Podkarpackie: Ponad 13 tys. kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu

9
pexels

W pierwszym półroczu 2023 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu wstrzymał wypłatę świadczeń z tytułu choroby 715 osobom na łączną kwotę niespełna 800 tys. złotych. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – wzrosła łączna kwota wstrzymanych świadczeń (w 2022 r. było 549,5 tys. zł).

Każda osoba przebywająca na zwolnieniu lekarskim musi się liczyć z możliwością kontroli przeprowadzanej przez ZUS czy pracodawcę – uprawnienie do kontrolowania chorych wynika bezpośrednio z ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa – informuje Wojciech Dyląg – regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

9 KOMENTARZE

  1. Witam wszystkich,przeprowadziłem się niedawno z dużego miasta muszę się przepisać do lek.rodzinnego wszyscy w pracy polecają lek.Saczawke dobry wybór?

  2. A dla mnie to w porządku jest. A nie że taka nauczycielka matematyki bedąc na L4 od ginekologa, bawiła na wycieczce w Italii...

    Jesteś „chory”, to masz cierpieć. Taka jest istota choroby…

  3. Ja znam takich co 30lat siedzieli w Polsce na rencie chorobowej i30lat pracowali wUSA legalnie Teraz mając dwie emerytury I gdzie ten ZUZ był Gdzie te kontrole gdzie Po,PiS,Lewica PSL A teraz mają jeszcze 13i14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here