Koniec gimnazjum w Cyganach

15

 

Od września tego roku nie będzie już gimnazjum w Cyganach. Tak zdecydowali radni Miasta i Gminy Nowa Dęba. Likwidację szkoły wymusiły względy ekonomiczne i demograficzne.

Aktualnie uczy się w niej tylko trzecia klasa a w dwóch ostatnich latach w ogóle nie było naboru do klas pierwszych. Z kolei w tym roku szkołę podstawową w Cyganach ukończy ośmioro dzieci, które dalszą naukę podejmą w odległym o 4 km Gimnazjum w Jadachach.

radamiejska
O zawieszenie zamiast likwidacji w imieniu części mieszkańców apelował radny Marian Tomczyk przekonując, że za kilka lat gimnazjum w Cyganach będzie potrzebne, na co wskazuje liczba młodszych dzieci. Natomiast burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon przypomniał, że do likwidacji szkoły poniekąd przyczynili się sami rodzice posyłając swoje pociechy do gimnazjów w Tarnobrzegu.

 

Źródło: Radio Rzeszów
http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/26531-koniec-gimnazjum-w-cyganach

15 KOMENTARZE

 1. zawiedzeni rodzice są postawą dyrektorki i radnego. Nie podjęli starań aby gimnazjum prowadziło stowarzyszenie. Samo nic nie przychodzi, trzeba zakasać rękawy i starać się. Trzeba też mieć rozum jak to zrobić. Teraz radny płacze pod publiczkę o zawieszeniu, gdzieś był przez 3 lata . Nic nie zrobiono w temacie. Taki radny porażka.

 2. Nie znam większego hovna jak stowarzyszenia i placówki prowadzone przez stowarzyszenia. Banda cwaniaczków czerpiących finansowe korzyści

 3. Wiejskie szkółki w obecnym kształcie to wylęgarnia ćwierć yntelygentów i lukratywna praca dla leserów z 18sto godzinnym pensum.Lesery do roboty.

 4. jak widać rządzenie gminą to coś więcej niż zaciąganie kredytów i beztroskie wydawanie kasy. tak to nawet dziecko może rządzić. tych dwóch dyletantów niczego się nie nauczyło przez te wszystkie lata. proponuję zbadać wszystkie „inwestycje” Ordonobudu-Żołexpolu.

 5. Ja to bym się przyjżał tej inwestycji zwanej Domem Kultury Lasowiackiej w Cyganach albo może otoczeniu jak to dobrze zainwestowane pieniądze mieszkańców są olewane przez mieszkańców. Zapraszam pod ośrodek. ps gdyby ktoś chciał skorzystać z szaletu to proszę wkoło gdzie popadnie….
  Drogi radny, coś nie tak …. kultura, oświata, patologie na jednym małym podwórku !?
  I wy drodzy druhowie, też kulturalnie podchodzicie do sprawy .
  Kulutra aż się patrzy !

 6. Tak popieram wpis jak to radny dba o centrum wsi. Dodam on tego nie panimaju. Gdzie jest sołtys co ogrodził płotem chyba dla kotków , a gdzie kierownicka CKL . Ma 2 lewe rence. Brawo klika.

 7. Tak to prawda CKL pełen atrakcji, za to pod CKL-em to dopiero atrakcje – śmierdzący kibel (jak kto woli obszczy płot).. Wiecznie pijące towarzystwo bawiące sie przy CKL-u. I ty Marian na to pozwalasz razem z Wieśkiem ?

 8. I wy się dziwicie że rodzice nie chcą posyłać dzieci do tego gimnazjum?!
  Na szczęście ja swoje posłałam do Tarnobrzega i musze powiedzieć że na początku było mu bardzo trudno z nauką. Mój syn musiał szybko nadrobić wiedze z kilku przedmiotów bo niestety miał braki. Teraz mam porównanie ile nauki było w Cyganach a ile w Tarnobrzegu i nie żałuje swojej decyzji że moje dziecko uczy się w Tarnobrzegu a nie tutaj.

 9. No to nasłać STRAŻ MIEJSKĄ i POLICJĘ . Niech pogoni towarzystwo i niech wlepi parę mandatów jak nie umieją się zachować.

 10. Nic by się nie stało jakby radny i sołtys stali co noc pod CKL i pilnowali waszych dzieci aby zachowywali się poprawnie .Od tego są.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here