109 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie w Mielcu

1

W Mielcu rozegrany został 109 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie.

Kolejny już raz bardzo dobrze spisali się w nim badmintonowi weterani i amatorzy  z Nowej Dęby, którzy od samego początku tych zmagań, czyli od ponad 12 lat nie schodzą z podium dla zwycięzców.

W kategorii „Old Boys” zdecydowanie pierwsze wywalczył Tadeusz Szczur, a miejsce trzecie wywalczył Adam Bunio, już od wielu edycji najstarszy uczestnik mieleckich turniejów. Na miejscach 5 – 6 uplasowali się kolejni oldboye z Nowej Dęby: Jacek Tomasiewicz i Mieczysław Sitko.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule „open” bardzo dobre drugie miejsce wywalczył debel kombinowany: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Bartosz Curzytek (Ropczyce). Na miejscach 5 – 6 uplasowały się deble z Nowej Dęby: Jacek Tomasiewicz / Mieczysław Sitko oraz Tadeusz Szczur / Mateusz Piekarz.

Warto odnotować, że podium wywalczone przez Adama Bunio w 109 Grand Prix to już w sumie 180 podium w 12 – letniej historii trwania tych turniejów (i nie schodzi z niego od samego początku trwania tych zawodów, co jest ewenementem !), w których odniósł do tej pory łącznie 119 zwycięstw.

Na zdjęciu badmintonowi weterani z Nowej Dęby na 109 Grand Prix w Mielcu w nowych strojach, które zakupili własnym.