XX Igrzyska Lekarskie w badmintonie w Zakopanem

6

W województwie małopolskim w zimowej stolicy Polski w Zakopanem z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego z różnych regionów Polski rozegrane zostały XX Igrzyska Lekarskie w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W tych prestiżowych dla polskiego środowiska lekarskiego badmintonowych zawodach, znakomicie spisał się jedyny przedstawiciel środowiska lekarskiego z Nowej Dęby lekarz chirurg Łukasz Wąsik, na co dzień od czterech lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz po rewelacyjnej grze, w tych Igrzyskach wywalczył komplet trzech medali: 1 złoty i 2 srebrne.

Najpierw po bardzo dobrej grze drugie miejsce i srebrny medal wywalczył w prestiżowej grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat.

Bardzo dobrze spisał się w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej do 45 lat, w której wspólnie z Robertem Bibikiem (lekarz radiolog z Łodzi) po bardzo dobrej grze wywalczyli drugie miejsce i srebrny medal.

Ukoronowaniem jego znakomitej formy było pierwsze miejsce i złoty medal w grze mieszanej w kategorii wiekowej do 45 lat, wywalczony wspólnie z Małgorzatą Pietras – Staszczyk (lekarz stomatolog z Lublina).

To już kolejny rok jak Łukasz zdobywa medale dla lekarskiego środowiska Nowej Dęby w badmintonie. Bakcyl badmintona zaszczepiony przed laty przynosi cały czas doskonałe wyniki na arenie ogólnopolskiej.

Tym samym Łukasz swoim znakomitym występem na kortach w Zakopanem kontynuuje udane starty badmintonistów z Nowej Dęby w nowym sezonie rozgrywkowym 2023/24.

Warto nadmienić, że to już 57 sezon rozgrywkowy w historii istnienia badmintona, jaki rozpoczynają  badmintoniści z Nowej Dęby.

Gratulacje dla lekarza chirurga Łukasza.

Na zdjęciach Łukasz Wąsik podczas Igrzysk w Zakopanem.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here