3 słupki nie miały prawa tyle kosztować. Jest decyzja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

6

Są tak drogie żeby porządnie zarobić – tłumaczył mediom szef firmy remontującej centrum miasta. I zarobił! Jednakże straci Gmina, której koszt słupków zostanie odliczony od unijnej dotacji.

POSŁUCHAJ CO NA TEMAT SŁUPKÓW MA DO POWIEDZENIA WYKONAWCA ROBÓT
Nagranie: RADIO LELIWA
 

Przypomnijmy, że burmistrz Nowej Dęby zapłacił za 3 metalowe słupki parkingowe zamontowane obok Domu Kultury astronomiczną sumę 25 tysięcy złotych! Po ujawnieniu skandalu, tłumaczył w mediach, że nie płacił za słupki, a lecz za całe zadanie a więc wszystko jest w porządku. Innego zdania jest jednak Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do którego z zapytaniem o słynne na całą Polskę słupki zwrócił się Marszałek Województwa Podkarpackiego.

słupki tytulowe

Ministerstwo nie miało wątpliwości co do tego, że burmistrz Nowej Dęby ma obowiązek wydatkować pieniądze publiczne w sposób celowy i oszczędny, a przeznaczenie bez mrugnięcia okiem 25 tysięcy na trzy słupki jest grubą przesadą. W przypadku innych nielegalnie pozamienianych materiałów budowlanych na tej inwestycji (toalet, oświetlenia itd.) w dalszym ciągu trwa procedura kontrolna Urzędu Marszałkowskiego.

 

6 KOMENTARZE

  1. Spróbujcie przeczytać ten list 'do szanownego marszałka’. Cóż za kwicisty styl. A jaka forma. No po prostu perełka urzędniczego języka.
    Celowo pomijam istotę sprawy. Czy nie da się tego napisać po… polsku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here