Ponad tona żywności dla Polaków na Kresach

0

1200 kilogramów żywności zebrano podczas tegorocznej, świątecznej zbiórki dla Polaków z Gródka, Komarna i Strzałkowic – miejscowości znajdujących się aktualnie na terenie państwa Ukraińskiego.

Akcję przeprowadziła znana z akcji społecznych i patriotycznych  grupa Nowodębscy Patrioci .  Do akcji włączyli się również sołtysi, którzy umożliwili zbiórkę darów na terenach wiejskich.   Wsparcie Polaków zamieszkujących tereny dawnej Rzeczpospolitej to nasz moralny obowiązek. W wyniku II wojny światowej i teherańsko-jałtańskich ustaleń światowych mocarstw nastąpił rozbiór Polski w wyniku którego znaczna część naszych rodaków pozostała poza politycznymi granicami powojennej ojczyzny. To nie oni zostawili Polskę, lecz Polska zostawiła ich. Dziś na terenach Litwy, Ukrainy i Białorusi mieszkają potomkowie naszych rodaków. Często żyją w biedzie i ubóstwie, jakiej my tutaj na zachodzie już nie pamiętamy. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota. Stąd też bierze się potrzeba przeprowadzania takich akcji.

Wolontariusze biorący udział w  zbiórce, liczeniu, pakowaniu i przewożeniu darów nie pobierają za swoją pracę ani grosza. Wszystko jest czynione społecznie i charytatywnie.  O przekazaniu darów Polakom na Kresach będziemy informować w kolejnych relacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here