22 MILIONY ZADŁUŻENIA ! CZEKAJĄ NAS TRUDNE CZASY

140

2014-02-06

 

Ten budżet zapowiada kryzys gminnych finansów jaki czeka nas w najbliższej przyszłości. Olbrzymie zadłużenie, wyludnienie miasta, niż demograficzny, wiszące nad nami ryzyko zwrotu unijnej dotacji będące konsekwencją fuszerki inwestycyjnej władzy, oraz inne zagrożenia będą skutkować stagnacją gminy, oraz wymuszać na kolejnych władzach trudne i bolesne decyzje. Dziejowa szansa na rozwój Nowej Dęby została całkowicie zaprzepaszczona!


Wiesław Ordon rządził w czasach niezwykłej prosperity. Samorządy były zalewane strumieniami unijnych pieniędzy. Banki z radością udzielały kredytów i pożyczek. Wiesław Ordon dysponował więc kapitałem jakiego nie miał żaden burmistrz przed nim i jakiego nie będzie miał żaden po nim. Szansa na rozwój została zaprzepaszczona, a Gminie w bliskiej przyszłości może grozić niewypłacalność.

Radosna twórczość na kredyt
Jego rządy to radosna twórczość na kredyt. Co gorsze jest to twórczość kosztowna i bardzo niskiej jakości co widzimy na plantach, na Wczasowej, na tarasie Domu Kultury i co obserwujemy nad zalewem. Czas powiedzieć sobie prosto i dosadnie: W tym radosnym, lekkomyślnym szale wydawania spadających z nieba pieniędzy zabrakło strategii, planu, pomyślunku. Skupiono się na kosztownych i nie zawsze potrzebnych świecidełkach zapominając o tym, że jeśli Nowa Dęba chce być konkurencyjna musi postawić na prawdziwy ROZWÓJ, a ten wiąże się z postawieniem na przedsiębiorczość.

Najważniejsze, palące problemy społeczności jak brak miejsc pracy czy kwestie mieszkaniowe nie zostały rozwiązane. Przez 7 lat rządów przygotowano jedną działkę pod budownictwo wielomieszkaniowe. 7 lat zajęło osuszanie kałuży na wjeździe do nowodębskiej podstrefy ekonomicznej. Nie stworzono inkubatorów przemysłowo-technicznych, nie odlesiono terenów, które mogłyby zostać przeznaczone pod inwestycje. Ale zamiast mieszkań i pracy mamy burdel na plantach. Wielu na tym bałaganie zrobiło dobry interes, ale Nowa Dęba nie ma z niego żadnego pożytku…. Wręcz przeciwnie: wstyd i długi.

Techniczna formułka oznaką sukcesu!
Co na to władze miasta? Na najważniejszej sesji w roku nieobecni byli burmistrz Wiesław Ordon i przewodniczący rady Wojciech Serafin. Budżet referowała skarbniczka. Zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź nie podjął się tej roli. Nic dziwnego. Tym budżetem nie ma się co chwalić. 7 lat tłustych minęło bezpowrotnie. Teraz czeka nas 7 lat chudych.

Ustami zastępcy burmistrza Zygmunta Żołędzia, władze gminy chwalą się, że budżet jest… ZRÓWNOWAŻONY. Dla laików być może brzmi to całkiem dźwięcznie. Jednak każdy kto choć trochę zna się na samorządzie wie, że jest to pojęcie czysto techniczne. To magiczne słówko oznacza nie mniej nie więcej, że wydatki budżetu pokrywają się z wpływami.

Miasto umiera? Taki mamy trend!
Gdy na sesji budżetowej pod adresem władzy padły oskarżenia, że ta nie zrobiła nic by zatrzymać w mieście młodych ludzi, zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź z rozbrajającą szczerością odpowiedział, iż taki już jest trend że ludzie wyjeżdżają i właściwie nie powinno się podnosić tego problemu… I takie rzeczy mówi osoba której zadaniem jest ten trend powstrzymać a nawet odwrócić! Czy Państwo to rozumiecie? To, że Nowa Dęba UMIERA jest dla burmistrza tego miasta „trendem” i czymś naturalnym. Czymś z czym nie czuje potrzeby walczyć. Dopiero gdy zwrócono mu uwagę, że komu jak komu ale jemu nie wypada tak mówić zaczął usprawiedliwiać się, że nie o to mu chodziło… Panie zastępco! Bardziej prawdopodobne, że „z obfitości serca, usta mówią”.

Ciężar spłaty długów Ordona spadnie na najbiedniejszych
Ten budżet to zapowiedź czekającego nas kryzysu. Czy ktoś zadał sobie pytanie kto spłaci olbrzymie zadłużenie Gminy skoro miasto się wyludnia i radykalnie spada poziom dzietności? Oczywiste jest, że ciężar długów Ordona spadnie na najbiedniejszych czyli emerytów i ludzi zmuszonych do korzystania z usług opieki społecznej. Nawet jeśli ktoś demagogicznie mówi: „Nic się nie bójcie! Podwyższamy podatki tylko pracodawcom” to przecież wcześniej czy później odbije się to na mieszkańcu, który jest pracownikiem. Bo albo straci on pracę albo dostanie mniejsze wynagrodzenie. W efekcie po grzbiecie dostaje ten najbiedniejszy i najsłabszy.

Czas na zmiany
Kolejne dwie kadencje będą kadencjami porządkowania tego bałaganu. Ale jak to bywa z porządkami bywają one kłopotliwe. Rozumiejąc powagę sytuacji, środowiska widzące konieczność zmiany muszą przystąpić do konsolidacji po to by porządki te były jak najbardziej zoptymalizowane i zrealizowane w warunkach wzajemnej współpracy tychże środowisk. Warto o tym myśleć już teraz.

Ratusik

140 KOMENTARZE

 1. [quote]Wiesław Ordon rządził w czasach niezwykłej prosperity. Samorządy były zalewane strumieniami unijnych pieniędzy. Banki z radością udzielały kredytów i pożyczek. Wiesław Ordon dysponował więc kapitałem jakiego nie miał żaden burmistrz przed nim i jakiego nie będzie miał żaden po nim. Szansa na rozwój została zaprzepaszczona, a Gminie w bliskiej przyszłości może grozić niewypłacalność. [/quote]

 2. Jak mawiał klasyk z Leżajska: "Budżet jest założony realnie – tu nie ma i tam nie ma", a jak mawiali starożytni: "Tempus fugit".

  Ciekawe, co na te długie powiedzieliby Starożytni z Leżajska? ( bo jeżeli wszyscy piją na lasowiackich tańcach, to kto pilnuje sklepu? )

 3. A Ratusz nie prowadzi tym materialem prasowym kampanii wyborczej. Najlepiej sobie już posadę wygenerować szkoda że nie ma drugiego portalu w nd to nie ma jak uzyskać prawdy. Władza powinna znaleźć bylego dziennikarza z nd, bo będzie ciężko wygrac wybory

 4. Co Ciebie wstrzymuje, żebyś bronił burmistrza? Jak masz merytoryczne argumenty to pisz!!!
  Obawiam sie, że ciężko będzie takie znaleźć.

 5. Dokładnie dlaczego kryje sie to że ratusz w pewnych kwestiach (70%) nie wie co dzieje sie w samorządzie, dlaczego nie przyznaje cię sie do porażek to Was tez wybraliśmy nie do tego by pisać na info ale za to by być wiernym wyborcą! Te porażki samorządu to też Wasze porazki

 6. O czym Ty piszesz??? Ratusz ma 3 głosy w radzie, a "Nasz Samorząd" 12. Wszystkie propozycje Ratusza są odrzucane. Burmistrz i jego samorząd przegłosowują co chcą i fatalna sytuacja finansowa gminy to ich dzieło!!!

 7. Zobaczycie co będzie jak ratusz dostanie władzę do poki jej nie ma jest pięknie ze oni są dobrzy reszt be. I co Luberowa bądź Ostapko na birmistrza i uj z tego będzie dajcie se siana i tak nic nie zmienicie tylko tyle że przy korycie będą inni

 8. Proponuję zabiegać o to, żeby ktoś z Ratusza zechciał ten bałagan po Ordonie sprzątać. Bo to będzie, w mojej ocenie, najtrudniejsza kadencja w porównaniu do ostatnich lat.

 9. Popytalem po znajomych co znaczy ratusik ?,i dostalem odpowiedz od kilku ze to nowodebskie g.o.w.n.o ,z wielkim ego i z rozrosnietymi ambicjami aby byc kims,ale aby byc kims to trzeba przejsc dluga droge i nie zawsze sie uda

 10. RATUSZOWI CHODZI O ROZWÓJ MIASTA I GMINY! NIE WIDZICIE LUDZIE JAK TARNOBRZEG I KOLBUSZOWA ROSNĄ W SIŁĘ? A W DĘBIE WIELKIE BAGNO,ZAMIAST ŚCIĄGAĆ INWESTORÓW I BUDOWAĆ MIESZKANIA TO WYLEWAJĄ BETON ZA KILKA BANIEK. PARĘ LAT I ZAROŚNIE WSZYSTKO.

 11. i kto ma te 22 milionów spłacić ? Emeryci? Bezrobotni? Ważne, że niektórzy dorobili się majątków przez ostatnie lata. Oni sobie dadzą radę. A reszta?

 12. nie rozumiem jednego
  jakim cudem p. Ostapko doszedl do wniosku ze niby mamy w debie problemy mieszkaniowe?
  sam sobie przeczy
  przeciez ludzi znacznie ubylo, a duzo domow i pare mieszkan przybylo
  o co chodzi?
  czemu tak na sile lansuje lolejna durna 'inwestycje'
  jak juz chce tak pomoc potrzebujacym to czemu nie zaproponuje skupu mieszkan z rynku wtornego
  kolejni chetni do koryta?

 13. Nic prostszego porozmawiaj z ludźmi jakie maja problemy. A do tego zaangażuj się w sprawy miasta, a będziesz tą wiedzę posiadał.

 14. co ma piernik do wiatraka?
  chyba dla kogos naprawde potrzebujacego nie ma znaczenia czy jest to nowe mieszkanie czy stare
  a co do wycieczki to polecam pohodzic sobie po debie i poogladac te przeludnione blokowiska

 15. No właśnie! Co ma piernik do wiatraka. Mamy 22 miliony długu w społeczeństwie które wymiera. Kto to spłaci? Ordon się tym nie przejmuje bo patrzy tylko byle od wyborów do wyborów. A co będzie gdy on odjedzie to już nie jego problem. On kasę będzie miał a my zostajemy z długami.

 16. I co takiego zrobiono za te 22 miliony długu? Żyje się nam wszystkim lepiej? Wątpie. Planty 5,5 miliona i to fuszera po całości. Jak można było do niej dopuścić? Zalew właśnie się fuszeruje ale reakcji brak. I to uważacie za normalne?

 17. Durną inwestycją – budowa bloku – nazwiesz tez tą, którą być może wreszcie będzie realizował burmistrz, a o którą zabiegał Ratusz od początku kadencji?

 18. dokladnie ehhh
  kto to wszystko utrzyma i za co
  a pomysl na debe to kolejne bezsensowne wydawanie pieniedzy?
  nie lepiej zagospodarowac to co jest?

 19. Nawet dziecko wie ze jak nie ma skąd później wziąć to się nie pożycza tacy z samorządowców biznesmeni ze pędza tylko do koryta po siano zapominając ze siano kiedyś się skończy a bez nowych ofert pracy i nowych mieszkań ludzi i siana nie przybędzie taka polityka!
  Na szczęście ZUS będzie dla nich na tyle łagodny ze te kilka lat na stołku da im wystarczająca emeryturę a pieniądze ciężko zarobione na ciepłym stołku w urzędzie pozwolą na dostatnie życie nawet gdy miasto będzie w stanie bankructwa a do tego dąży.

 20. bam przeliteruje BEZSENSU
  co z mieszkaniami ktore sa?
  dwa z pewnoscia cena nowego bedzie wyzsza
  wiec nie bedzie lepiej dla ludzi jak za te pieniadze kupi sie mieszkania z runku przy okazji stablizujac go?
  trzy czy dawanie mieszkan komukolwiek jest na pewno w pozadku
  moze lepiej bedzie jak chetny tez da cos od siebie chocby swoj czas

 21. Otóż to. Znam oczekujących i wiem, że kolejka na liście przesuwa się bardzo wolno. Gmina pozyskuje 2-3 mieszkania rocznie. Własne mieszkanie w mieście to luksus. Budowa bloków aż się prosi.

 22. Jest niezrozumiałe, że Ordon nie stawiał na budowę bloków dla ludzi. Ale za to sprawił im planty za 5,5 mln zł. Czyżby retoryka władzy była taka, że planty zatrzymają ludzi tutaj?

 23. hehe realista masz racje
  niech reszta dalej czeka na manne z nieba
  jk gmina chce rozwiazac naprawde problem to zamiast dawac mieszkania niech pomoze im w zakupie
  z pewnoscia jako wlasciciele beda o nie dbac
  pomoc moze byc prosta, niskooprocentowane kredyty
  tak kredyty hipoteczne, a nie mieszkanko za darmo

 24. POGADAJCIE SOBIE O MIESZKANIACH W TEMACIE O MIESZKANIACH (JEST TAKI NA INFO). JA CHCE WIEDZIEĆ KTO SPŁACI 22 MILIONY ZADŁUŻENIA I Z CZEGO ??? JA CHCĘ WIEDZIEĆ JAK MOŻNA ROZKRAŚĆ ULICE W NOWEJ DĘBIE (ŻEROMSKIEGO) ŻEBY BURMISTRZ NIC NIE WIEDZIAŁ O TYM?

 25. Przyszedł czas na zmiany. 2 kolejne kadencje będą bardzo trudne, dlatego miasto powinno współpracować i zewrzeć szeregi. Trzeba wyłonić wspólnych kandydatów ustalić sztywny program i realizować go konsekwentnie. Do roboty i powodzenia!

 26. hehe temat jest jak na miejscu bo sa pomysly jak ten dlug powiekszyc a nie splacic
  zreszta dalej nie dociera ze bez miejsc pracy cale te pseudoinwestycje o d… rozbic
  juz widze jak burmistrzunio wramach wspierania przedsiebioczosci dolozy im kolejne podatki
  zreszt ciagle doklada
  od absurdalnego placenia za smiecie gdy dzialalnosc jest prowadzona w mieszkaniu i sama z siebie nie wytwarza odpadow po podwyzke stawek podatkow o 7% niby o infalcje

 27. Co wy tak o tą budowę bloku zabiegacie. Pracy nie macie a mieszkanie chcecie. Za co? Tyle długu na mieszkaniach a Ordon nic z tym nie robi. Może blok socjalny powinien powstać i zaraz masa wolnych mieszkań będzie w dyspozycji burmistrza.

 28. A czemu Szlomo sze nie odzywa, on tych 22 milionów Ordonu pożyczył, a ludzie nowodebskie bedą spłacali ale dopiero po 2025 roku jak ludzi będzie tylko 6000 w naszej gminie, wtedy te ludzie bedą placzyli duże piniondze dla Szlomo

 29. [b][color=#330033]TRZA WYBRAĆ OSTAPKĘ NA PREZYDENTA , VICE ZOSTANIE GRZĘDA / NOTABENE JUŻ SIĘ W TEJ ROLI SPRAWDZAŁ/ A GRAJDÓŁ MLEKIEM I MIODEM SPŁYNIE , O TŁOKU NA LOTNISKU W JESIONCE NIE WSPOMNĘ , A TŁOK TEN ZROBIĄ POWRACAJĄCY ZZA GRANICY DĘBIANIE NA WIEŚĆ O NOWYM BURMISTRZU. [/color][/b]

 30. [b]WIEDZIAŁEM, ŻE ORDONOWCY NIE MAJĄ ŻADNYCH ARGUMENTÓW. NIE PO RAZ PIERWSZY W OBLICZU FAKTÓW ( w tym przypadku 22 milionowego zadłużenia) PLUJĄ I ZANIŻAJĄ POZIOM DYSKUSJI PERSONALNYMI BLUZGAMI. TO ŚWIADCZY O "POZIOMIE" TEJ BANDY.

  22 BAŃKI DŁUGU !!! KTO TO SPŁACI ORDONOWCY SKORO LUDZI NIE MA?[/b]

 31. [b]SPOKÓJ MI TU POLAKI ! JA JUŻ CZEKAM NA MOJE DOLARY ! DUŻO DOLARY ! JA JESTEM PEŁEN WDZIĘCZNOŚCI DLA BURMISTRZA ORRRRRDONA, ZA TO ŻE KORZYSTAŁ Z USŁUG NASZYCH BANKÓW. DZIĘKI TEMU NASZE DOLARY SĄ BEZPIECZNE I JEST ICH CORAZ WIĘCEJ. BĘDZIEMY REKOMENDOWAĆ PANA ORRRRODNA NA STAROSTĘ POWIATOWEGO PONIEWAŻ POWIAT MOŻE JESZCZE SKORZYSTAĆ Z NASZEJ OFERTY. A WY PRACUJCIE SUMIENNIE NA SPŁATĘ KREDYTÓW. PODATKI SIĘ WAM PODWYŻSZY , CENY! I BĘDZIE DOBRZE ! ! ![/b]

 32. Porozmawiajmy o konkretach jakie doświadczenie mają członkowie KWW Ratusz w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków "z zewnątrz"? Jakie osiągniecia w zakresie promocji powiatu miał Pan Marek gdy pracował w Starostwie Powiatowym? Brakuje mi wiedzy na ten temat więc chciałbym się doinformować.

 33. Jak to jest , że w Dębie pod rządami Ordona można rozkraść ulice? HAHA ULICE WAM UKRADLI A ORDON STRZELA GŁUPIE MINY :D
  i JESZCZE 22 MILIONY ABY SPŁACIĆ FUSZERY ORDONO-ŻOŁĘDZIA

 34. [b]DĘBA PO RZĄDACH ORDONA DŁUGO SIĘ NIE PODNIESIE. BYĆ MOŻE NIGDY. KOLEJNE LATA TO CAŁKOWITA BLOKADA JAKICHKOLWIEK INWESTYCJI. TO SPŁATA DŁUGÓW I KREDYTÓW. TYLKO ZA CO? ZA CHWILĘ STRACIMY PRAWA MIEJSKIE BO ZA MAŁO LUDZI TUTAJ MIESZKA I ZOSTANIEMY WSIĄ. [/b]

 35. [color=#336600]POTRZEBNY JEST CZŁOWIEK Z POMYSŁEM,KTÓRY JEST W STANIE ŚCIĄGNĄĆ INWESTORA DO ND I DAĆ LUDZIOM PRACE WTEDY MOZE MIASTO ZACZNIE ODŻYWAĆ BO NARAZIE TO UMIERA NA NASZYCH OCZACH.[/color]

 36. Zachowam się tak jak inni i będę się powtarzał:

  Porozmawiajmy o konkretach jakie doświadczenie mają członkowie KWW Ratusz w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków "z zewnątrz"? Jakie osiągniecia w zakresie promocji powiatu miał Pan Marek gdy pracował w Starostwie Powiatowym? Brakuje mi wiedzy na ten temat więc chciałbym się doinformować.

 37. Takie ma doświadczenie jak Wiesław Ordon i członkowie "Naszego Samorządu" czyli Jan Flis , Wojciech Serafin i reszta. "Pozyskiwaniem" zajmują się urzędnicy i to oni piszą projekty a nie Ordon czy Sudoł ( w starostwie). Zadaniem burmistrza/starosty jest zbudowanie zespołu (tzw umiejętności menagerskie). W zakresie promocji Powiatu ma takie same zasługi (a nawet większe) jak Wiesław Ordon w zakresie promocji Gminy.

  I teraz: ILE UCHWAŁ UNIEWAŻNIŁ WOJEWODA GDY SEKRETARZEM BYŁ WIESŁAW ORDON? BYŁO ICH BARDZO DUŻO Z TEGO CO PAMIĘTAM (Pisano nawet o tym w "Waszych sprawkach" zanim skumali się z Ordonem). TO ZNACZY ŻE SEKRETARZ BYŁ SŁABY ? PRZYPOMIJ MI PROSZĘ IMIĘ I NAZWISKO SEKRETARZA.

 38. 22 miliony. I co takiego mamy w Dębie za te 22 miliony? Wszyscy stąd uciekają bo się żyć nie da. I jeszcze ten syf na plantach. Codziennie się tędy przechodzi i widzi ten bajzel. 5,5 miliona za taką fuszerę! Ciekawe kto na tym wszystkim najlepiej zarobił?

 39. Takie ma doświadczenie jak Wiesław Ordon i członkowie "Naszego Samorządu" czyli Jan Flis , Wojciech Serafin i reszta. "Pozyskiwaniem" zajmują się urzędnicy i to oni piszą projekty a nie Ordon czy Sudoł ( w starostwie). Zadaniem burmistrza/starosty jest zbudowanie zespołu (tzw umiejętności menagerskie). W zakresie promocji Powiatu ma takie same zasługi (a nawet większe) jak Wiesław Ordon w zakresie promocji Gminy.

  Janina Lubera i Marek Ostapko rozumiem że mają takie samo doświadczenie? Projekty piszą urzędnicy ale realizują i odpowiedzialność biorą szefowie. Nie zauważam efektów "doświadczenia" Ratusza w tym zakresie, raczej destrukcje. Efektów działań promocyjnych Pana Marka też nie odczułem. A fabryka Pilkingtona to raczej twardy efekt.

 40. Ciesze się, że napisałeś że projekty realizują i odpowiadają za nie szefowie. Tzn., że za projekty w gminie odpowiada burmistrz. Też tak uważam.

 41. [quote]A fabryka Pilkingtona to raczej twardy efekt.[/quote]

  [b]Ordon nie ma nic wspólnego z Pilkingtonem. To tak jakby Sudoł z Pitrą mówili że to ich zasługa bo wydali ( tak przy okazji w ekspresowym czasie) pozwolenie na budowe. Gdyby nie powódź nie było by tu żadnego Pilkingtona. Do tego rząd dał olbrzymią dotację aby on został w Polscę a nie uciekł do Rumunii. Tak więc jeśli komuś dziękować to premierowi Tuskowi. I ostatnia sprawa: Chmielów został wybrany po to by ludzie z Sandomierza mieli bliżej.

  Zaraz się dowiemy, ze 2 hotele szypowskie, stokrotkę, sklepy Tebina, fabrykę bombek, karczmę Jorgula inne to wykonał Ordon. Pękne ze śmiechu zaraz. Ordon z Żołędziem to tylko żyli i żyją z podatków jakie wypracowują ci przedsiębiorcy.[/b]

 42. [quote]Projekty piszą urzędnicy ale realizują i odpowiedzialność biorą szefowie.[/quote]

  WRESZCIE!!! MAM NADZIEJĘ, ŻE PAN ORDON NIE BĘDZIE SIĘ TEGO WYPIERAŁ I PRZYZNA: TAK TO JA ODPOWIADAM ZA FUSZERKĘ NA PLANTACH.

  Tylko jakoś cały czas, mówi że to nie on.. no to jak to jest? Jak coś się uda to Ordon a jak się nie uda to nie Ordon? Nie trzyma się kupy wasza opowieść.

 43. Podniecasz się polowaniem na czarownice i uzasadnianiem swoich racji. Nie zmienia to faktu że członkowie KWW Ratusz nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków. Może stąd podniecanie się jedną odpadającą płytka przy inwestycji za kilka milionów. Jak układasz tysiąc płytek jedna na pewno bedzie krzywo.

 44. Bronisz Ordona, jakby to miał być wybawiciel dla gminy. Przez 8 lat pokazał coś innego, wprowadził gminę na skraj bankructwa.

 45. Większość Gmin w Polsce jest w takim stanie, który możesz okreslić jako "skraj bankructwa" o stanie budżetu Państwa nie wspominając. Nie widzę innego rozsądnego kandydata na ten moment, może mi wskażesz "wybawiciela"?

 46. Uzasadniasz sytuację gminy powołując się na sytuacje w innych gminach. Do tego nie podajesz liczb, więc jest to medialna manipulacja.

 47. [b]Ordon "pozyskał" 22 miliony długu! I czym się tu chwalić ? Plantami ?[/b] Inne gminy mnie nie obchodzą bo mieszkam w Nowej Dębie. Tutaj płacę podatki i po tych chodnikach chodzę. I po rozkradzionej Żeromskiego też.

 48. Widze, że kolega przyswoił lekcję dotyczącą podawania wiarygodnych liczb z postu o liczbie mieszkańców. Słowo manipulacja też zabolało… Mam przyjemność, że podniosłem poziom dyskusji. Ale ten drugi post cały czas czas w technice zdartej płyty – czuje się rozczarowany.

 49. [quote]Żeromskiego skradziono ? Co na to Luberowa bo nie znam jej zdania na ten temat ?[/quote]

  Z tego co z nią rozmawiałem to jest oburzona. Prosiła burmistrza o te kostkę aby dzieciom wyremontować dziedziniec szkolny. Ordon odmówił. Dzieci nie mają dziedzińca a kostkę szlag trafił. Pani Luberowa uważa, że winny zaniedbań jest gospodarz gminy.

 50. O proszę. Kradzież kostki nie ma znaczenia. Brawo. Trzeba było te mury jeszcze głębiejw ziemie wlać to dopieroby była wartość inwestycji i więcej by ukraść możnabyło. Takie jest twoje rozumowanie?

 51. te, tutejszy, to jak, rozkradli ulicę ale mało kosztowała w porównaniu do kasy wtopionej w błoto na całą inwestycję? To dopiero argumenty, ukradli ale co to jest w porównaniu do tego cośmy zmarnowali!

 52. Od kradzieży są prokuratorzy. A co do wlewania betonu osobicie mi się nie podoba ale chyba radni Ratusza widzieli projekt, nie jestem wtajemniczony, zdradzicie mi ile uwag do planu zagospodarowania plant zgłosiła Wasza grupa i czego dotyczyły?

 53. Chyba zapominasz, że to jest projekt poprzedniej kadencji. Zapytaj osobiście radnych z "Naszego samorządu", którzy są kolejny raz radnymi co oni wnieśli do projektu. Myślę, że ich znasz bo ich bronisz.

 54. Tutejszy, przeczytałem większość twoich postów. Odpoiwadając na ostatni (nr 74) odpowiadam:
  Nie mieli wpływu. A wiesz dlaczego ? Bo bez większości nie ma się realnego wpływu. Można nascikać medialnie i upubliczniać pewne rzeczy i oczywiście jest to forma wpływu. Tylko spójrz na zalew. Co z tego, że dzisiaj radny M. Ostapko palcem pokazuje fuszerkę nad zalewem skoro władze miasta się tym nie przejmują? Inspektor olewa burmistrzów, a ci sobie na to pozwalają. Z ekipą Ordona nie ma współpracy. Te ekipę za wszystkie krzywdy jakie wyrządziła Nowej Dębie trzeba raz na zawsze usunąć.

  Tylko nie wiem dlaczego ja Ci staram się odpowiadać na pytanie skoro Ty nie odpowiadasz na pytania innych.

  [quote]Od kradzieży są prokuratorzy.[/quote]

  A wyborcy od osądzania polityków. Burmistrz Wiesław Ordon właściwie pilnował mienia gminy skoro doszło do jego rozkradzenia? Chyba sobie nie poradził z przypilnowaniem JEDNEJ ULICY, prawda?
  No to jaką ocenę mu za to wystawimy? Pozytywną czy negatywną?

 55. Z matematyka owszem nie narzekam. Nawet wiem po co są radni i co mają w zakresie kompetencji. I wiem też, że najczęstszą wymówką bywa "to projekt poprzedniej kadencji". Radny ma dużo władzy jak chce mu się przeglądać dokumenty i je zrozumie.

 56. jak wiadomo zawsze za wszystko jest winna opozycja, zwłaszcza kiedy ma trzy głosy na 15 radnych, ten tutejszy to nie może być stąd….

 57. Jestem stąd. Radny ma prawo zajrzeć w każdy dokument Gminy a radny członek Komisji Rewizyjnej szczególnie ma taki obowiązek Panie Marku. Wszyscy jesteście w Komisji do spraw inwestycji. Rozumiem, że nie zapoznaliście się z projektami które na początku kadencji były realizowane? Zostały przed Wami ukryte? A moze były zbyt techniczne? Wtedy akurat warto było zatrudnić eksperta i popatrzyć że betonu jest dość dużo a światełka nie koniecznie tak mają wyglądać. Przecież zmiany w projekcie są możliwe, czy wtedy odezwaliście się?

 58. Znam już ten sposób narracji. Zrzucanie odpowiedzialności za fuszerkę na kogo się da. Burmistrzowie i jego radni są odpowiedzialni za te inwestycje i nie szukaj innych, którzy będą płacić za ich błędy.

 59. Oni są winni – człowieku jak jesteś radnym jesteś odpowiedzialny, na równi z posotałymi bierzesz dietę to przejżyj projekt, zgłoś uwagi. Nawet jak nie przejdą masz czyste sumienie. Jeszcze jak się wpisałeś do komisji inwestycji.

 60. Jestem mieszkańcem i stanowisko Ratusza znam, jest dla mnie zrozumiałe i czytelne. A radnych: Gazdę, Sałka, i pozostałych nie rozumiem jak mogli tak postępować wbrew interesom gminy.

 61. A dlaczego ratusik nie napisał że 13mln długu to spadek po Czekalskim? Odpowiedź prosta, bo to nie pasuje do koncepcji kampanii wyborczej :(
  Obecny promotor Ostapki Wacek W. może to potwierdzić bo pisał o tym w Waszych Sprawkach :) on chyba nie zapomniał.

 62. Jak czytam te komentarze to mam wrażenie że jedne i te same osoby sobie piszą komentarze i na nie odpowiadają :( Przecież to wkółko to samo. Ile można pisać i czytać takie same komentarze?

 63. Nie przejmuj się, tak się stwarza wrażenie że kupa ludzi tu pisze :) Normalna technika na kiepskich portalach internetowych :)

 64. To rozlicz Czekalskiego. Jak Ordon przejmował gminę z długami, to powinien je spłacić, a nie powiększyć do 22 mln zł. Teraz Ordon pozostawił następcy zwielokrotnioną kwotę długu . Tak się robi????

 65. Ordon rządził z Czekalskim. Był sekretarzem u niego. Ponosi pełną odpowiedzialność za rządy swojego szefa z którym działał ramię w ramię aż do momentu jak postanowił mu wbić nóż w plecy. Taki to człowiek. Ordon nie nadaje się na burmistrza. Wymiękł. Nie podołał. Nie wiem kto będzie startował. Może Luberowa, może Bogdan Tomczyk popierany przez Platformę Dębską i Baranowską. Zastanówmy się wspólnie czy możemy wybrać kogoś z nich czy kogoś jeszcze innego. Jak są pomysły to omawiajmy.

 66. Słuchajcie,po pierwsze czekam na poważną kandydaturę,po drugie jestem pełen obaw,bo zmiany muszą nasytąpić w samej radzie jest tu bardzo gruby mur do zmiany

 67. Nie czekaj. Startuj, albo szukaj kandydatów.Możesz też dołączyć do tych co chcą zmian i działać z nimi. Samo się nic nie zrobi.

 68. A co? Miał zbierać na kupkę jak to chce kandydatka na burmistrza dyrektorka na poratowaniu zdrowia?
  To byś teraz pływał w tarnobrzegu, do kina jeździł do rzeszowa, szmba wylewałyby się napola, jeździłbys po szutrze. No ale kasa byłaby na kupce :)
  Fajna perspektywa :(

 69. Kto pisze takie bzdury chcesz władzy to podpisz się z imienia i nazwiska i powiedz o co ci chodzi to nie jest takie wielkie zadłużenie naszej gminy nie oczerniajcie naszego miasteczka bo wiele dobrego zrobiono do tej pory.

 70. Ludzie ! czy wy jesteście ślepi? Ordon inwestycje robił na kredyt? Ok. Robił ale która gmina za swoje robi? A 22 mln do zwrotu to zasługa głównie szanownego pana Ostapko. Kombinował , szukał,podpie….i narobił. Teraz prawie żeby sam rządził i oddawał te miliony

 71. Nie oszukujmy się. Kolejne 4 lata to będzie próba naprawienia budżetu tak aby móc działać w kolejnej 4-latce. Czyli trzeba dwie kadencje by posprzątać bałagan po Ordonie.

 72. Ostapko jak wygra wybory przeniesie mennice do nowej deby i bedzie drukowal miliony i rozdawal na lewo i prawo ale go beda wszyscy uwielbiac

 73. Na pewno zmiana włodarzy naszego miasta jest potrzebna. Zawsze możesz zaproponować swoich kandydatów, a wyborcy zdecydują, kto według nich jest najlepszy.

 74. Jak to czytam to osobiście nie dziwię się, że tak wielu chce "Sprzątać po Ordonie" ludzie mają zrobione wszystki inwestycje o których marzyli przez lata, zadłużenie na rozsądnym poziomie. Tylko rządzić. Szkoda tylko,że Ci co tak się pchają (może z wyjątkiem Pana Bogdana Tomczyka) nie mają pojęcia o rządzeniu i realizacji inwestycji.

 75. Pan Tomczyk – Tak ma pojęcie o rządzeniu i realizacji inwestycji, Pan Wiesław Ordon – tak ma wielkie pojecie o rzadzeniu i realizacji inwestycji, Marek Ostapko – zerowe doświadczenie w rządzeniu i realizacji inwestycji, Janina Lubera – przeciętne doświadczenie w rządzeniu i zerowe w realizacji inwestycji. W sumie powinno być tak jak w wyborach prezydenckich w USA że prezydenta wybiera się "w pakiecie" z wiceprezydentwm. Bardzo ciekawi mnie kto byłyby wiceburmistrzem u Pani Janiny Lubery?

 76. [quote]Pan Wiesław Ordon – tak ma wielkie pojecie o rzadzeniu i realizacji inwestycji[/quote]
  Wiemy kto jest u Ordona. Obaj (Ordon i Żołądź) pokazali jakie m ają "pojęcie o rządzeniu i realizacji inwestycji" na plantach i nad zalewem. Taras domu chłopa też widzieliśmy. Gdzie ulica Żeromskiego? Gdzie kostka?

 77. [quote]Jak to czytam to osobiście nie dziwię się, że tak wielu chce "Sprzątać po Ordonie" ludzie mają zrobione wszystki inwestycje o których marzyli przez lata, zadłużenie na rozsądnym poziomie[/quote]

  buhahaha ! co za zaklinane rzeczywistości? Kto w to ma uwierzyć? Te 14 tysięcy ludzi co tu zostało ? "Rozsądne zadłużenie" na poziomie 22 milionów !!! Hahhahahaha! I "inwestycje o których marzyli". Co ty ćpiesz??? Widać, że dobrze Cie klepie. Ale nie przepijaj leków uspokajających alkoholem ;)

  [quote] Pan Wiesław Ordon – tak ma wielkie pojecie o rzadzeniu i realizacji inwestycji[/quote]

  Jesteś mistrzem dow****u. Gratuluję! Piszcie to na plakacie wyborczym. Będzie wesoło :))) "Wiesław Ordon – Mistrz inwestycji." I focia Ordona z tym kajetem na tle fuszerki :) PIEKNĘ!!!

  [b]Oto jak Wiesław Ordon rządzi i realizuje inwestycje:[/b]
  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/ekspertyza1.jpg[/img]

  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/ekspertyza6.jpg[/img]

 78. Może mnie oświecisz jaka jest wartość "usterek" w przypadku plant? Nie miałem przyjemnosci zapoznać się z raportem Ostapki. Bo wygląda to na kilkaset złotych przy inwestycji za kilka milionów. A jak urachamiasz temat zarobków to ciekawe ile zarabiał Marek Ostapko promując powiat tarnobrzeski? Efektów promocji powiatu jakoś nie widziałem.

 79. Dlaczego Ordon z Żołędziem ("Mistrzowie inwestycji" ) nie robią nic z fuszerą nad zalewem mimo że dostają informacje od radnego Marka Ostapko (który już przy drugiej inwestycji pokazuje, że zna się lepiej niż tych dwóch na rzeczy) , że inwestycja jest robiona źle. Dlaczego nie potrafią odpowiedzieć od 16 grudnia 2013 roku na proste pytanie? Ciekawe rzeczy opisane tutaj: http://www.marekostapko.pl

 80. [quote]Może mnie oświecisz jaka jest wartość "usterek" w przypadku plant? Nie miałem przyjemnosci zapoznać się z raportem Ostapki. Bo wygląda to na kilkaset złotych przy inwestycji za kilka milionów.[/quote]

  Zrób murki od nowa za kilkaset złotych i połóż plac od nowa z właściwymi płytyami i właściwą podbudową. Dam Ci nawet 2 tysiące za taką robotę a nie kilkaset złotych. Jak mogę Cie zatrudnić do tej roboty? Daj jakiś namiar ;) Albo odstaw to co zażywasz.

 81. Marka Ostapko – który już przy drugiej inwestycji pokazuje, że zna się lepiej niż tych dwóch na rzeczy

  Czy mógłbym się zapoznać z listą projektów inwestycyjnych zrealizowanych przez tego geniusza?

 82. Wystarczy to, że punktuje doświadczonych geniuszy Ordona i Żołedzia. I to on zarówno w przypadku plant jak i zalewu ma rację, a mylą się geniusze. To pokazuje kto się lepiej zna. Jak widać on się inwestycjami nie zajmował i widzi fuszere od razu a tych dwóch "geniuszy" siedzi już naście lat na stołkach i nie widzą oczywistych rzeczy. Nic się nie uczą chyba. Nie chłoną wiedzy czy coś?

 83. A ja powtarzam pytanie w takim razie jaka jest wartosć zatrzeżeń? Nie uzyskałem odpowiedzi? A może tak wnikliwa ekspertyza nie ujmowała kwestii wartości? Bo z treści odpowiedzi wynika że nie ma takich informacji?

 84. Hmm. Przebudowa ułożenie całego placu od nowa, przebudowa murków i inne.. Kilka baniek jak nic. Ale jak zrobisz to (jak sam oszacowałeś) za kilkaset złotych to ja oświadczam tu i teraz, że daje te kasę z własnej kieszeni. To jak wchodzisz w zakład? :)) No przecież to tylko "małe usterki" ? :)))

  [b]Czy W. Ordon i Z. Żoładź nie widzą tego syfu?[/b]
  Albo nie widzą, albo widzą ale z jakiś powodów [b]udają[/b] że nie widzą… I tu wchodzimy na bardzo ciekawy wątek: Skąd taka skurpulatność przy odbiorze basenu i skąd taki zanik umiejętności "realizowania inwestycji" przy plantach? Tutejszy podpowiedz. Myslę, że jak mało kto, wiesz co nie co na ten temat.

 85. Uznanie człowieka który mowi, że planty zrobione są dobrze, nie jest nic warte. Tylko człowiek odpowiedzialny za te fuszerkę może jej tak zaciekle bronić. Spadam bo już późno, a ja mam ten komfort, że mogę spać spokojnie.

 86. Przebudowa ułożenie całego placu od nowa, przebudowa murków – czy ty się czytasz czasem?:) Czy jest to oficjalny plan inwestycji Ratusza?

 87. Czy można się gdzieś zapoznać ze słynną ekspertyzą Pana Marka? Ciekawe czy ktoś z uprawieniami zalecił rozbiórkę całych plant?? Czy jest to taka fantazja polityczna?

 88. Chcesz wymieniać spękane płyty w różnych częściach placu i kłaść je ponownie tak oooo. Na tym samym gruncie? Twoim zdaniem pewnie tak się robi i to jest właściwe. W końcu twój mistrz Ordon powiedział w Radiu Rzeszów "Piasek się przesuwa pod płytką. To się zagęszcza wszystko" ;D Ale przecież tobie chodzi tylko o to, żeby na wiosnę to jakoś posprzatać aby wytrwało do wyborów. Ale nie wytrwa. Choćbyś tu pisał do 2 w nocy to fuszera na plantach jest faktem i całe miasto to wie. Ludzie tylko pytają kto na tym zrobił dobry interes. Bo przecież nie Nowa Dęba. Pa Tutejszy.

 89. Można. Jak pan Marek napisał w atykule pokaże ją każdemu chętnemu. W zakładce redakcja masz adres e-mail. Chcesz zobaczyć? Myślę, że nie będzie Ci robił problemu. Skrót ekspertyzy masz tutaj: [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=1722[/url]

 90. Tutejszy czuje koniec swojego pasożytowania na podatnikach Nowej Dęby. Wszystko sie kiedyś kończy . Ale na razie to fantazja polityczna. A Planty trzeba układać od nowa, to jasne, widza to mieszkańcy. Tutaj ani doktur nie poradzi.

 91. Ratusik! nie strasz nie strasz bo sie zesrasz Odwalcie się od tego murku , szparek itp bo to nikomu trzeżwo myślącemu nie przeszkadza .Przeszkadza tylko złośliwym debilom

 92. [b]Pies pogrzebany jest gdzie indziej …
  Chodzi o to że nie dano stołka Luberze a łoni chco tylko stołków.
  Wróbel dał stołek w szkole i jest przyjaciel.
  Duma luberów została upokorzona ot co!!!
  Pazerność tych ludzi nie zna granic![/b]

 93. Piasek przesuwa sie pod płytka, to sie jeszcze zagęszcza wszystko, to mowię ja Ordon Wiesław, znam sie na tym przecież. Niewpedzicie mnie w kruczki prawne, wy donosiciele, od kruczków to jestem ja i mój kruczek Zyguś.

 94. Tutejszy , ja myśle ze największym problemem jest nie Ordon bo on ma zaburzenia jakieś, ale Żołądź który tym całym geszeftem kręcił z tylnego siedzenia aż doprowadził Ordona i gminę na skraj przepaści.

 95. A [b]tutejszy[/b] czemu nic nie pisze? Dobrze mu szło nawet. To jak to naprawisz całe planty za kilkaset złotych? Znaczy za 500? Oblejesz je święcona wodą czy jak? Ale i to byłoby droższe.

 96. WYSTARCZY, ŻE RATUSZ ODPUŚCI START W WYBORACH I WIESIU ZOSTAJE Z CAŁYM SWOIM "DOROBKIEM" KREDYTOWYM NA PLECACH.

  CZY LUBEROWA MUSI BYĆ BURMISTRZEM, A CZY W OGÓLE CHCE, SKORO MA DOBRĄ PRACĘ, JAK NA LOKALNE WARUNKI?

  CZY 27 LETNI OSTAPKO NIE MOŻE SIĘ SPAKOWAĆ W 4 DNI I KLEPAĆ SOBIE SPOKOJNIE, JAK POŁOWA JEGO POKOLENIA, NA EMERYTURĘ W FUNTACH ( CHŁODZĄC PULCHNE ŁYDKI W ENGLISH CHANNEL )?

  TO SAŁKOWI I SKIMINIE MOŻE SIĘ WYDAWAĆ, ŻE MIEJSCE, GDZIE SIĘ ZNALEŹLI JEST TOP OF THE WORLD. A KTO WIDZIAŁ W ŚWIECIE WIĘCEJ, TEN BĘDZIE JUŻ SZUKAŁ CZEGOŚ WIĘCEJ.

 97. Oj głupi narodzie. Nawet nie wiecie, jakich idiotów robi z Was Ostapko. Problem zadłużenia samorządów nie dotyczy tylko Nowej Dęby, lecz również innych samorządów, których zadłużenie w całym kraju za ostatni rok wyniosło ponad 70mld zł! Nawet Wasz cudotwórca, chroń go Panie od złego, przenajświętszy Ostapko nie jest w stanie nic zrobić. Problemem jest prawo, przez które samorządy od niedawna przejęły wiele zadań finansowych od Państwa i niema gminy w Polsce, która nie musiałaby zaciągać kredytów na realizację zadań budżetowych.
  Pozdrawiam i dawajcie się dalej robić w bambuko przez Marka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here