Czeczeni zatrzymani w Chmielowie

0

21listopada, funkcjonariusze Policji z Tarnobrzega prowadzili kontrolę drogową pojazdów na drodze krajowej w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba. W zatrzymanym do kontroli samochodzie, policjanci wylegitymowali trzech cudzoziemców. Kierowca, obywatel Rosji, przedstawił do kontroli polską kartę pobytu, a dwaj jego pasażerowie tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca. Z uwagi na wątpliwości co do dokumentów, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki.

Prowadzone przez funkcjonariuszy SG czynności sprawdzające, potwierdziły podejrzenia co do autentyczności dokumentów którymi legitymowali się podróżni. Okazało się, że tymczasowe zaświadczenia tożsamości należą do przebywających w Polsce ob. Gruzji, a zatrzymani pasażerowie pojazdu to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej.

Aktualnie, Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do ustalenia czasu i miejsca przekroczenia przez nich granicy państwowej. Na ten czas, postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie, cudzoziemcy zostali umieszczani w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. Wszczęto wobec nich procedurę wydaleniową.

Kierowca pojazdu, otrzymał zarzut udzielenia pomocy Czeczenom poprzez dostarczenie im tymczasowych dokumentów należących do innych osób. Aktualnie, postępowanie przygotowawcze jest w toku.

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here