XXII Biegi Uliczne w Nowej Dębie

1
Fot: pexels

W sobotę 11 czerwca w Nowej Dębie odbyły się XXII Biegi Uliczne. Podobnie jak w roku ubiegłym, Bieg Główny „Nowa Dęba na 5” odbył się jako drugą część cyklu TRIADY TSSE EURO-PARK WISŁOSAN z okazji jubileuszu 25 lecia tarnobrzeskiej strefy. „Bieg Nowa Dęba na 5” TRIADA ARP S.A. wpisał się w organizowane tradycyjne „Nowodębskie Biegi Uliczne” organizowane przez Nowodębskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. Zapisy do Biegu Głównego prowadzone były internetowo przez firmę Timekiper. Cała  zebrana kwota z wpisowego, zostanie przekazana potrzebującej rodzinie wskazanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Przed startem Dyrektor TSSE Euro-Park Wisłosan ARP Tomasz Miśko powitał wszystkich zawodników, podziękował za uczestnictwo w biegu dla  uczczenia 25 rocznicy powstania TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Dyrektor Miśko przyjął też rolę honorowego startera i strzałem z pistoletu dał sygnał do startu.

 

Trasa Biegu na 5 km biegła ulicami Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowej Dębie, następnie drogą leśną do ulicy Sikorskiego, Mickiewicza, 1 Maja, Jana Pawła II  i Żeromskiego, gdzie zlokalizowana była meta. Pierwszy z zawodników LEPIARZ Sylwester z Ostrowca Świętokrzyskiego ALPIN SPORT TEAM/LKB RUDNIK, potrzebował niewiele ponad 15 minut (15,18) do pokonania tego dystansu. Najlepsza zawodniczka ALBRYCHT Katarzyna z Krościenko Wyżne  przebiegła 5 km w czasie 18:10. Klasyfikacja prowadzona była w 8 kategoriach wiekowych, wśród kobiet i mężczyzn. Na mecie pamiątkowe medale wręczali Dyrektorzy TSSE Euro-Park Wisłosan ARP Oddział Tarnobrzeg Tomasz Miśko, Marian Cąpała.

Do biegu Głównego przystąpiło 128 zawodniczek i zawodników. Wszyscy otrzymali pakiety startowe, okolicznościowe koszulki i napoje. Na mecie czekał gorący posiłek przygotowany przez organizatorów.

Najmłodszą uczestniczka liczyła sobie 12 lat, najstarszy zawodnik urodził się w 1947 roku czyli ukończył 75 lat. Wyniki na stronie timekiper.pl

Bieg „Nowa Dęba na 5” współfinansuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. na podstawie umowy o współpracy pomiędzy ARP S.A. a SOSiR Nowa Dęba. Biegi uliczne w części były sfinansowane z dotacji UMiG dla NTSK, w ramach postępowania konkursowego „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Po biegu Głównym, na starcie stanęły dzieci i młodzież. Dużą popularnością cieszył się Bieg Przedszkolaka wystąpiło 49 najmłodszych zawodników, którzy biegali na dystansie 200 m. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych na dystansach 400, 800 i 1200 m. We wszystkich kategoriach wystąpiło 133 uczestników. Uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale a najlepszym zostały wręczone nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary.

Szczególnym gościem zawodów był Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP. Obecni byli także: Jerzy Sudoł Starosta tarnobrzeski założyciel Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Tomasz Miśko – Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu, Marian Cąpała Wice Dyrektor ARP. Iwona Strojek Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury  w Nowej Dębie, Bogusława Małajowicz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, Robert Suska Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie, Wojciech Gruszka Członek Zarządu Powiatu tarnobrzeskiego, Aleksander Mokrzycki Prezes MKS STAL Nowa Dęba, Andrzej Tylutki Prezes Stowarzyszenia Aktywne Podkarpacie.

Galeria zdjęć: Wiesław

Szczur://www.facebook.com/1804091746553686/posts/2812510909045093/?d=n

 

XXII Biegi uliczne już za nami. Było to duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistycznie. Składam podziękowania osobom wyjątkowo zaangażowanym w przygotowanie i organizację zawodów. Dziękuję Dyrekcji TSSE Euro-Park Wisłosan za wsparcie finansowe XXII Nowodębskich Biegów Ulicznych.

 

Dziękuję: Łukaszowi Mazurowi i Hubertowi Krasowskiemu pracownikom SOSiR za  opracowanie koncepcji i przygotowanie trasy biegu na 5 km oraz  pracę przy organizacji zawodów. Iwonie Serafin, Magdalenie Staciwa, Agacie Wróbel, Beacie Zielińskiej, Lucynie Ząbek pracownicom SOSiR za przygotowanie logistyczne i bezpośrednią pomoc w dniu zawodów. Adamowi Bunio, Krystianowi Rębiszowi, Krzysztofowi Hajdukowi i Wojciechowi Wilkowi pracownikom SOSiR za przygotowanie miejsca imprezy. Beacie Szatkowskiej i załodze karetki Pogotowia ze Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie za zabezpieczenie medyczne biegów. Kamilowi Hinzmanowi z SOK za nagłośnienie miejsca zawodów. Adamowi Szpunarowi z profesjonalną spikerkę. Dziękuję nauczycielom Katarzynie Lewandowskiej, Marcie Majdańskiej, Jadwidze Tomczyk, Robertowi Susce Dyrektorowi ZS nr1, Arkowi Tereszkiewiczowi, Mariuszowi Koprowi. Wiesławowi Szczurowi i Grzegorzowi Lubasowi za profesjonalne wykonanie fotografii. Podziękowania kieruję do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji
w Tarnobrzegu oraz  Policjantom z Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Straży Leśnej Nadleśnictwa Nowa Dęba. Podziękowania dla druhów OSP z Alfredówki, Tarnowskiej Woli i Rozalina oraz młodzieży z drużyny Związku Strzeleckiego Strzelec z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, oraz młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie za zabezpieczenie trasy biegów i prowadzenie biura zawodów.

 

Specjalne podziękowania  za wsparcie przy realizacji XXII Biegów Ulicznych dla:

Zbigniewa Chmielowca Posła Na Sejm RP

Jerzego Sudoła Starosty Tarnobrzeskiego

Wiesława Ordona Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba

Tomasza Miśko Dyrektora TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Mariana Cąpały  Wice Dyrektora TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Damiana Dziadury z TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Kazimierza Kopcia Nadleśniczego  Nadleśnictwa Nowa Dęba

Wiesławy Barzyckiej Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie

Iwony Strojek Dyrektor SOK w Nowej Dębie

Jerzego Wilka Wójta Gminy Majdan Królewski

Marka Pietrykowskiego Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu

Jerzego Lisa Komendanta Komisariatu Policji w Nowej Dębie

Luba i Krzysztof Tęcza Restauracja Dębianka

Andrzeja Chejzdrala Prezesa PGKiM Nowa Dęba

Andrzejowi Tylutki Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie

Wojciecha Stępnia Związek Strzelecki Strzelec ZS nr 2 w Nowej Dębie

Adama Smykli Komendanta Miejsko-Gminnego OSP

 

 

Adam Szurgociński

Dyrektor SOSiR Nowa Dęba

 

1 KOMENTARZ

  1. Poprawna nazwa firmy prowadzącej zapisy do biegu i elektroniczny pomiar czasu to Timekeeper. Z języka angielskiego ;). Jej strona internetowa to timekeeper.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here