Turniej Badmintona Starszych Seniorów w Suchedniowie XX Yonex Open Forever Young

3
W Suchedniowie w województwie świętokrzyskim z udziałem 189 zawodniczek i zawodników z Rosji, Francji i Polski rozegrany został duży Międzynarodowy Turniej Badmintona Starszych Seniorów pod nazwą „XX Yonex Open Forever Young” w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od kategorii + 30 lat, a skończywszy na kategorii + 75 lat. Na badmintonowych kortach w Suchedniowie można było zobaczyć wielu byłych I aktualnych medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata, wiele legend polskiego badmintona.
W tym doborowym gronie swój udział zanotowali również i to z powodzeniem badmintonowi weterani, starsi seniorzy z Nowej Dęby.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat czwarte miejsce wywalczył debel: Dariusz Nahrebecki (na co dzień mieszka w Austrii) / Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba). W tej samej kategorii wiekowej w grze pojedynczej mężczyzn Jacek Tomasiewicz wywalczył dobre piąte miejsce.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 50 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur (obaj Nowa Dęba). W tej kategorii wiekowej w grze pojedynczej dobre siódme miejsce wywalczył Mieczysław Sitko, a na miejscu ósmym uplasował się Tadeusz Szczur.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 55 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Adam Bunio. W tej kategorii wiekowej w grze podwójnej mężczyzn dobre piąte miejsce wywalczył debel mężczyzn: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa).
Warto zaznaczyć, że dla nowodębian był to po wielu latach debiut i zarazem powrót do krajowej Elity weteranów.
Turniej w Suchedniowie to kolejny etap kwalifikacji polskich weteranów (po drodze w czerwcu rozegrane zostaną w Częstochowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Starszych Seniorów) badmintona do Indywidualnych Mistrzostw Świata Starszych Seniorów, które na przełomie sierpnia i września tego roku rozegrane zostaną w Polsce, a ich gospodarzem będą Katowice.
Na zdjęciach badmintonowi weterani z Nowej Dęby na turnieju w Suchedniowie.

3 KOMENTARZE

  1. Miło by było, gdyby zdołali się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, to jedyna taka okazja, bo w Polsce, więc blisko. Tak czy inaczej, fajna robota, Nowa Dęba badmintonem stoi. Niech się im dalej powodzi.

  2. Panowie jak na roczniki jakie macie wypisane to wyglądacie całkiem całkiem, muszę mojego chłopa wypchać na jakiś sport, pokażę mu jak facet może wyglądać w tym wieku, pozdrawiam , życzę sukcesów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here