[FOTO]Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

9

W dniu 10.09.2010 r. żołnierze Placówki Żandarmerii Wojskowej i młodzież z Nowej Dęby wzięli czynny udział w otwarciu „Miasteczka Ruchu Drogowego” w Tarnobrzegu.


W uroczystości otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego uczestniczyli: przedstawiciel MSWiA pan Adam Sowiński, Prezydent Miasta Tarnobrzega pan Jan Dziubiński, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu pani Janina Sagatowska, przedstawiciele Policji, władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

W trakcie imprezy został zaprezentowany sprzęt i wyposażenie nowodębskich żandarmów w tym „symulator zderzeniowy”, który pozwolił dzieciom na zapoznanie się z siłą działania pasów bezpieczeństwa w momencie czołowego zderzenia z przeszkodą. Szczególnym uznaniem i zainteresowaniem zaproszonych gości, oraz dzieci i młodzieży szkół tarnobrzeskich, cieszył się pokaz działania Grupy „Epsealon” Bractwa Rycerskiego z Nowej Dęby i Żandarmerii Wojskowej, którego scenariusz obejmował „ochronę V.I.P.-a”.

Po zaprezentowanym pokazie, wszyscy zgodnie podkreślili, iż taka forma współpracy dzieci i młodzieży z instytucjami odpowiedzialnymi za ład i porządek zasługuje na szczególne uznanie i na pewno jest doceniana i wspierana przez władze Miasta i Gminy Nowa Dęba, gdyż poza teorią dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi, Żandarmeria poprzez podobne scenariusze stwarza praktyczne możliwości sprawdzenia się młodzieży w trudnej i odpowiedzialnej służbie. Zaznaczano, że otwarte „miasteczko ruchu drogowego” ma spełniać podobną funkcję, gdyż tylko bezpośrednio docierając do dzieci i młodzieży można doprowadzić do poprawy ich bezpieczeństwa.

Ponadto organizatorzy zauważyli duży wkład wniesiony przez Żandarmerię Wojskową z Nowej Dęby w promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i innych form profilaktyki w powiecie tarnobrzeskim, który przyczynia się do poprawy świadomości młodzieży, a tym samym unikaniu codziennych zagrożeń.

Jednocześnie nowodębskiej młodzieży wchodzącej w skład Bractwa Rycerskiego, która udzieliła pomocy w otwarciu „miasteczka”, poprzez słowa poetki Dorothy Green, cyt. „Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi. Można podarować mu odrobinę swego czasu i uwagi.”, składamy gorące podziękowania.

Żandarmeria Wojskowa w Nowej Dębie
Fot.: Urząd Miasta Tarnobrzega

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here