Udany weekend zawodników Piranii SOSiR Nowa Dęba

5

W dniach 06-08.12.2019  w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły   Mistrzostwa Polski juniorów 14 letnich w pływaniu.  W zawodach tych swoich zawodników wystawiło 159 klubów, a ogólna liczba startujących wyniosła 572 osób. Rywalizacja sportowa była na najwyższym poziomie. W tym wydarzeniu sportowym nasz klub reprezentowała dwójka zawodników Hubert Maguder oraz Karolina Byczek.

Hubert Maguder w konkurencji 50m  stylem klasycznym uzyskał czas 32,96 s. co dało mu   29 miejsce na 80 startujących oraz w konkurencji 100m stylem klasycznym uzyskał           czas 1:13,24 s. i  32 miejsce w gronie 73 startujących.

Karolina Byczek w konkurencji 50m stylem motylkowym uzyskała czas 33,94 który pozwolił zająć  65 miejsce na 88 startujących zawodniczek.

Były to zawody z cyku Mistrzostw Polski, które są jeszcze dla naszych zawodników sporym wyzwaniem i miejscem do zbierania cennych doświadczeń,  gratulacje za osiągnięte wyniki, które będą dużą motywacją do dalszego treningu.

W Mielcu 7 grudnia odbyła się finałowa edycja Podkarpackiej Ligii Dzieci w pływaniu.

Na tą imprezę Piranie udały się w 12 osobowym składzie: Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz, Ewa Wiącek, Maja Żak, Wiktoria Macielak, Milena Rydzik, Aleksandra Pastuła, Roksana Regiec, Marcin Flis, Mateusz Szypuła, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Nasi mali pływacy spisali się bardzo dobrze zdobywając 19 punktów do ligowej tabeli.

Tym razem punktowali:

Żak Maja 5 miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym

Sztafeta dziewcząt młodszych 4 miejsce w składzie ( Ewa Wiącek , Maria Tereszkiewicz, Wiktoria Macielak, Maja Żak)

Ksawery Siwiec 3 miejsce na 50 metrów motylkiem oraz 4 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.

Jan Krasowski 5 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym

Sztafeta chłopców 2 miejsce w składzie ( Mateusz Szypuła, Marcin Flis, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski).

Po trzech edycjach ligi nasze Piranie zdobywając 69,5 punktów zajęły 8 miejsce w gronie 18 startujących klubów z całego Podkarpacia. Jest to nasz dotychczas najlepszy wynik, a sami zawodnicy odczuwając lekki niedosyt zapowiedzieli, że w kolejnych edycjach wynik ten poprawią, na co liczymy mocno im kibicując.

Trenerzy sekcji Piranie SOSiR Nowa Dęba

Piotr Socha, Hubert Krasowski

5 KOMENTARZE

    • Szukałem w ogłoszeniach na BIP ale brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Czy ktoś posiada wiedzę czy został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora sosir ? proszę o komentarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here