"Europa wzrasta razem" w Nowej Dębie

12

28 września Placówka ŻW w Nowej Dębie gościła nauczycieli i uczniów ze szkół z Niemiec, Szwecji i Turcji oraz Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

Wizyta została zorganizowana w ramach programu Comenius pt. „Europa wzrasta razem”, w który zaangażowany jest Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Celem programu jest zapoznanie młodzieży z innych krajów ze specyfiką regionu.

W ramach współpracy z placówką oświatową Placówka Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, przy wsparciu żołnierzy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, przybliżyła historię, strukturę i zadania formacji. Zaprezentowano także sprzęt i wyposażenie Żandarmerii Wojskowej, w tym ambulans kryminalistyczny, którego możliwości, przedstawione przez technika kryminalistyki z OŻW w Lublinie, cieszyły się szczególnym zainteresowaniem uczniów z zagranicy. Mimo niesprzyjającej aury żołnierze z ŻW z Lublina zaprezentowali symulator zderzeń, który najbardziej zaciekawił uczniów z Turcji.


Bezkonkurencyjny okazał się jednak czworonożny żandarm, czyli pies do wykrywania zapachów substancji narkotycznych. Jego wyszkolenie wzbudziło uznanie nauczycieli z Niemiec i Szwecji.


Na uwagę zasługuje fakt, iż nauczyciele z zagranicy zgodnie stwierdzili, że chcieliby, aby współpraca placówek oświatowych i policji wojskowych odbywała się w ich krajach na tych samych zasadach co w Polsce.

Żandarmeria Wojskowa

12 KOMENTARZE

 1. Promocja ŻW! Można promować mydło, powidło…, ale to jest zbrojna formacja przeznaczona do ściśle określonych zadań na terenie naszego kraju, na którą my wszyscy słono bulimy! Nauczyciele, policja, wojsko – tu ktoś chyba na głowę upadł. Poplątanie z pomieszaniem, róbta co chceta, wolnoamerykanka, puszczenie na żywioł – tak to można określić. Brak powszechnego naboru, brak zadaniowania i nadzoru, nuda i nadmiar wolnego czasu prowadza do takich wynaturzeń. Zgroza.

 2. Mistrzu spod numeru 2
  Jeżeli Ministerstwo Obrony (w przypadku wojska) lub Spraw Wewnętrznych (w przypadku policji) zaleca działania promocyjne – mające na celu zwiększenie zaufania społeczeństwa do danej formacji, zmiękczenie wizerunku, zwiększenie prestiżu formacji- to uważasz, że "doły" mają tego nie wykonywać? Ja wiem, że nie którzy wolą tworzyć etaty w działach promocji w których pracownicy nic nie robią ale to moim zdaniem jest delikatnie mówiąc … no pomóż mi.. marnowanie publicznych pieniędzy?

 3. [quote]zaleca działania promocyjne – mające na celu zwiększenie zaufania społeczeństwa do danej formacji, zmiękczenie wizerunku, zwiększenie prestiżu formacji-[/quote]
  Co za nowomowa.

  Formacja ma być profesjonalna, sprawna i skuteczna, tyle w temacie.
  A jeżeli "ktoś" np. "odurzony dymem kadzideł" zaleca promocję to należy go nie słuchać.

 4. [b][size=16]jaki temat nie otworzę na INFO i przeczytam pod nim komentarze to wszystko źle.
  [/size][/b] stal – źe
  szkoły – źle
  żandarmy – źle
  ratusz – źle
  nalp – źle
  [size=16]a jest co dobrego w tej Dębie ???? może mnie ktoś uświadomi ???[/size]

 5. #6 napisz coś autorskiego, a nie tylko wrzucasz ramki i czyjeś teksty.
  Frustrat jesteś czy co? Przynajmniej byś się dzisiaj nie czepiał tylko świętował.

 6. znocy si jo do numera łosim…………. jo sukcesa łosiungum jok zym na łostotnij putanciuwi hopa sponiwiroł…………………. a ze jok na wcos si łokazało ze łun tu te putancuwe łorganizowoł to insa insuść… jakśik mi si taki wyrywny zdoł tum se pumysloł ze pewnikiem ni tutejsy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here