Wiadomości z boisk siatkówki – rozgrywki KPS Nowa Dęba

1

Ostatnie tygodnie to szczyt rozgrywek piłki siatkowej i minisiatkówki, w których uczestniczą drużyny i zawodniczki KPS Nowa Dęba dzięki środkom wyasygnowanym na ten cel przez Gminę Nowa Dęba. Spośród najważniejszych wymienić należy dwa turnieje mini siatkówki w kategorii U-12, w których rozegrały swoje mecze nasze zawodniczki.

Pierwszy to Ogólnopolski Turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim gdzie znakomita gra naszych zawodniczek sprawiła, że drużyna nasza dotarła do ścisłego finału, w którym uległa zespołowi MKS Gala Skarżysko Kamienna. W turnieju tym uczestniczyło 13 drużyn więc drugie miejsce należy uznać za spory sukces. Dużo mocniej obsadzony turniej czekał na nasze zawodniczki tydzień później w Nadarzynie k/Warszawy gdzie stawiły się czołowe drużyny z całej Polski. Sporo wyższy poziom wymagał od naszych dziewcząt wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności i mimo tego, że to zrobiły niestety dwa decydujące mecze kończąc się nieznacznymi porażkami uplasowały nasz zespół na 13 miejscu na 20 startujących drużyn.

Rozgrywki swoje kontynuuje również liga młodziczek, w której to szeregach KPS Nowa Dęba ma dwie drużyny. Turniej, którego klub nasz był gospodarzem, a rozegrany 5 listopada przyniósł 3 zwycięstwa z 4 rozegranych meczów. I drużyna młodziczek trenowana przez p. Adama Szpunara zanotowała komplet zwycięstw pokonując drużyny KS Wisłoka I Dębica oraz KS Wisłoka II Dębica. Niewiele brakło by podobnym efektem z dębickimi drużynami mogły się pochwalić młodsze koleżanki naszego pierwszego zespołu. Odniosły one jedno zwycięstwo 2:0 natomiast drugi mecz przegrały 1:2 co w kontekście rozpoczynającej się dopiero dla nich przygody z „dużą” siatkówką należy uznać za sukces. Autorkami tego sukcesu były zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Szpunara grające również w kategorii U-12: Zuzanna Kotwa, Sandra Flis, Kornelia Burlikowska, Emila Rębisz, Magdalena Urbaniak, Lena Kosiorowska, Lena Słowik, Eliza Pasek oraz Oksana Flis.

KPS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here