KLAPA ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ SZPITALA. ZŁA PASSA STAROSTY

53
Fot. Zdjęcie z aukcji charytatywnej na rzecz Szpitala. Licytuje starosta Jerzy Sudoł. / SOK

Niewielu było chętnych do wsparcia „II Charytatywnej Aukcji Sztuki” na rzecz szpitala organizowanej przez SOK i Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Jak podają służby prasowe starosty Jerzego Sudoła aukcja przyniosła niespełna trzytysięczny dochód, który w całości zasili działalność Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. 

Mimo pięknych występów grup młodzieżowych z Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc, a także wyjątkowych prac wykonanych przez m. innymi przez uczestników zajęć terapeutycznych z Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie i jego filii w Tarnobrzegu oraz lokalnych artystów, wydarzenie nie przyciągnęło tłumów. Na aukcje nie przyszli nawet powiatowi radni którym podlega szpital oraz urzędnicy starostwa.

GDZIE POWIATOWE ELITY?

Na sali widowiskowej zabrakło „miejscowych elit”: radnych powiatowych, kierowników i pracowników urzędu powiatowego, a także kadry szpitala wyższego szczebla. Nie było również tzw. VIP-ów: przedstawicieli parlamentu, władz wojewódzkich, prezesów firm i instytucji. Z załączonych zdjęć wyłania się obraz osamotnionego starosty Jerzego Sudoła, któremu nie towarzyszyli nawet jego koalicjanci z rady powiatu i najbliżsi współpracownicy. Nieliczne zajęte miejsca sali widowiskowej zapełnione zostają w większości przez rodziców występujących na scenie dzieci. Sam zainteresowany zdaje się robić dobrą minę do złej gry: – Każdy grosz dla szpitala jest ważny – tłumaczy Jerzy Sudoł starosta tarnobrzeski, w zamieszczonym na stronie Powiatu komunikacie.

53 KOMENTARZE

 1. Znowu za długie spodnie i kwadratowe buty. Chłopie! Dostajesz prawie 20 tysięcy miesięcznie. Pełnisz ważną funkcję. Idź do krawcowej niech to przytnie. Reprezentuje pan nie tylko siebie ale cały powiat. W „Sandrze” kupisz za 150zł ładne półbuty. Ogarnij się!

 2. Faktem jest, że w planach organizatorów to wydarzenie miało wyglądać zupełnie inaczej. Spodziewano się większej frekwencji i obecności znamienitych gości. Wobec tej widocznej gołym okiem „klapy” -w trosce o dobro Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie – Starosta i radni powiatowi powinni odpowiedzieć sobie na pytanie czy przyjęta przez nich strategia przerzucania odpowiedzialności za złe zarządzanie placówką na społeczeństwo jest moralnie uzasadniona? Czy taka „prywatyzacja zysków” (wysokie wynagrodzenia kadry zarządzającej szpitala i powiatu, w tym podwyżki uposażeń) i „uspołecznianie kosztów” ( domaganie się od gminy współfinansowania lecznicy, pobieranie pieniędzy od płacącego ogromne składki zdrowotne biznesu etc.) buduje przychylność czy wręcz odwrotnie? . Być może coraz więcej mieszkańców zaczyna dostrzegać, że naprawę szpitala należy zacząć od naprawy starostwa…

 3. Zamiast robić medialne i polityczne show z którego ledwo uzbieraliście 3 tysiące złotych, wystarczy wrócić do diet jakie starostowie i radni powiatowi pobierali przed podwyżką którą sami sobie przyznali. Z samej pensji starosty będzie 10 tysięcy miesięcznie czyli 120 tysięcy rocznie. Jeśli doliczymy wicesatrostę, członków zarządu i radnych to dobijemy do pół miliona. Gra warta świecki panie starosto!

 4. Chyba po tej zmasowanej akcji ratującej szpital starosta zobaczył swoje miejsce w szeregu. Teraz się dziwi, że ludzie mają go dość? Gdzie był jak mieszkańcom można było ułatwić życie wyrażając zgodę na wydział komunikacji? Ludzie nie kupują już dziadzia opowiadającego nudnie o historii. Takie spektakle to w szkole może starosta robić za pensję nauczyciela, a nie za ponad 20 tysięcy miesięcznie. Cieszy mnie, że ludzie też to widzą.

  • Jeśli PiS nie chce stracić władzy w powiecie tarnobrzeskim to niech powie panu Mazurowi, panu Rożkowi i panu Ożga że stawiając na Sudoła popełniają polityczne harakiri. Panie pośle Chmielowiec, pan ma łeb na karku. Niech pan uświadomi swoim kolegom z powiatu, że to się nie uda drugi raz.

 5. Tak se czytam od dłuższego czasu te wpisy osobnika podpisującego się "Anonim", i widzę że jest on doskonale poinformowany w każdej sprawie. Nawet w tych, o których nie powinien publicznie się wypowiadać.

  A wiem że są ludzie, którzy byliby zainteresowani skąd u obywatela taka chęć podzielenia się tymi informacjami. Nawet niech to będą tylko pomówienia, to i tak podpada to pod paragraf…

 6. Ja to wszystko obserwuje co się w starostwie dzieje , co w szpitalu powiatowym w Nowej Dębie i tak się zastanawiam – kto na tego starostę głosował . Ludzie – to wy już swojego rozumu nie macie ??????

 7. Co oni zrobią z taką kasą ? Co tu kupić jak to rozliczyć ? Straszna padlina. Więcej na prąd poszło niż uzbierane. Ten zamulacz juz powinien zejść ze sceny i zająć się tym śmietnikiem za płotem

 8. Starosta powinien podać się do dymisji chcąc zachować resztki godności, brak mu stylu, klasy i ogłady, a większość inicjatyw zainicjowanych przez niego kończy się porażką. Chcąc nie chcąc współpraca z kościołem w tak małej gminie jak Nowa Dęba popłaca. Mam nadzieje, że w przyszłych wyborach zwycięży rzeczowy kandydat młodszy, z pomysłami i dobrze ubrany. Koszt uszycia garnituru na miarę w rodzimych polskich firmach to kwota w granicach 4 000- 5 000 zł przy miesięcznej pensji 20 000 zł starosta powinien zainwestować chociaż w dwa dobre komplety garniturów, a wystarczy później dobierać odpowiednie dodatki.

 9. Starosta zamiast zrobić WOŚP wolał zrobić własną zbiórkę. Twierdzi że zebrał prawie 3 tysiące ale jak tam jest naprawdę to tego nie nikt. Gdyby był WOŚP to by pewnie miasto zebrało 20 tysięcy, a szpital dostałby sprzęt warty parę milionów od WOŚP. Taki biznes zrobił starosta.

 10. A ja się zastanawiam od czego jest SOK? Toż to narzędzie i tuba propagandowa Burmistrza a co za tym idzie Starosty i plebanów!? Wszystko to z naszych podatków!? Myślałem że jak nastąpi obecna dyrektor to coś się zmieni na lepsze po tragicznym Krystuchu! A jednak co każą to się robi – ciepła posada dla przydupasów – ot co!?

 11. Starosta przynajmniej licytował coś. A czy nasz Burmistrz wsparł swoją akcję nie tyle wizerunkiem co wylicytowaniem dział sztuki?

  • Kogo masz na myśli Gruszkę Ziębe czy Zielaka ? Też się dziwie, że ich nie było, nie pomogli, a teraz ujadają w komentarzach

 12. Dlaczego Radny Marian Tomczyk z Cygan nie znalazł czasu by wesprzeć Szpital i samo wydarzenie swoją obecnością? Helena mu zabroniła? Przecież Sudoł to wielki przyjaciel Mariana. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Czyżby Marian wyczuł krew i postanowił zastąpić Jurka w starostwie? Jakby tak Mariana podmyć, ogolić i ubrać to czego nie? Czym gorszy od Sudoła?

 13. Artykuł wypaczony. Powinien brzmieć:
  Wielkim sukcesem zakończyła się aukcja na rzecz szpitala w Nowej Dębie. Starosta Jerzy Sudoł zorganizował wspaniałą Galę połączoną ze zbiórką na nowodebski szpital, na który licznie zgromadzeni przedsiębiorcy, samorządowcy oraz spontanicznie zebrani liczni mieszkanczy nie szczędzili grosza. Udało się zebrać niespełna 3.000,00 zl. Samorządowcy z ościennych powiatów już zapowiadają, że wzorem starosty Sudola podobne kwesty zorganizują na rzecz prowadzonych przez siebie placówek. Starosta nie wyklucza podobnej charytatywnej aukcji sztuki na rzecz DPS.

  • Potwierdzam! Wprawdzie mnie nie było jak wszystkich innych ale Juras relacjonował, że ludzie walili drzwiami i oknami. Zebrano coś koło 3 tysi czyli prawie 800 zł ale tylko dlatego że za mało puszek było w stosunku do ilości osób które chciały wpłacić datki. Stało się jak się stało. Wyciągniemy wnioski. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Auuuuuuuu!

 14. [PONIŻEJ TYPOWY STAND-UP W WYKONANIU SUSŁA, WRAZ Z DIDASKALIAMI]

  Szanowny Panie Pośle
  Droga Pani Marszałek
  Czcigodni Księża
  Pani Dyrektor
  Szanowny Panie Kierowniku
  Szanowny Panie Wójcie
  Drodzy Goście według godności i sprawowanych funkcji

  [ważne żeby wymieniać wszystkich powoli, po każdym wymienionym gościu zbierać przez minutę skołatane myśli i błądzić oczkami]

  Gdy w 946 lat temu, 25 stycznia 1077 roku, król niemiecki Henryk IV Salicki odbył przed papieżem Grzegorzem VII publiczną pokutę, nikt nie śmiał przewidywać, że w styczniu 2023 roku pańskiego na diabelskiej górce runie uschnięta sosna. Sosna która wraz otaczającym ją zagajnikiem była świadkiem budowy drogi powiatowej 1 Maja, onegdaj jeszcze brukowa. A dzisiaj? Dzisiaj mamy tam asfalt. Pamiętam jak w 1971 roku świętej pamięci inżynier Bździkot wraz z robotnikami kładł tam asfalt w temperaturze 34 stopni celcjusza. Do dzisiaj pobrzmiewają w mej głowie jego rubaszne inwektywy. Dzisiaj ta droga prowadzi do szpitala powiatowego w Nowej Dębie, który szczególnie leży nam na sercu

  [teraz wypada rozłożyć krótkie rączki w geście… w sumie bez znaczenia jakim bo i tak już nikt nie słucha]

  I ten szpital, nasz szpital. I tu wielkie podziękowania dla pani dyrektor która dba o ten szpital. Bo ważny jest ten szpital. Jeszcze raz dziękuję pani dyrektor. Gdy w 1940 roku Rosjanie utworzyli tu lazaret nie było jeszcze respiratorów elektrycznych. Musieli pompować. A myśmy taki respirator kupili. I chcemy kupić ich więcej. Dlatego ważne jest aby to wsparcie było. I tu widzę, że uśmiecha się poseł Chmielowiec. Także panie pośle, bardzo dziękuję.

  [generalnie można, a nawet należy tak pleść przynajmniej przez kolejny kwadrans, aż sam zaśniesz na scenie]

  • Ważne by powłóczyć za dużymi spodniami i włożyć trumienne, kwadratowe buty.

 15. … tak bardzo zajmujecie się biciem miejscowej piany, że nie zauważyliście jak Wasz naczelnik w 2016 roku, sprzedał was na służbę Ukraińcom.

  • @Terapeuta 8 lutego 2023 at 15:50
   Polecam przeczytać ze zrozumieniem, umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy, w sprawie wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności, zawartej w Warszawie w dniu 2 grudnia 2016 r. a opublikowaną w Monitorze Polskim w roku 2019 pod poz. 50. Szczególnie polecam akapity dotyczące; nieodpłatnego przekazania uzbrojenia oraz personelu wojskowego i cywilnego.

  • Bo N.D zaściankiem PiS-siurow stoi – lepiej robić aukcje, motać się w swoim sosie!? Tutaj każdy jest z „zawodu Dyrektorem”! Ręka rękę myje – lepiej siedzieć na dupie i się nie wychylać – umarłe miasteczko albo i Totalna Wiocha! Jest mi z latami coraz bardziej wstyd dla tej kupy rządzących – młodzi ludzie wciąż uciekają z sukcesami na świecie a tu gloryfikuje się grupkę bawiących się emerytów i wydaje tysiące!? Żenada i zagłada

 16. Obudźcie się w tej dębie, mamy 21 wiek, macie wpływ kogo wybierzecie do rady gminy, powiatu itd. Zacznijcie myśleć ( to cecha samo sapiens), nie słuchajcie podżegaczy, przestańcie robić to co w TVPIS czy POLSACIE czy TVN wam narzucą. Oglądajcie jedno i drugie czy też trzecie ,ale wnioski sami wyciągajcie. Głosujecie na tych samych ( nie twierdzę że wszyscy są źli) ale sprawdzajcie co obiecali, a co zrobili. Większość pcha się do koryta, a tylko nielicznym zależy na dobru ogółu.

 17. A w Kolbuszowej Starostwo Powiatowe przekazało na rzecz Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej Milion złotych na nowy sprzęt, w tym Roku do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej trafiło:
  Milion złotych na sprzęt
  Trafi nowoczesna Karetka Pogotowia Ratunkowego (to już 3 nowoczesna karetka dla SP ZOZ Kolbuszowa)
  Powstał nowoczesny oddział Urologii i Onkologii w Szpitalu w Kolbuszowej który jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów na Podkarpaciu i najwiecej wykonujących operacji Nowotworów.
  Utworzono Oddział Ortopedii i Traumatologii Ruchu
  Wykonano olbrzymi parking a cały szpital posiada drogi asfaltowe nowe ogrodzenia monitoring za 3,5 mln zł
  W planach utworzenie oddziału Neurologii i powrót oddziału Wewnętrznego.
  Na OiOM zakupiono aparat USG za 150 tyś
  Zatrudniono wielu specjalistów
  Onkologów
  Chirurgów
  Urologów

  Da się? Da

  • Tylko powiedz kto za kilka lat mógłby być posłem z Nowej Dęby ? Sudoł, Ordon czy może jakiś inny dziadek ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here