LELIWA: Od nowego roku szkolnego zniknie gimnazjum w Cyganach

10

2014-02-01

Z powodu zbyt małej liczby dzieci od nowego roku szkolnego z mapy szkół na terenie gminy Nowa Dęba zniknie gimnazjum w Cyganach.

Przez ostatnie dwa lata w placówce nie było naboru do pierwszych klas. Uczniowie obecnej 3 klasy są ostatnim rocznikiem, który opuści mury tej szkoły.

Mówi zastępca Burmistrza Nowej Dęby Zygmunt Żołądź:
Rozmawialiśmy kilkukrotnie z rodzicami. Odbyły się z spotkania z rodzicami na których pytaliśmy gdzie by chcieli żeby ustalić obwód szkolny i oni wybrali Jadachy.

Jak dodaje Zygmunt Żołądź liczba uczniów, która była chętna do nauki w gimnazjum w Cyganach nie przekraczała dziesięciu. Po przejściu do Jadachów, tamtejsze klasy będą liczyć około 25 uczniów.

Źródło: RADIO LELIWA

10 KOMENTARZE

 1. Czy trzech uczniów tez nie przekracza dziesięciu ? Czy Zygmunt Żołądź to wiarygodne źródło informacji? Czy godnie pełni swój urząd? Czy jest bohaterem każdej afery w urzędzie miasta? Czy ja tylko zadaje pytania?

 2. Media miejsko gminnej organizacji partyjnej pn. Nowadeba.pl podały, ze w ostatnim roku zmarło 32osoby. Były bezrobotne. Podano ze to sukces Ordona. To następny sukces po budowie Plant za które cofnięto dotację. Sukces Ordona jest gorszy niż klęska Czekalskiego!

 3. Zwróciłam na to uwagę, panie burmistrzu rzeczywiście fakt ze 32 biednych bezrobotnych ludzi wyjechało lub zmarło nie powinien pana radować. Poza tymjednak pozdrawiam Pana i życzę hartu ducha w tym ciężkim dla Pana okresie.

 4. Nieróbstwo Cyganiaków .Nikomu nie chciało się przez 3 lata podjąć działań o prowadzeniu gimnazjum przez Stowarzyszenie Gdzie władza szkoły (- tylko na gotowe) i wsiowa ( nie potrafią). Wszyscy potrafią tylko liczyć pieniądze, nic nie zrobią społecznie. PORAŻKA>

 5. Ubyło uczniów gimnazjum bo ubywa mieszkańców. Część mieszkańców jest uczniami gimnazjum przecież.
  Pytanie na jutrzejsze śniadanie:
  Dlaczego ubyło bezrobotnych? Dlaczego ubyło szachistów, historyków, motocyklistów, działkowców i pszczelarzy? Dlaczego burmistrz cieszy się że ubyło akurat bezrobotnych? A może cukrzyków też ubyło?

  Przybyło za to urzędników w UMIG, coby rosła stopa życiowa rodzin urzędniczych.

 6. do #5 WYBUDUJ I WYPOSAŻ SZKOŁĘ ZA SWOJE TO BĘDZIESZ PRZEJMOWAŁ . PUKI CO TO W CYGANACH SZKOŁA JEST WIĘKSZA i LICZNIEJSZA NIŻ W INNYCH WSIACH NP. W TW I STRAT NIE PRZYNOSI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here