22. Finał WOŚP w Nowej Dębie

36

2014-01-13

Po raz drugi z rzędu sztab WOŚP przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie zorganizował 22. Finał w naszym mieście. Zbiórka pieniężna pod hasłem „Na ratunek” przeprowadzona była przez 71 wolontariuszy na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Gminy Majdan Królewski, którzy od wczesnych godzin porannych zbierali datki do oznakowanych puszek.

Koncert finałowy w Nowej Dębie odbył się 12 stycznia 2014 r. na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Prezentacja artystyczne przygotowali uczniowie szkół miasta i gminy Nowa Dęba, Grupa Karate Klubu Kyokushin w Nowej Dębie, nowodębskie solistki jak również zespół Mażoretek „Diament” z Chmielowa. Na scenie ustawionej na placu imprezy zagrały zespoły: PLATINUM (laureat konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”), POLYTONIA ze Stalowej Woli oraz zespół ROXETTE COVER BAND, przy dźwiękach których publiczność znakomicie się bawiła. Podczas Finału WOŚP za symboliczną cenę można było tradycyjnie pożywić się grochówką jak również wziąć udział w loterii z licznymi fantami. Całą imprezę zakończono „Światełkiem do nieba” podczas którego fajerwerki zabłysły nad naszym miastem.

Po raz kolejny mieszkańcy nie szczędzili grosza na pomoc drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie, czekającemu „na ratunek” – dziękujemy za gorące serca!
Po podliczeniu wszystkich pieniędzy z puszek uzyskano kwotę: 16.445,83 zł.


Organizację 22. finału WOŚP w Nowej Dębie wsparli:
Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, 33 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Nowej Dębie, Jednostka Wojskowa 2090, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., Restauracja „Dębianka”, Sklep „DOMAN” Jolanta i Artur Tomaka, PPHU TOMAR Artur Tomczyk, Sklep „SANDRA” Bożena Tomczyk, Sklep „CENTRUM” Agnieszka i Robert Kieliszek, Euro-Park Wisłosan Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Sklep „MODESTA” Małgorzata Plaskota, Księgarnia „ŻACZEK” Elżbieta Czekalska, Sklep papierniczy „PO SCHODKACH” Dariusz Łeptuch i Małgorzata Wiater, PSS „Społem” Nowa Dęba, Kwiaciarnia „GERBERA” Nowa Dęba, Oddział Psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, Państwowa i Ochotnicze Straże Pożarne.

Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę wolontariuszy wspierających WOŚP za udział i pomoc w przeprowadzeniu 22. Finału w naszym mieście.

SOK

36 KOMENTARZE

 1. Jak to jest? Większość hierarchów Kościoła mówi, że WOŚP jest zły. Mówią to także liczni członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Nawiasem mówiąc z wieloma argumentami przez nich przytaczanymi się zgadzam. Mam jednak dysonans poznawczy. Otóż WOŚP w Nowej Dębie robią ludzie których hierarchowie lokalnego Kościoła wspierają (pan dyrektor Rzemień, pan burmistrz Ordon). A przecież zgodnie z "przyjętą linią" Prawdziwy Wierzący nie powinien wspierać wspierać "szatanów z łudstoka". Tymczasem owi Święci Pupile to właśnie czynią poprzez organizacje tej imprezy i aktywny w niej udział. Czyli wychodzi na to, że gdyby organizacją finału zajmował się ktoś kto nie jest przez hierarchów akceptowany to by ganili tego kogoś, że jest po ciemnej stronie mocy. Ale, gdy "złe rzeczy" robią pupile hierarchów to tematu nie ma. Oni mają dyspensę, a może nawet błogosławieństwo. Czy to nie faryzeizm w czystej postaci? Czy wszystkich członków Kościoła obowiązują te same zasady? Czy wszyscy jako wierzący jesteśmy równi ("Nie ma Greka ani Żyda.. [List do Kolosan] )? Czyżby pupile hierarchów mogą robić wszystko bo cel uświęca środki?
  Zaznaczam, że nie jestem wrogiem Kościoła, wręcz przeciwnie. Bez Kościoła nie ma polskości. Natomiast odnoszę się tylko do podwójnych zasad i podwójnych kryteriów stosowanych przez kapłanów którzy jednych z Kościoła wykluczają, a drugich błogosławią bez względu na ich uczynki.

 2. W Tarnobrzegu zebrano 76 tysięcy, a w Nowej Dębie 16 tysięcy.
  [url]http://www.tarnobrzeg.pl/web/guest/aktualnosci-pelna-tresc/-/asset_publisher/2a7N/content/tysiace-serc-i-tysiace-zlotowek[/url]

 3. O 19:00 żadnej puszki w którą chciałem odprowadzić podatek ciężko zapracowany poprzedniego roku a na dodatek świniaki zeżarli grochówkę i jesioła nie było.Katastroffffa

 4. [b]Czy ci powyżej wspinający się na szczyty erudycji, to jeszcze palanty czy już coś innego? Czy to jest dziedziczne , czy gdzieś tego uczą? No, najlepszy to ten gostek z tymi tezami o kościele. Biedak zamotał się w temacie i pomylił Rzym z Krymem….[/b]

 5. a czemu nikt z was nie jest oburzony tym, że księża zbierają co tydzień w kościołach? wie jeden z drugim ile i na co są te pieniądze wydawane? ksiądz może sobie wydawać pieniądze zebrane od parafian na co chce i nie można powiedzieć złego słowa bo to ksiądz. zobaczmy w jakim przepychu żyją nie tylko biskupi ale i proboszczowie na większych parafiach. Owsiak przynajmniej się rozlicza i z zeznań widać czarno na białym na co i ile wydaje.

 6. Klamiesz rozliczenie Owsiaka jest nie czytelne , jak zakladal fundacje mial na koncie kilka tys.zlotych ,dzisiaj dysponuje majatkiem wartym 8 milionow zlotych, w rozliczeniu nie ma ani slowa o odpisach 1% a takie sa robione ,sluchajac go wczoraj stwierdzilem ze to jest parszywy HAM ublizajacy ludziom o odmiennym zdaniu

 7. [b]No cóż z tego że mieszkańcy nie zawiedli, skoro teraz wszyscy będą musieli odpokutować zapewne leżąc krzyżem przed balaskami, za ten akt zdrady jaki dopuścili się wspomagając akcję WOŚP…. Sama słyszałam i czytałam gdzieniegdzie że Owsiak bierze w łapę z tej kasy, ale nie dopatrzyłam się jakiekolwiek wzmianki, choćby maleńkiej, gdzieś na końcu jakiegokolwiek artykułu, drobnym druczkiem, ze została mu udowodniona malwersacja. Od ponad dwudziestu lat wszystkie ekipy jakie przez ten czas rządziły, a przedstawiciele episkopatu w szczególności, co roku analizują wszystkie wydatki Owsiakowej zadymy, i dochodzą do eureki że ta kasa pozostawiona w banku na jakiś czas wytworzyła jeszcze więcej pieniędzy….. I co najgorsze, została wydana na sprzęt ratujący życie, a nie, jak u konkurencji, na piękną oprawę żywota swego… I znowu nie dało się go złapać na kradzieży . Toż to diabeł wcielony. [/b]

 8. Aldona jest takie przyslowie REKA REKE MYJE ,wiec kto mial jak slusznie powiedzialas DIABLU WCIELONEMU cos kontrolowac , narazil by sie na wyzwiska przez tego HAMA

 9. Popieram działolność Jurka Owsiaka, doświadczyłam jej w szpitalu ( nie w N.D.) Warto go wspierać. Caritas nie może pochwalić się tak czystym rozliczeniem. Wspiera 90 % wsi w np. makaron a on wędruje do kurnika czy do psiej budy.

 10. [b]Niestety, ale dalej najwięcej tutaj do powiedzenia mają ci , którym w życiu zabrakło rodziców i wychowali się albo pod mostem, albo w bidulu, albo gdzieś między kapustą a burakami. To widać z ich tzw wpisów. Widać , słychać a nawet czuć. Ale dopóki dają na tacę, to są szanowanymi obywatelami….Nieważne że nawalony spraska żonę po gębie a dzieciakowi sprzeda kopa, ważne aby dał na tacę…. [/b]

 11. Ogólnie nastroje i kulturę widać na forach. Nie tylko nowo dębskim, ale większości. Chamstwo, anonimowe bluzganie i oplowanie. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie skoro poziom zchamienia i nienawiści jest tak wysoki.

 12. 1. Owsiak nie kaźe im iść z puszką pod kościół, to wolontariusze wybierają gdzie idą a że tam najwięcej łatwowiernych tłumanów to inna śpiewka.
  2. Ciekawe czy ci co tak szczekają na WOśp szcekali by tak dalej gdyby sprzęt przez Wośp zakupiony uratował źycie im lub komuś im bliskiemu.
  3. Księża sapią na Wośp i Owsiaka bo mają konkurencje, w końcu spora część ludzi woli dać na Wośp a nie na tacę (każdy wie co się z tym hajsem po części dzieje, księża lubią sobie pouźywać)
  4. Kim jest Paweł Grzęda ?
  5. Czekam na hejty, wyzwiska i tym podobne :)) peace joł ;d
  6. A no i najwaźniejsze pytanie – jak to nie było Jesioła ????? :((((

 13. Odsyłam do wypowiedzi Maxa Kolonko – on wyjaśnia akcję Owsiaka. Zgadzam się z nim całkowicie.
  Paweł Grzęda to przedsiębiorca ( hotel Szypowski, Szypowski strefa, Stokrotka ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here