Radny niczym szeryf. Wandale przyznali się do czynu i obiecali poprawę

3

Powyrywane znaki drogowe, poprzewracane klomby. Taki krajobraz zastali mieszkańcy sołectwa Jadachy po ostatnim weekendzie. Dzięki zaangażowaniu radnego Tomasza Wolana, sprawcy tego chuligańskiego wybryku dobrowolnie się przyznali i zadeklarowali naprawienie wyrządzonych szkód.

O godz 00:44 dzis ktoś wyrządził takie zniszczenia. Sprawę zgłosiłem na policję, gdyż takie akty wandalizmu są coraz częstsze. W godzinach wieczornych zamieszczę filmik z monitoringu jak ten bohater walczy dzielnie ze znakiem. Zapomniałeś bohaterze że na sklepie jest kamera….– napisał w dniu wczorajszym na swoim Facebooku, radny Tomasz Wolan zamieszczając zdjęcia które prezentujemy w niniejszym artykule. W dalszej części notki, radny zapowiedział że zamieści w internecie nagranie wandali.  To wystarczyło by sprawcy chuligańskiego wybryku szybko wytrzeźwieli i zgłosili się do radnego z prośbą aby tego wstydliwego filmu jednak nie zamieszczał. Sprawcy wyrazili skruchę i zadeklarowali radnemu chęć prac społecznych na rzecz sołectwa.

Tym razem sprawę udało się załatwić polubownie, ale  należy przypomnieć, że za wandalizm grożą wysokie kary. Sprawcy takich czynów narażają się nie tylko na finansowe pokrycie wyrządzonej szkody, ale także grzywnę i karę ograniczenia wolności. Za chuligańskie wybryki można znaleźć się w rejestrze karanych, a to będzie rzutowało w przyszłości na możliwości znalezienia wymarzonej pracy lub otrzymaniu wizy turystycznej lub pracowniczej do wielu państw świata (np. USA i Kanada). Dlatego mimo młodego wieku i najlepszej nawet zabawy, warto poskromić w sobie duszę wojownika bo gra nie jest warta świeczki :-)

/info

3 KOMENTARZE

  1. dać radnemu gwiazdę szeryfa! z westernu oczywiście! oczywiście za nieopublikowanie filmiku! oczywiście ci tzw. wandale zafundują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here