24 FINAŁ WOŚP W NOWEJ DĘBIE JUŻ ZA NAMI!

21

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz kolejny w Nowej Dębie – w tym roku pod hasłem„Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Wzorem lat ubiegłych Sztab mieścił się w SOK. Zarejestrowano 57 wolontariuszy w wieku od 15 do 82 lat. Po raz drugi w pomoc  włączył się Zarząd PZERiI w Nowej Dębie. Wolontariuszy można było spotkać na naszych ulicach od godziny 9.00 rano, kwestowali na terenie całej naszej gminy i gminy Majdan Królewski. Zbiórka trwała do godziny 20:30. Największa kwota, jaka się znalazła w puszce ze zbiórki ulicznej to kwota 899,87złotych! Zakłady Metalowe „Dezamet” przelały bezpośrednio na konta WOŚP kwotę 1.500zł. Łącznie w puszkach wolontariuszy znalazło się 18.794,62zł.!

Część artystyczną rozpoczęto Koncertem Noworocznym w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej, ponadto na scenie zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki Rozrywkowej eMKa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli i Zespołu Szkół Nr 2, Klub Kyokushin Karate, Mażoretki „Diament” WCK w Chmielowie, Zespół Pieśni i Tańca  „Dębianie”, „Skład Alegoria” – hip hop oraz pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez PSP w Nowej Dębie. Dzięki hojności sponsorów przeprowadzono loterię fantową, sprzedawano pyszną grochówkę i kiełbaski. Całą imprezę zakończono „Światełkiem do nieba”, podczas którego  nad naszym miastem zabłysły kolorowe fajerwerki.

Źródło: SOK

21 KOMENTARZE

  • Do Goscia,zakupia sprzet za taka kwote jaka Nasz Samorzad przeznaczy z naszych podatkow na Szpital

 1. Ciekawe za jaka kwotę zakupią sprzęt a ile wpadnie na cały roczek do portfela domowego Owsiaków. Mam nadzieję, że Sad się w końcu tym zajmie i poda do publicznej wiadomości.

  • Ale przynajmniej kupuje sprzęt i niezliczona masa dzieci czy też dorosłych korzysta z tego a co robi rząd ja osobiscie byłem w wojsku i od młodosci pracowałem dla kraju płacąc daninę i CO , teraz potrafią powiedzieć przecież macie otwarte granice .Żenada i wstyd mi za takich jak ty .

 2. Dziwne te „cyfry” zbiórek pieniędzy? Przez ostatnie lata, Nowa Dęba nie może przekroczyć „magicznych” 20000 zł . Mało hojni mieszkańcy ? A może … ? Kombinacje jakieś? Cos mi tu śmierdzi ! Czytałam wcześniejsze komentarze i nie wiem co myśleć. Gmina nie podaje żadnych kosztów związanych z tą imprezą, czyżby miała coś do ukrycia?

 3. Jak dobrze policzyłem to WOSP przekazała dla naszego szpitala sprzęt za 530811,34zł !!!! Po drugie nie chcesz – nie pomagaj, ale nie przeszkadzaj. Jak ty będziesz potrzebował pomocy to też mamy Ci przeszkadzać w jej otrzymaniu? W Polsce jest mnóstwo fundacji etc. Każda w jakiś sposób musi funkcjonować. Nie oszukujmy się – gdyby nie Orkiestra to znaczny procent dzieci by nie przeżyło.
  Do „wyznawców Rydzyka” – ile sprzętu kupił, ilu ludziom pomógł… Tak samo nasze kochane Ministerstwo Zdrowia i NFZ? Czemu to oni nie kupują takiego sprzętu, przecież płacimy składki???
  Temat rzeka. Pozdrawiam

 4. Finał porażka!!!!! W całej Polsce imprezy na zewnątrz a w Debie jak zwykle impreza dla wybranych w sali sok. Bez szans żeby znaleźć miejsce dla 5 osób koło siebie bo trudno sobie wyobrazić by dzieci rozsadzic po całej sali. Wiec pytam jaki sens organizacji imprezy w której nie mogą mieszkańcy uczestniczyć. Tragedia….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here