V PIKNIK RODZINNY W JADACHACH JUŻ Z NAMI

4

20.08.2012r.W środę 15 sierpnia w Jadachach odbył się już V Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy. Tym razem przebiegał pod hasłem „ Na góralską nutę”.

Jak z nazwy wynika dominowała muzyka i kuchnia góralska. Piknik otworzyła Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Głaz. Głos zabrali także Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Burmistrz M i G Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz Sołtys Wsi Józef Grdeń. Impreza rozpoczęła się od konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Następnie w pięknych układach choreograficznych wystąpił zespół Mażoretek z Chmielowa. Gwiazdą wieczoru była kapela góralska ze Szczyrku o nazwie„Zbójnicy”. Zespół wystąpił z dobrym góralskim repertuarem, przeplatanym konkursami na wesoło dla licznie zgromadzonej publiczności.


Na stoiskach można było degustować wiejskie i góralskie jadło. Nie zabrakło loterii fantowej, w której główną wygraną był rower turystyczny ufundowany przez właścicieli sklepów ABC w Jadachach. Na koniec uczestnicy pikniku mogli potańczyć przy muzyce lokalnego zespołu „ Soft”. Imprezę poprowadzili prezenterzy z radia Leliwa. Oprawę techniczno – muzyczną zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Największe obawy budziła pogoda, ale na szczęście obyło się bez deszczu. Piknik przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba Panu Wiesławowi Ordonowi za wsparcie finansowe imprezy w ramach konkursu z zakresu edukacji kulturalnej i organizowania wydarzeń kulturalnych. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia organizacji imprezy.

Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy
Źródło: UMiG

4 KOMENTARZE

  1. No tak "Piknik w Jadachach, już z nami". i wszystko jasne! ND z Jadachami, być może jest to oczywisty przykład wchłonięcia przez duża aglomerację małej wsi, która później będzie dzielnicą miasta. Jakież to cudne! Siła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here