Willinsky Cup już za nami!

6

W minioną sobotę na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbył się pokazowy turniej tenisa ziemnego, w którym udział wzięli reprezentanci Nowej Dęby i zawodnicy z Wielkiej Brytanii.

Jest to kolejny turniej pokazowy w naszym mieście. –Jego celem jest nie tylko dostarczenie sportowych emocji wszystkim fanom tej dyscypliny sportu, ale również popularyzacja tenisa ziemnego w lokalnej społeczności. Nowa Dęba posiada świetne warunki do uprawiania tego sportu i posiada kilka kortów tenisowych: dwa miejskie i kilka prywatnych – mówi Kamil Bogdan, główny organizator wydarzenia.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy.  W pierwszej znaleźli się: Saadi Chowdhury, Wayne Churchill i Wojciech Kosiorowski. W drugiej: Malcoln Graham, Piotr Gładysz i Kamil Bogdan.

Finałowy pojedynek odbył się między nowodębianinem Kamilem Bogdanem a goszczącym w naszym mieście Malcolmem Grahamem. Niestety nasz reprezentant musiał oddać puchar zawodnikowi z Wielkiej Brytanii, ale zrzucamy to na karb słynnej polskiej gościnności.

Warto dodać, że tenisowe zmagania były urozmaicone o o pokaz mody łódzkiej projektantki „De la Fotta” co było nie lada atrakcją dla zgromadzonej publiczności.

Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach, organizacja wydarzenia wymaga nakładów finansowych, a te poza wkładem organizatorów pokryli sponsorzy:

  1. Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie – Damian Diektiarenko;
  2. Radny Rady Miejskiej Paweł Grzęda
  3. Radny Rady Miejskiej Tomasz Dziemianko
  4. Firma Paam Bike – Przemysław Maćkowiak
  5. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie – Robert Suska.

Wszystkim zawodnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację Willinsky Cup gratulujemy imprezy i liczymy na kolejne wydarzenia.

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Dziekujemy wszystkim ktorzy towarzyszyli Nam podczas tego wydarzenia i dopingowali Naszych :-) Ogromne slowa uznania dla Wojtka ktory byl wielka czescia wydarzenia zapewniajac rowniez pokazowa lekcje dla lokalnej mlodziezy! Do nastepnego razu! Pozdrawiam, K

    • Trzeba jechac do owsikow, skrecic w prawo do Szkoly i droga asfaltowa do konca ale na koncu jest kort tylko trawiasty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here