w stylu godnym prawdziwego mistrza wywalczył pierwsze miejsce, pokonując w pojedynku finałowym Aleksandra Dzwonnika ( ŚKBad Harcownik Warszaw) 2:1 (15:21;21:11;21:15).
W grze podwójnej mężczyzn bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel mężczyzn Stali Nowa Dęba: Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik.
Bardzo dobrze w grze mieszanej spisał się Patryk Kopeć, który wspólnie ze swoją partnerką mixtową Aminą Lysenko (Ukraina) po bardzo dobrej grze wywalczyli trzecie miejsce.
Dla Patryka wspólna gra na tym turnieju z zawodniczką z Ukrainy miała podwójny wymiar. Oprócz ważnego jakim jest dla każdego sportowca aspekt sportowy to jednak ta gra miała chyba jeszcze ważniejszy i jakże symboliczny wydźwięk, czysto ludzki w kontekście tego co w chwili obecnej dzieje się w ojczyźnie Aminy Ukrainie.

Wielkie gratulacje dla dwójki czołowych badmintonistów Stali Nowa Dęba i Podkarpacia.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba: Patryk Kopeć i Tymoteusz Malik oraz badmintonistka z Ukrainy Amina Lysenko na turnieju w Bojszowy oraz na podium dla zwycięzców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here