Kolejne pomieszczenia na basenie do wynajęcia

21


Przetarg na najem lokali w budynku Krytej Pływalni

Dyrektor SOSiR ogłasza przetarg ustny nieograniczony na najem 4 lokali użytkowych na okres 3-ch lat, znajdujących się w budynku Krytej Pływalni SOSiR przy ul. T. Kościuszki 14 w Nowej Dębie, z przeznaczeniem na prowadzenie nieuciążliwej działalności usługowej lub usługowo-handlowej. Preferowany rodzaj działalności to: fizjoterapia, gabinet kosmetyczny, solarium, salon fryzjerski, gabinet lekarski.

Każdy ze wskazanych niżej lokali składa się z jednego pomieszczenia:
1)Lokal użytkowy nr 1 o powierzchni całkowitej 15,78 m2, wyposażony w instalację elektryczną i wodociągową.
2)Lokal użytkowy nr 2 o powierzchni całkowitej 15,53 m2, wyposażony w instalację elektryczną i wodociągową.
3)Lokal użytkowy nr 3 o powierzchni całkowitej 14,17 m2, wyposażony w instalację elektryczną.
4)Lokal użytkowy nr 4 o powierzchni całkowitej 13,60 m2, wyposażony w instalację elektryczną.

W lokalach brak jest wykończenia podłóg oraz malowania ścian. Czynności te wynajmujący pozostawia do wykonania według uznania i potrzeb działalności prowadzonej przez najemcę.

Wynajmujący zastrzega, aby w wynajmowanym lokalu prowadzona była działalność nieuciążliwa dla korzystających z basenu i pracowników oraz mieszcząca się w granicach zasad współżycia społecznego.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu najmu lokalu wynosi 10 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej + 22% podatku VAT.

Oprócz czynszu najmu najemca zobowiązany jest do uiszczania następujących opłat:
-za zużytą energię elektryczną według osobnej umowy z wynajmującym.
-za centralne ogrzewanie (ryczałt).
-za wywóz nieczystości stałych, na podstawie umowy zawartej z podmiotem świadczącym usługi w zakresie ich wywozu.

oraz dodatkowo w przypadku lokalu nr 1 i nr 2
-za zużytą wodę i odprowadzane ścieki wg wskazań wodomierza.
-za dostarczoną ciepłą wodę użytkową wg wskazań wodomierza.

Do dyspozycji najemców oraz ich klientów toaleta obok pomieszczeń.

W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne. Osoba reprezentująca w przetargu osobę fizyczną lub prawną zobowiązana jest do przedłożenia komisji przetargowej pisemnego pełnomocnictwa. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć komisji przetargowej do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Uczestnik przetargu winien okazać komisji przetargowej dokument tożsamości.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w gotówce w kwocie 200 zł (słownie złotych: dwieście) na konto SOSiR Nr 56 9434 1083 2003 1300 1544 0001 w terminie do dnia 25 kwietnia 2010 r. z zaznaczeniem, którego lokalu dotyczy (należy wpisać nr od 1 do 4). W przypadku, gdy uczestnik jest zainteresowany wynajmem 2-ch lokali winien wpłacić wadium w kwocie 400 zł.

Za datę wpłacenia wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty na rachunek SOSiR. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed rozpoczęciem przetargu. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet czynszu najmu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika przetargu, który przetarg wygrał od zawarcia umowy najmu w terminie wyznaczonym przez wynajmującego. Wadia wniesione przez pozostałych uczestników przetargu zwraca się niezwłocznie, jednak nie później niż przez upływem 3-ch dni od dnia zamknięcia, odwołania, unieważnienia lub zakończenia przetargu z wynikiem negatywnym.

Szczegółowe zasady najmu określać będzie umowa najmu zawarta pomiędzy wynajmującym a najemcą wybranym w drodze przetargu. Oferent zobowiązany będzie do uzyskania wszelkich wymaganych zezwoleń na rozpoczęcie działalności w budynku Krytej Pływalni SOSiR-u.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów. Dodatkowe informacje można uzyskać w SOSiR, nr tel.: 609 813 665 lub 15 846 52 25.
Ogłoszenie dostępne jest również na stronie SOSiR Nowa Dęba: www.sosir.nowadeba.pl w zakładce przetargi.

Przetarg odbędzie się 26 kwietnia 2010 r. o godz. 9:00 w siedzibie SOSiR, Nowa Dęba, ul. Kościuszki 14.

Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR
źródło: Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

21 KOMENTARZE

 1. Powodzenia życzę. I polecam temat na forum "Rozwój Nowej Dęby". Ciekawa akcja: [url]http://infonowadeba.pl/forum/viewthread.php?thread_id=31&rowstart=0[/url]

 2. Niezbyt prorozwojowy pomysł. Lokale powinny być za darmo. Ogłosić konkurs na biznesplany. Najlepsze trzy-cztery dostaną lokal na rok za darmo, a w drugim roku cenę równą wywoławczej (zakładam, że ustalono ją na poziomie który w stopniu minimalnym przynajmniej zadowala właściciela), w trzecim 10% wyższą.

 3. jeśli lokale bylyby za darmo to ktos moglby oskarzyc dyrektora o niegospodarnosc i dzialanie na niekorzysc Sosir-u no bo przeciez mozna na tym zarobic

 4. Zakładam, że to może być celna uwaga. Wszystkiego można się spodziewać po ND.

  Znów trzeba kombinować, tworzyć niejasne struktury by poprawić poziom życia zwykłych mieszkańców? Ech. Można stworzyć strukturę, która ukryje "darmowość" czynszu…

 5. [quote]Znów trzeba kombinować, tworzyć niejasne struktury by poprawić poziom życia zwykłych mieszkańców? Ech. Można stworzyć strukturę, która ukryje "darmowość" czynszu…[/quote]

  Co nie oznacza, że się nie da. Kwestia braku WOLI czy KOMPETENCJI? A może jakiś inny czynnik…

 6. Panie Mariuszu jaki jest sens dawania lokali za darmo akurat w tym miejscu??? To nie inkubator przedsiębiorczości tylko instytucja która powinna tak działać, żeby jak najmniej trzeba było do niej dopłacać. Czyż nie?

 7. 1. Marnowanie szansy.
  2. Nie widzę sukcesu komercyjnego basenu w małym mieście. 2000 złotych z tytułu czynszu tego nie zmieni.
  3. Wnioskuję o urynkowienie urzędu miasta i gminy. Niech zatrudnia samych specjalistów i wykazuje zyski.

 8. Moim zdaniem podejmowane decyzje w naszym mieście często okazują się wielką niedoróbką , przykładów jest bez liku. Następnie kiedy wyjdzie to czy owo szybciutko szukamy złotych środków by zamaskować źle podjęte decyzje i co z tego wynika – że tworzymy coś by żyło się lepiej, oszczędniej , ekologicznej a zarazem komplikujemy sobie życie. dlaczego ? czyżbyśmy mieli złych doradców ? przecież mają po kilka fakultetów ! są specjalistami w kilku dziedzinach jednocześnie a sumie w żadnej ! obracamy tą złotówką (przyglądając analizując) tyle razy że często tracimy o wiele więcej niż chcemy oszczędzić.

 9. Panie Mariuszu, rozczarował mnie Pan :( Dokładnie taka samą argumentację można użyć dla uzasadnienia że nie powinno być za darmo:( A z tym urzędem to już w ogóle lipa?( Strzał kulą w płot.

 10. [color=#ff0033]ODEZWA[/color]
  Szanowny Panie Mariuszu Babula!
  proszę się nie zniechęcać! Ludność tubylcza zezłościła się własną ignorancją… WYTRWAŁOŚCI!
  Pozornie oczekuje się zmian – lecz – to KONOPIELKA …

 11. Mam pewne zastrzeżenia w sprawie placówki, jaką jest Pływalnia, po pierwsze sprawa dzierżawy, te procedury powinny być załatwione-rozstrzygnięte przed otwarciem basenu (wynika to z praw rynku i prowadzenia działalności) – pozostawiam bez komentarza. Druga sprawa, bo w sumie to jest moim pytaniem, (na które wciąż nie widzę odpowiedzi),:
  Otwiera się pływalnie bez możliwości nauki pływania, bez zajęć grupowych czy indywidualnych, bez fitnesu w wodzie bez zajęć dla dzieci czy dorosłych a nawet emerytów czy inwalidów. Chodzę i pytam chcąc zapisać siebie czy moje dziecko na zajęcia i co słyszę, że będzie. Ale kiedy? Takie sprawy załatwia się na samym wstępie pisząc "biznes plan" czy jakąś koncepcje funkcjonowania takiej placówki. Jak zwykle rozczarowanie?! Ups, o czymś zapomniano ! To coś podobnie jak z tym przetargiem.

 12. ale tak sie dzieje ze gdy za szybko chce sie oddac inwestycje… robi sie prowizorke, jest ona wtedy jakby niedokonczona…

  decyzja podjeta z premedytacja bo gdyby poczekali to musieliby otworzyc pozna wiosna albo latem a kto wtedy by korzystal z krytej plywalni??? decyzja czysto polityczna zwiazana z wyborami

 13. [quote]decyzja podjeta z premedytacja bo gdyby poczekali to musieliby otworzyc pozna wiosna albo latem a kto wtedy by korzystal z krytej plywalni??? decyzja czysto polityczna zwiazana z wyborami[/quote]

  Tak samo jak z remontem SOK-u. Budynek na widoku, plebs zapamięta, nawet urna będzie pomiędzy rusztowaniami. I jak tu nie pójść i nie oddać cennego głosu, przecież to grzech. I jeszcze te niemrawe, niecne podrygi z obsadą kierownictwa, co by to jakiś nowy nie popsuł mistyfikacji. I nagle wszystko jest gotowe, dyrektor, projekt, pieniądze ! O trzy lata za późno, za cenę zmarnotrawionych środków na ogrzewanie i nie tylko, marazmu w działalności i kpiny ze społeczeństwa, mości panowie !!!!!!!

 14. Pozwolę sobie na wypowiedź w najbliższym czasie. Natłok obowiązków.

  Przykro mi, że Państwa rozczarowałem. Postaram się nakreślić w najbliższym czasie bardziej szczegółowo swoje poglądy. Zdaję sobie sprawę, że tego typu zdawkowe wypowiedzi są niezbyt wartościowe.
  Nie będę rezygnował z tej formy (nawet gdy nie są odzwierciedleniem moich poglądów), gdyż czasem tylko kontrowersyjne wypowiedzi zwracają uwagę ludzi.
  Pozwolę sobie też zauważyć, że moim naturalnym odruchem jest podejmowanie dyskusji tylko z osobami, które utrzymują pewien poziom wypowiedzi.

 15. Przetarg – jaki przetarg nawet to się nie uda – sami zobaczycie !
  Ten cały SOSiR to jedna wielka mistyfikacja, pralnia brudu i tyle.

 16. boszeee ale malkontenci
  zero wiary w dobro świata, a jak są tacy jak wy to nic dziwnego, że świat nie może być lepszy
  a cytując klasyka: nie ma darmowej zupy! zawsze ktoś musi ponieść jej koszt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here