Nowy komisariat? Policja chce powrotu do tematu

20

Podczas rocznej narady w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu komendant wojewódzki policji w Rzeszowie nadinspektor Józef Gdański wyraził chęć powrotu do tematu budowy nowego komisariatu policji w Nowej Dębie.

Teraz jest taki program 50 na 50 realizowany przez Komendanta Głównego. Polega on na tym, że 50% kosztów daje dana jednostka samorządu terytorialnego a drugie 50% daje budżet państwa. Gdański podkreślał, że remont tego obiektu nie ma sensu, gdyż tańszym rozwiązaniem będzie budowa nowego budynku.

W 2009 roku władze Nowej Dęby miały już zarezerwowane w budżecie 300 tysięcy złotych na modernizację komisariatu, jednak ostatecznie pieniądze zostały przeznaczone na inny cel, a policjanci dostali pięć tysięcy złotych na paliwo.

/info

PRZESTĘPCZOŚĆ W POWIECIE TARNOBRZESKIM – 2010 r.

W ubiegłym roku powiecie tarnobrzeskim wszczętych zostało 2197 postępowań przygotowawczych. Stwierdzonych czynów było 2448. W 2009 roku – 2358.

* Pion Kryminalny odnotował – 2592 spraw z czego wszczętych zostało 1251 postępowań przygotowawczych ( przy wykrywalności ogólnej 77,1 proc. porównując do roku ubiegłego nastąpił wzrost o 13,5 proc.)
* Policjanci służby patrolowej przeprowadzili ogółem 5399 interwencji, w tym 845 to interwencje domowe. Funkcjonariusze wylegitymowali 9351 osób, zatrzymali na gorącym uczynku popełnionych przestępstw 128 osób. Brali udział w zabezpieczeniu 23 meczy.
* Policjanci Ruchu Drogowego odnotowali 91 wypadków drogowych oraz 661 kolizji drogowych. W roku 2010 śmierć na drogach poniosło 15 osób, .
* Policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii w minionym roku na 2448 przestępstw, odnotowali 115 spraw stanowiące czyny nieletnich , co stanowi 4,7 proc. 70 osób okazało się sprawcami czynów karalnych. Policjanci przeprowadzili 383 spotkania.

20 KOMENTARZE

 1. [b]Ale za to widać na komisariacie mapę Diecezji Sandomierskiej z parafiami, bo nikt nie ma odwagi jej ściągnąć.[/b]

 2. Przepraszam za określenie "głupia" stacja paliw w Dębie jest czynna 24h/dobę, a miasto liczące 12 tyś. ludzi jest pozbawione Komisariatu Policji – co to za miasto – gdzie człowiek nie może spać spokojnie…
  To 30 lat temu patrol było widać na ulicach co godzinę a teraz proszę spróbować zadzwonić np w sobotę w celu interwencji – sami Państwo się przekonacie :|

 3. [b]PAna Burmistrza- mocno zastanowiłbym się nad zlikwidowaniem straży miejskiej,bo i tak z nich nie ma pożytku a za oszczędzoną kasę moznaby zwiększyć 2-3 etaty w policji. Na marginesie dodam, ze lepszy efekt pracy policji przyniesie fakt, że nie będą to osoby z Nowej Dęby, gdzie niestety , ale już z doswiadczenia wiem, że trudno jest karać kogoś ze swojego podwórka. Pozdrawiam[/b]

 4. Coś ucięło.
  W pełni zgadzam sie z MIESZKAŃCEM. NA miejscu pana Burmistrza- mocno zastanowiłbym się nad zlikwidowaniem straży miejskiej,bo i tak z nich nie ma pożytku a za oszczędzoną kasę moznaby zwiększyć 2-3 etaty w policji. Na marginesie dodam, ze lepszy efekt pracy policji przyniesie fakt, że nie będą to osoby z Nowej Dęby, gdzie niestety , ale już z doswiadczenia wiem, że trudno jest karać kogoś ze swojego podwórka. Pozdrawiam

 5. [quote]NA miejscu pana Burmistrza- mocno zastanowiłbym się nad zlikwidowaniem straży miejskiej,bo i tak z nich nie ma pożytku a za oszczędzoną kasę moznaby zwiększyć 2-3 etaty w policji.[/quote]

  no właśnie, może w te miechy powinien RATUSZ dąć a nie zajmować się jakimiś bzdetami, nawet dla sprawdzenia palnąć wniosek o przygotowanie projektu uchwały o likwidacji SM, warto by widzieć to larum i zgryzy co niektórych, a swoją drogą to Ostapko poszedł ostro, Luberowa dość mientko i bezpiecznie a Licak wcale – czyżby brak jedności i jednomyślności w działaniu ?

 6. Ja proponuję zlikwidować wszystkich, łącznie z całym Urzędem, Policją , wszelkimi instytucjami a pozostawić tylko p.Ostapkę! Niech rządzi nami jak Łukaszenko na Ukrainie !!!

 7. co ty # 8 wypisujesz, [quote]…nawet dla sprawdzenia palnąć wniosek o przygotowanie projektu uchwały o likwidacji SM, warto by widzieć to larum i zgryzy co niektórych, a swoją drogą to Ostapko poszedł ostro, Luberowa dość mientko i bezpiecznie a Licak wcale – czyżby brak jedności i jednomyślności w działaniu [/quote]
  … palnąć chyba sobie w kapuścianą głowę !
  jak sobie to wyobrażasz ?

 8. [quote]Ja proponuję zlikwidować wszystkich, łącznie z całym Urzędem, Policją , wszelkimi instytucjami a pozostawić tylko p.Ostapkę! Niech rządzi nami jak Łukaszenko na Ukrainie !!![/quote]

  Nie głupi pomysł. Ale lepiej niech nam rządzi jak Regan.

 9. [b]Ale wam Ostapko wlazł za skórę…..wreszcie ktoś chce z wami porządek robić, ale wy się nie dacie, prawda? Bo potrzebujecie takiego co was za mordę musi trzymać i wtedy dopiero funkcjonujecie. Ale stare już chyba nie będzie chciało wrócić, więc chyba będziecie sie musieli już przyzwyczaić.[/b]

 10. Dawniej nikt nie chciał likwidować Straży Miejskiej bo była pożyteczna, ale do dobrego szybko się człowiek przyzwyczaja. A jakąkolwiek zmianę wprowadzić nawet ta myśl do głowy nie przychodzi starym wyjadaczom. Była pożyteczna, kontrolowała punkty sprzedaży alkoholu, bary i lokale, sprawdzała psom numerki na obrożach, patrolowała miasto pieszo i wiele, wiele innych spraw. Teraz jest zupełnie inaczej , Jak inaczej ? Sami widzimy na własne oczy, jak "Rangersi" dbają o swoich mieszkańców !
  Dlatego ! Jestem za masowymi zwolnieniami w tej branży !

 11. Jestem za nowym komisariatem, dworcem i nowym wyglądem Nowej Dęby. Ale proszę o rozważne rozporządzanie publicznymi pieniędzmi.
  Bo to co się dzieje w tech chwili to brak zdrowego rozsądku. może tylko dlatego że to nie dotyczy własnych portfeli i dlatego tak łatwo przychodzi nam wydawanie cudzych pieniędzy.Remonty za miliony, proste budowle za miliony, tylko komu to przyjdzie spłacać ?
  RATUSZOWCY bądźcie czujni a oczy miejcie wkoło głowy. Przyglądamy się wam
  mieszkańcy-wyborcy

 12. W poniedzialek szumnie zapowiadali spotkanie z wyborcami w pomocy spolecznej ale jakos wynikow nie widac z tego spotkania -CZYZBY ICH OLANO I NIKT NIE PRZYSZEDL ??;)???

 13. komisariat trzeba budowac w nowym miejscu, miejsce kolo plywalni moze nie jest idealne ale w sumie nadaje sie. Dzialke po baraku (domku finskim) sprzedac i dofinansowac budowe nowej siedziby policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here