10 Jubileuszowa Gala Art Dance

59

31-01-2012

Dziesiąta jubileuszowa Gala Taneczna Art Dance tradycyjnie przyciągnęła setki mieszkańców naszego miasta!

Miłośnicy tańca z terenu Nowej Dęby i okolic przez trzy dni (26,27,28 stycznia) mieli okazje zapoznać się z repertuarem przygotowanym przez adeptów Akademii Tańca założonej 1 lutego 2007 roku przez Martę Buś. Taniec w rodzinie pani Marty jest wszechobecny. Oprócz mamy tańczą również córki Agnieszka i Paulina. Z czasem rodzinna pasja została przelana na środowisko lokalne. Pierwsze kroki Akademia Tańca stawiała w Samorządowym Ośrodku Kultury. Następnie w wyniku remontu obiektu zajęcia i występy odbywały się w miejscowych placówkach oświatowych.

10 jubileuszowy występ odbył się już w odrestaurowanym Domu Kultury.

Przez trzy dni występów sala widowiskowa SOK-u była wypełniona po brzegi. Każdego wieczoru gale otwierał film autorstwa tancerza break dance Grzegorza Panka, dokumentujący postęp uczestników zajęć w ciągu 5 lat Akademii Tańca. Potem był już przede wszystkim taniec na żywo. Na scenie prezentowały się urocze maluchy, prowadzone przez instruktor Agatę Tyniec i uczestniczące w zajęciach taneczno-rytmicznych z elementami tańca nowoczesnego. Taniec towarzyski: standardowy walc wiedeński oraz jive z elementami woogie-boogie i rock”n”rolla zaprezentowali podopieczni formacji tanecznej Marty Buś. Grupy pozostające pod opieką instruktorską Teresy Śwideckiej-Węglarz pokazały technikę jazzu: najmłodsi, poznający dopiero ten styl, tańczyli choreografie z elementami jazzowymi, starsza grupa – jazz w najczystszym wydaniu, najstarsza – broadway jazz. Break dance prezentowały trzy, żywiołowe grupy prowadzone przez Mariusza \”Dyszla\” Dyszlewskiego, hip-hop – dwie energetyczne grupy Edwina Ruckiego oraz niesamowicie dopracowana technicznie formacja Magdy Serafin. Układ choreograficzny dla tańczących taniec brzucha – belly dance przygotowała Karolina Klimczuk. – Ten układ jest pokłosiem warsztatów wakacyjnych, podobnie jak choreografia do \”Psycho\” – wyjaśnia M. Buś. \”Psycho\”, układ aspirujący do miana spektaklu tańca, był niesamowitym w formie i przekazie emocjonalnym punktem programu, opracowanym na ubiegłorocznym, letnim obozie tanecznym, poprowadzonym przez Dorotę Koprowską. W finale zaprezentowali się wszyscy tancerze ze wszystkich grup wiekowych we wspólnym układzie tanecznym. Poza tańcem, swoje umiejętności wokalne prezentowały wokalistki: Monika Wilczyńska, Asia Kosowicz, Karolina Szymula, Karolina Warchoł oraz Martyna Puszka-Maziarz, która wspólnie ze swoim mężem już 1 lutego 2012 r. będzie prowadzić w Samorządowym Ośrodku Kultury zajęcia wokalne oraz naukę gry na instrumentach.

Pierwszy dzień gali zakończyła słodka niespodzianka dla wszystkich ją obserwujących: drobne pieczywo cukiernicze z Piekarni Stefana Busia. Drugiego dnia podziękowania odbierali wszyscy instruktorzy, którzy współpracowali ze szkołą w ciągu 5 lat jej istnienia i przybyli na uroczysty jubileusz. Dla nich zostały przygotowane specjalne, pamiątkowe prezentacje. Na niedzielnej gali, za 5 lat uczestniczenia w wielu zajęciach w tej szkole, wszechstronność i bezsprzeczny talent taneczny wyróżniono Amandę Kamińską. Nagrodą jubileuszową są wybrane warsztaty taneczne w wybranej technice.

Na wielką pochwałę zasługuje wysiłek włożony w przygotowanie gali: poza przygotowaniem tanecznym, pracę włożoną w znakomitą oprawę scenograficzną, akustyczną i oświetleniową (Kamil Hinzmann, Michał Wolski, Dariusz Chmielowiec). Kostiumy dla tancerzy były dziełem Małgorzaty Plaskota i Anny Grabkowskiej. W tym roku wielkie podziękowania za pomoc trafiają do: zarządu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, Mariusza Półtoraka – prezesa \”Marmy – Plast\” sp. z o.o. sp.k., zarządu Nieruchomości sp. z o.o. oraz Piekarni \”Chle-buś\” Stefana Busia.

Jak podkreśla Marta Buś, siłą jej szkoły jest dobór instruktorów, rekrutujących się tak z Nowej Dęby, jak Stalowej Woli, Tarnobrzega i Mielca. – To zapewnia różnorodność zajęć oraz technik tanecznych. Dzięki doborowi najlepszej kadry instruktorskiej należytą opiekę techniczną i pedagogiczną mają uczestnicy od przedszkola aż do niemal dorosłej młodzieży – wyjaśnia M. Buś i zachęca do wstępowania w szeregi tej szkoły. Rekrutacja trwa bezterminowo.

Organizatorami gali byli: Samorządowy Ośrodek Kultury i Akademia Tańca \”Art Dance\”.

Zdjęcia: http://mdyszlewski.pl/
/SOK, info

59 KOMENTARZE

 1. A co do art dance ma pan półtorak może Ci zazdrość że komuś coś się udało, jak wolisz dać na dzieci to daj i nie mieszaj się w czyjeś zaangażowanie. Niektórzy lubią oglądać kabarety.

 2. Nie rozumiem, któryś już temat z koleji o Pani Buś i jej szkole tańca, a w komentarzach wiecznie najazd na nią, o co chodzi ? czego wszyscy jej tak życzą? Przynajmniej dzieje sie coś w tej Dębie, można dzieci wysłać na jakieś zajęcia pozalekcyjne, żeby rozwijały talenty w zdrowy sposób, a nie tylko przed komputerem…

  Czy owa Pani robi coś złego ?

 3. nie chodzi o to, że robi coś złego bo robi naprawdę świetną robotę, tylko ta robota jest przedstawiana jako działanie społeczne co jest nieprawdą bo jest to działalność gospodarcza [url]http://www.zumi.pl/1402797,Akademia_Tanca_Art_Dance_Marta_Bus,Nowa_Deba,firma.html[/url]
  mimo to szacunek, że ta FIRMA robi bardzo dobrą robotę, ale zaznaczam FIRMA

 4. Popieram #6. Co nie znaczy, że nie podoba mi się Gala Art Dance. Świetny pomysł na biznes, praca połączona z pasją i nie oszukujmy się… niezła kasa. Dlatego gratulacje dla Bussines Woman, ale nie róbmy z tego parady altruizmu…

 5. [b]również popieram GALA TANECZNA jako impreza KOMERCYJNA na dość dobrym poziomie i za to trzeba cenić firmę ART-DANCE[/b] ale nie mówimy że to DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA mimo, że inne firmy wspierają firmę ART DANCE………………….równie dobrze DEZAMET może mówić że robi coś SPOŁECZNIE bo zatrudnia kilkaset osób…… pani Marto gratuluję dobra robota …….tylko jedna mała prośba mówmy otwarcie i szczerze a na pewno więcej osób pomoże …. jestem pewna …………..

 6. Wrzućcie na luz. Oby więcej takich inicjatyw : prywatnych, społecznych, firmowych (bez znaczenia) w naszym mieście a będzie dobrze. O to właśnie chodzi by ludzie działali i byli aktywni. Nie tylko komentując w necie ale działając w realu. Gratuluje 10 Gali.

 7. Pytanie? Popieram wszelką działalność motywujacą młodzież. Tylko dlaczego działalność taneczna odbywa się kosztem innych zajęć np. muzyki?

 8. Dobrą robotę robi Marta Buś, trafiła w zapotrzebowanie na edukację artystyczną i chyba nieźle jej idzie. Mam nadzieję, że połączenie (trwałe?) prywatnej inicjatywy ze strukturami samorządowymi (SOK) nie będzie jej ograniczać. Dla SOKu z jej pracy płynie sam sok, czysty zysk (pomijając potencjalne "zagrożenie" dla jego struktury, gdyby miała ambicje uderzyć w niej wyżej).

  Muszą przeminąć pokolenia, zanim ludzie tutaj zrozumieją w pełni, że kultura rządzi się takimi samymi prawami rynku jak inne gałęzie gospodarki. Pani Buś jest jedną z osób, które przecierały w ND pewne szlaki i przy okazji wielu ludziom oczy. Robi rzeczy oczywiste, potrzebne, w oczywisty i naturalny sposób. Za kilkanaście lat będzie jeszcze mniej takich żałosnych komentarzy, jak np. ten #1.

 9. Gala jak co roku bez większych zmian.Zapewne chwalebne jest że kroś uczy nasze dzieci czegos pozytywnego,natomiast niepokojacy jest fakt parcia pani Marty Na DK.Idąc za słowami przysłowia dać paluszek a weżmie cała raczkę, da sie zauważyc ze juz pani Marta omotała dyrektora DK. Już On samodzielnie nie prauje i nie mysli a pracownicy zapewne musza sie dostosowywac do władczego charakterku pani Marty!Brawo!To nie lepiej zwolnic dyrektora a dac władze Pani Buś!Przyjecie pani Marty na etat do DK było najgorszym z mozliwych posunięciem dyrekcji.Zrozumie to wkrórce, a moze już zrozumiał?Oby…..

 10. W całym artykule nie ma słowa o pracy społecznej, czego się czepiacie, P.Marta jest zatrudniona na etacie no i okey, kto by odwalał taką robotę za friko?
  sami malkontenci, tylko krytykować, tych chętnych społeczników zapraszam ze swoimi pomysłami do udziału w życiu Nowej Dęby

 11. Nie broń tak dyrektora człowieku, bo nie jest on tego wart w rzeczy samej. Życzę mu ,by tak kiedyś z i nim postąpiono jak on nie przymierzając postępuje z pracownikami , no może nie ze wszystkimi.

 12. Pani Marto, gratuluję wspaniałych występów. Jest Pani młodą, operatywną, pracowitą, pomysłową i uroczą osobą. Życzę dalszych sukcesów.

 13. Co jest zlego w tym ze ktos chcialby byc dyrektorem domu kultury? Kto decyduje o tym kto zostanie takim dyrektorem i dlaczego nie mozna o tym myslec?

 14. To p. BUś jest na etacie w Domu Kultury i dodatkowo prowadzi własny biznes konkurencyjny z tym co powinna prowadzić jako pracownica Domu Kultury. może źle cos zrozumiałam, ale jesli tka jest to jest to ewidentnie konflikt interesów.

 15. Tutaj kazdy coś kreci na boku i wszystkim mówi że jest ok.potrzebny tytaj dobry prolurator – niestety roz**** te układy

 16. Ja też chyba tutaj czegoś nie rozumiem, ta Pani jest na etacie w DK, a oprócz tego prowadzi działalność gospodarczą i wykorzystuje do tego majątek gminy (sale i zaplecze DK) ??? Czy tak to wygląda? Niech mnie ktoś oświeci jeśli się mylę.

 17. W N.Dębie jest tylko garstka ludzi uczciwych i pracowitych.Reszta pod płaszczykiem ładnej minki kombinuje. Ale to do czasu .Komuna tak nauczyła -niestety

 18. Ci co uczyli się kombinować za komuny są już na emeryturach w większości przypadków. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla ludzkiej buty, chciwości , pazerności, pogardy dla słabszych, wywyższania się ponad innych . To cechy charakteru ludzi małych i żałosnych , nawet nie zdających sobie sprawy, jak bardzo są żałosnych i nawet współczucia nie wartych.

 19. Co by ktoś nie zrobił w grajdole to go skrytykują , jak by zrobił za darmo to zaraz domysły , podejrzenia . Jak ktoś coś zrobi za kasę i nieważne że poświęca temu kupę czasu to jeszcze gorzej. A szyszki zbierajcie , albo za inną robotę zabrać się trzeba to żółci mniej produkował będzie wasz umysł i zdrowsi będziecie …

 20. Cos mi tu sie nie zgadza, czy pani Bus jako osoba zatrudniona w SOK prowadzi oprocz tego swoj prywatny biznes w tej placowce? i kto ma z tego dochody?

 21. # 28 a ja powiem że wszystkimi stowarzyszeniami w Nowej Dębie powinien zajać się niezawisły prokurator .Oczyścić ten grajdoł.

 22. a ja myślę że administrator powinien się zająć wpisami typu głupia, burak, wieśniak itd. Przecież to jest publiczne obrażanie ludzi. Chyba jest jakiś regulamin a administrator powinien brać odpowiedzialność za to skoro nie reaguję

 23. Co wy ludzie wkońcu chcecie co by w tej dębie co ś nie zrobił to wszystko żle nic nikomu nie pasuje ,zrobić coś to niema komu ale do krytykowania to całe gremiu , najlepiej to zaorać tą dębe i wybudować ziemianki!

 24. #35 głupszego wpisu dawno nie widziałem może administrator wypróżnić się tylko na takie wpisy,apropo mnie tam wisi zasadniczo co kto pisze sam lubię sobie w neta pobluzgolić :)

 25. Samba to jest szkola tańca!!!Oni robią robotę, ciary na plecach:)Instruktorzy z umiejętnościami popartymi długoletnim doświadczeniem, dwuletnia szkoła na instruktora tańca to trochę mało…

 26. to się podpisz z imienia i nazwiska i bluzgol jak jesteś taki odważny czy może nie masz jaj? Bo jak anonimowi to gęby się wam nie zamykają i jedyne dobre to ratusz a resztę na kamienowanie. Oskarżenia, insynuacje, obelgi – tyle co większość wpisów się tu pojawia. Jak macie kuźwa wątpliwości to zgłoście to odpowiednim służbom, macie do kogoś problem powiedzcie to w twarz i pokażcie że macie jaja, bo tak robią tylko malkontenci, nieudacznicy, zazdrośnicy itd.
  INFOŻENUAAAA!!!!

 27. Niech Marta robi, chwała jej za to tylko niech nie chowa sie w domu kultury i udaje ze robi to spolecznie. kiedyś takie szkoły tańca prowadzil Dom Kultury, czemu teras tam wpuszczają "prywatny biznes" a sami rezygnują z zarobku, bo przecież skoro Marcie sie opłaca to Dom Kultury tez by zarobił. Naprawdę dziwne. Gdzie jest audyt wewnętrzny że tego nie kwestionuje? Czyżby pan Burmistrz zakazał????

 28. JAK MÓGŁ NIE zakazać, broni "swojego" dyrektorka choć ten łapie same wpadki. KOMISJO REWIZYJNA! PROSZĘ W IMIENIU WSZYSTKICH ZDEZORIENTOWANYCH O DOKŁADNĄ ANALIZĘ, NA JAKIEJ ZASADZIE W DOMU KULTURY DZIAŁA ART DANCE, JAK Z PŁATNOŚCIAMI I CZY WSZYSTKO JEST ZGODNE Z PRAWEM. Dlaczego przez Art Dance wiele innych zajęć nie może się odbywać bo pani Marta zajmuje sale? co z kyokushin karate – prawda że odprawiono ich z kwitkiem bo sale zajęła pani Marta? co z innymi? PROSZĘ TO SPRAWDZIĆ.

 29. a ja tobie mówię, że są tacy, którzy pytają nie anonimowo, a wprost , nasze władze o sytuacje w SOK , ale cóż z tego , szkoda gadać.

 30. P. Marta jest wielka bo przed galą nawet kina tydzień nie bylo, a jak WOŚP byl to film leciał. Czy w tym naszym UMiG władze trawe palą? Dyrektor SOK nie ma szacunku dla nikogo nawet dla Burmistrza więc skąd ta wyrozumiałość do tej osoby. Jaki inny podległy pracownik tak się zachowuje, gdzie jest granica.

 31. Jak widzę wielu osobom przeszkadza to, że ktoś ma inicjatywę i stara się zorganizować coś ciekawego w tym smutnym jak p***a mieście. Najlepiej zgnoić i sprowadzić do swojego poziomu, co?

  Haters gonna hate.

 32. Dyrektor SOK zwolnił z pracy instruktor muzyki po katowickiej uczelni (dziennej) za…….. brak słów. I co , cicho sza. Po co w Dębie ludzie wykształceni i pracowici , no po co ? Takich trzeba się szybko pozbyć.

 33. Kochani,tojuz teraz w "domu chlopa" nie ma instruktorki na etacie co prowadzila ognisko taneczne dla dzieci i mlodziezy (bylo nawet kiedys darmowe)?Widze,ze w tej naszej Debinie dzieja sie niezle przekrety.!Mam nadzieje,ze p. Marta placi za wynajem sali ,a swoja prace dodatkowa wykonuje nie w godzinach etatu?!!Naprawde trzeba miec troche przyzwoitosci .!

 34. Uwielbiam internet,anonimowość komentarzy :)
  Dzieki temu można przywalić kazdemu prawie bezkarnie ,podniesc noge jak pies i naszczać na wszystko :)
  Polskie piekiełko :)
  Po co diabeł do pilnowania kotła?:)
  Czystosć intencji kogokolwiek? Wolne żarty :)
  Owsiak?- pewnie robi przekręty:) M.Buś? – to samo:)Burmistrz ?-zakamuflowany aferzysta:)Matka Teresa ? Jan Paweł II ? itd:)

 35. teraz są takie czasy, że ten co ma pracę boi się, że może ją stracić, a ten co jej nie ma , tez się boi, że jej nigdy mieć nie będzie. Ludzie nie ufają sobie wzajemnie, są zastraszeni ( vide wpis 52) i przestraszeni , szczególnie w takim grajdole jak ta mieścina. To tak dla twojej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here