Dotacja za planty wstrzymana! Czy będziemy musieli zwrócić resztę?

131

2014-01-26

Urząd Marszałkowski prowadzi procedurę kontrolną, dotyczącą nieprawidłowości wykonania rewitalizacji miasta. Dotyczy to głównie plant i Koziołka. Trzecia transza dotacji na ten cel została wstrzymana! Niewykluczone, że w wyniku fatalnego wykonania zadania, Nowa Dęba będzie musiała zwrócić całe dofinansowanie, co oznacza poważne problemy finansowe naszego miasta !!! Burmistrz Wiesław Ordon, który w przeszłości wytykał wady swoich poprzedników, dzisiaj wbrew faktom broni ewidentnej fuszerki i zdaje się nie zauważać problemu.

Nieprawidłowościami nad miejskimi inwestycjami zajmuje się nie tylko Prokuratura, ale także Urząd Marszałkowski, który dotował je środkami unijnymi. Kontrolerzy, którzy przez trzy dni gościli w nowodębskim magistracie, badali zgromadzoną dokumentację, oraz przeprowadzili wizję lokalną w terenie, której celem było zweryfikowanie informacji zawartych w ocenie technicznej, o której pisaliśmy w artykule, jaki ukazał się na InfoNowaDeba pt: Miażdżąca ekspertyza dotycząca plant: Do użytku oddano obiekt wadliwy,wady są istotne

Czy każą oddać całą dotację?
Podczas wizji lokalnej kontrolerzy, dokonując swoich czynności, udokumentowali fotograficznie stan wykonania inwestycji. Od wyników kontroli zależy nie tylko czy Gmina otrzyma wstrzymaną część dotacji, ale przede wszystkim czy Gmina będzie musiała zwrócić otrzymane do tej pory dofinansowanie. Ten ostatni scenariusz oznacza dla naszego miasta poważne problemy, za które pełną odpowiedzialność ponosić będą nasi decydenci i nadzorcy.

Burmistrz Ordon: To się zagęszcza cały czas
Osoby odpowiedzialne za realizację inwestycji czyli burmistrzowie jak wynika z ich wypowiedzi medialnych nie tylko nie mają sobie nic do zarzucenia, ale wręcz bronią fatalnego wykonania placu i parku. Zapadające i popękane płyty, krzywe pociapane mury, ciągłe awarie oświetlenia, spękania na torze do jazdy na rolkach, wypadające kostki itp., nie robią na nich spejcalnego wrażenia. Burmistrz Wiesław Ordon bezkrytycznie daje wiarę wyjaśnieniom swojego inspektora nadzoru i opowiada, iż \”to pracuje jeszcze, to się zagęszcza cały czas\”. Komentarz wydaje się zbędny.

O co chodzi?
W tym miejscu, bez względu na sympatie i antypatie polityczne, należy sobie zadać kilka istotnych pytań: Czy burmistrz Wiesław Ordon właściwie nadzorował przebieg prac nad jedną z najbardziej kosztownych inwestycji tej kadencji ? Czy zrobił wszystko co można, by zapobiec fatalnemu wykonaniu obiektu? Dlaczego dzisiaj, wbrew przedstawianym faktom broni tej fuszerki, mówiąc o występowaniu drobnych usterek? Zachowanie tego doświadczonego samorządowca może i powinno dziwić, zwłaszcza że w przeszłości celnie punktował błędy swoich poprzedników, a dzisiaj nie jest w stanie dostrzec fatalnego stanu wykonania “dzieła”. Bo cokolwek by powiedzieć o jego poprzednikach, chyba nikt w historii nie dopuścił do tak fatalnego wykonania zadania tej rangi.

Pytanie do Czytelników!
Czy zgodzilibyście się Państwo, aby zapłacić ekipie remontowej za fatalnie przeprowadzoną budowę domu, bo szef firmy powiedział Wam: “Zapłać mistrzu całość, ja tutaj co tydzień będę zaglądał i poprawiał ci chałupę w ramach gwarancji”. Czy zapłacilibyście za dom, w którym macie spękane ściany, odpadające płyty i inne wady? Oczywiście, że nie!

Dlaczego więc godzimy się i usprawiedliwiamy bylejakość w przestrzenni publicznej, za którą jako podatnicy płacimy? Środki polskie czy unijne nie biorą się z nieba. Pochodzą z naszych kieszeni, z naszej ciężkiej pracy. Nowodębski podatnik ma prawo otrzymać produkt za który zapłacił. I o to powinni dbać jego przedstawiciele, wybrani w demokratycznych wyborach. Jak jest w tym przypadku widzą wszyscy.

/INFO

131 KOMENTARZE

 1. [quote]W tym miejscu, bez względu na sympatie i antypatie polityczne, należy sobie zadać kilka istotnych pytań: Czy burmistrz Wiesław Ordon właściwie nadzorował przebieg prac nad jedną z najbardziej kosztownych inwestycji tej kadencji ? Czy zrobił wszystko co można, by zapobiec fatalnemu wykonaniu obiektu? Dlaczego dzisiaj, wbrew przedstawianym faktom broni tej fuszerki, mówiąc o występowaniu drobnych usterek? Zachowanie tego doświadczonego samorządowca może i powinno dziwić, [b]zwłaszcza że w przeszłości celnie punktował błędy swoich poprzedników[/b], a dzisiaj nie jest w stanie dostrzec fatalnego stanu wykonania “dzieła”. Bo cokolwek by powiedzieć o jego poprzednikach, chyba nikt w historii nie dopuścił do tak fatalnego wykonania zadania tej rangi. [/quote]

  Dlatego nie można uwierzyć w brednie, że on nic nie czai, że to wszystko inspektor nadzoru albo jakiś urzędnik. Wiesław Ordon nie od dziś piastuje ważne stanowiska. Nie przybył tutaj pierwszym lepszym kontenerem z Chin. On doskonale sobie zdaje sprawę z tego co jest i co powinno być.

 2. Czy to prawda? Czy mógłby w tej sprawie wypowiedzieć się prowadzący inwestycję Zygmunt Żołądź? Zapewniał dotąd że wszystko jest ok, czy na pewno portal nowadebainfo nie ma racji? Kto kłamie panie Żołądź? Dotacja wpłynęła czy nie?

 3. No ale po co jątrzyć??? Jest jak jest. Lepsze takie niż wcale. A zwroty pożyczki…. Podniesie sie podatki nieznacznie. Nikomu nie ubędzie.

 4. [quote]No ale po co jątrzyć??? Jest jak jest. Lepsze takie niż wcale. A zwroty pożyczki…. Podniesie sie podatki nieznacznie. Nikomu nie ubędzie.[/quote]

  No taaaa. Kilka baniek w te czy we wte? Jakie to ma znaczenie dla naszych włodarzy. Oni i ich portfele mają się dobrze.

 5. Dotąd nie bardzo wierzyłem w doniesienia Marka Ostapki, bo jako wyborca burmistrza raczej mu ufałem, ale teraz pytam CO SIE DZIEJE /PANIE BURMISTRZU? CZY TO PRAWDA ZE PLANTY TO FUSZERKA A DOTACJI NIE MA??????????

 6. w takim razie dlaczego radni i burmistrz nie pozwa portalu do sądu? Przecież jeśli dotacja przyszła, a powinna bo odbiór "dzieła" był we wrześniu, to portal popełnia przestępstwo i musi odpowiadać przed sądem!

 7. [b]CUDA KADENCJI WIESŁAWA ORDONA[/b]
  -Deweloperzy chcą budować ale z tymi władzamisię nie da.
  -Marszałek zobaczył kicz na plantach i wstrzymał dotacje.
  -Inwestycjami zajmuje się prokuratura.
  -Miasto tonie w długach.
  -Za chwilę Marszałek każe oddać dotacje za planty i zalew.
  -Podatki od nieruchomości dla pracodawców Ordon i spóła podnieśli.
  -Ludzi w tym mieście pozostała garstka.
  -Nie wiadomo gdzie się podziała COPowska kostka granitowa.
  -Kanalizacja w mieście padła. Jeżdżą szambowozy.
  -Mamy ogromne problemy z ujęciem wody które Ordon kupił za pona 1mln.

  Oto ND po 8 latach Ordona, człowieka który rządził w czasach największego deszczu pieniędzy unijnych. Takiej szansy nie miał nikt przed nim i nie będzie miał nikt po nim.

 8. Ordon i Żołądź jak widać są mistrzami świata. Panie Ordon, ma pan 50 lat na karku. Te murki to proste czy krzywe? Pęka i odpada czy jest dobrze? Płyty dobrze położone i spoiny też są git? Przecież Pan nie jesteś dzieckiem. Pan to widzisz. Dlaczego więc opowiadasz jakieś głupoty, że piasek chodzi pod płytką, że coś tam się zagęszcza. Jak Pan tak może???

 9. A kto był inpektorem i odebrał pod wzgledem wykonania jakościowego tą inwestycję. Może ktoś podać tak z imienia i nazwiska, czy to może tajemnica.

 10. [quote]Dlaczego więc godzimy się i usprawiedliwiamy bylejakość w przestrzenni publicznej, za którą jako podatnicy płacimy? Środki polskie czy unijne nie biorą się z nieba. Pochodzą z naszych kieszeni, z naszej ciężkiej pracy. Nowodębski podatnik ma prawo otrzymać produkt za który zapłacił. I o to powinni dbać jego przedstawiciele, wybrani w demokratycznych wyborach. Jak jest w tym przypadku widzą wszyscy. [/quote]

  Mądre słowa. I Pan Ordon powinien dbać o to aby nowodębski podatnik dostał to za co płaci. Ja się pytam czy zalew będzie tak samo zrobiony jak planty? Przecież zalew buduje ta sama ekipa: P. Ordon, p. Żołądź i inspektor nadzoru od plant. Czy mamy się więc spodziewać tego samego "poziomu".

 11. To w takim wypadku należy ograniczyć dopłaty do mieszkań i mediów,podnieść opłaty za wodę i ścieki , zmniejszyć dotacje na dożywianie w MOPS, zmniejszyć budżet na oświatę.
  Może wtedy miastowi podziękują ratuszowcom.
  Mam nadzieję że "Nasz Samorząd"poradzi sobie z tymi propozycjami i znajdzie w kieszeniach mieszczuchów ten 1 mln.
  W przyrodzie nic nie ginie , tylko trzeba dobrze pomyśleć gdzie szukać a wszystko się znajdzie z nawiązką.
  Podziękujecie wtedy zadymiarzom.

 12. PYTANIE DO OBROŃCÓW FUSZERY:
  Dlaczego jacyś kolesie kosztem ciężko pracujących nowodębian mają zbijać fortuny? Dlaczego jakaś nieudolna zbieranina niekompetentnych ludzi ma rójnować to miasto? W imię czego bronicie tego bajzlu? Bo macie w tym swoje małe interesiki? Bo ten to kumpel a ten to pociotek i ręka ręke myje? Przez to kur**stwo to miasto opustoszało. Mądrzy i inteligentni wyjechali bo nie przedarli się przez ten układ głupoty i niekompetencji. Dość !!!

 13. I TERAZ PRZYJDZIE CZAS SPŁATY TYCH WSZYSTKICH ORDONOWYCH DŁUGÓW I BYĆ MOŻE ODEBRANYCH DOTACJI. [b]JAK WIADOMO, ZA BŁĘDY ORDONA ON SAM NIE ZAPŁACI. PRZERZUCĄ RACHUNEK NA MIESZKAŃCÓW[/b]: ZAPEWNE PODNIOSĄ PODATKI I OPŁATY, UTNĄ I TAK KIEPSKĄ OPIEKĘ SPOŁECZNĄ. PODZIĘKUJCIE TYM GENIUSZOM: WIESŁAWOWI ORDONOWI I ZYGMUNTOWI ŻOŁĘDZIOWI BO TO ZA LATA ICH RZĄDÓW BĘDZIEMY TERAZ PŁACILI GRUBĄ KASE PRZEZ KOLEJNE LATA ! CHCIELIŚCIE ORDONA NO TO MACIE!

 14. Dęba będzie słono płacić za rządy ordona i żołędzia. Nie wiadomo czy miasto się podniesie. Spłata tych wszystkich długów i należności to katasrofa. Mam nadzieję że osoby odpowiedzialne poniosą karę za to co zrobiono. Teraz będziemy placić za ich błędy a oni się nachapali i mają to gdzieś. To ma być sprawiedliwość?

 15. [b]Jeśli w Nowej Dębie rządzi Wiesław Ordon to on odpowiada za to co się dzieje bo bierze za to ok. 10 tysięcy złotych co miesiąc. Więc dlaczego teraz ludzie mają płacić za jego błędy? Niech on zapłaci i ci co z nim rządzą! Niech się tarnowska wola zrzuci się na swojego wodza! [/b]

 16. Z powodu dyletanctwem dwóch durniów Ordona i Żoledzia cierpieć będzie Nowa Deba , takie chyba są fakty, proszę panów o sprostowanie.

 17. [quote]Jeśli w Nowej Dębie rządzi Wiesław Ordon to on odpowiada za to co się dzieje bo bierze za to ok. 10 tysięcy złotych co miesiąc. Więc dlaczego teraz ludzie mają płacić za jego błędy? Niech on zapłaci i ci co z nim rządzą! Niech się tarnowska wola zrzuci się na swojego wodza![/quote]

  Dokładnie! Niech spłacają teraz ci co dopuścili do tego a nie znowu będą przerzucać odpowiedzialność na ludzi. To oni mogą robić wszystko, popełniać kosztowne błędy, zrzucać koszty na mieszkańców i jeszcze mamy ich wybierać żeby sobie zarabiali dużą kasę za takie rządzenie? Nikt tak nie narobił wcześniej. Ani Piechota, ani Wróbel, ani Czekalski. Sztukmistrz z Tarnowskiej Woli jednak potrafi! Gołym okiem widać, że to wszystko to popelina, nie trzeba znawców.

 18. Ordon i Żołądź bronią nadzorującego inwestycję inspektora chociaż wiedza ze odebrał badziewie. Żołądź podpisał sie pod protokołem odbioru badziewia. Ordon broni badziewia w radiu i gazetach, mówi ze jest dobrze. Wyglada na to ze tych trzech "lubi" jakość plant i koziołka. Zwrot dotacji według nich to wina złośliwej opozycji i nierzetelnej ekspertyzy rzeczoznawcy. Jednocześnie sami żadnej ekspertyzy nie robią.

 19. Planty są dobre a piniondze z dotacji są tam gdzie maja być. Debioki niech jadem do Londynu do garów jak im sie cuś nie widzi. Ja tam piniondze mam i bendem miol, ile zekcem. Żółyndzi ino nie deptajta bo psujeta syćko , hyhyhyhyhyhy. Żółyndzie, hyhyhyhyhyhy

 20. Właśnie słyszałam o tym w radiu Rzeszów ze są jakieś przekręty i zabrali pieniądze a co na to radni naszej rady miejskiej niech rozlicza burmistrza, to on chyba odpowiada, pamietam jak robił otwarcie i sie chwalił.

 21. Niestety oni POZOSTANĄ BEZ KARY, koszty poniosą mieszkańcy Nowej Dęby. TAK MI SIE WYDAJE. ZRZUca WINĘ na Żołędzia i INSPEKTORA nadzoru! a Ordon i Ci co za nim stoją nie poniosą kary żadnej, np. Przewodniczący Rady i inni radni odpowiedzialni.

 22. Panie Piotrze, co za głupoty, ze niby Żołądź nie jest odpowiedzialny ani inspektor nadzoru? A komu dziękował Ordon na ceremonii otwarcia jak nie Zoledziowi, jako głównemu prowadzącemu? Kto podpisywał papiery? A inspektor nadzoru nie odpowiada? Podpisuje i odbiera każdy etap! Nie można wyłączać zoledzia i inspektora spod odpowiedzialności, chociaż przyznaje racje że zaczyna sie ona od władz rady.

 23. Artykul napisany tendencyjnie i Ostapko sie nawet nie podpisal, bo moze wstrzymaja dotacje, moze trzeba bedzie oddawac pieniadze unijne, tylko ze MORZE jest szerokie i glebokie.Wydaje mi sie ze kontrola jest wskazana po tych atakach jakie Ostapko prowadzi od dluzszego czasu i za wczesnie mowic ze pieniadze przez Urzad Marszalkowski nie wplyna.Jezeli okarze sie ze kontrola wykarze ze to tylko jakies drobne usterki czy radny Ostapko i spolka skonczy ze swoja paranoja i podda sie leczeniu dla swojego dobra w co jako obserwator watpie

 24. [quote]podpisal, bo moze wstrzymaja dotacje,[/quote]

  [b]DOTACJE JUŻ WSTRZYMANO ! TRZECIA TRANSZA NIE ZOSTAŁA WYPŁACONA! TO CZY BĘDZIEMY MUSIELI ZWRÓCIĆ DOTACJE ZALEŻY OD WYNIKÓW KONTROLI. MOŻE TWÓJ KOCHANY ORDON UWARZA, ŻE KRZYWE MURKI I ZAPADAJĄCE SIĘ PŁYTY TO WŁAŚCIWY POZIOM WYKONANIA INWESTYCJI. ALE CI Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO NIE BĘDĄ SIĘ ZA TEGO CZŁOWIEKA PODKŁADAĆ I PISAĆ W PAPIERACH ŻE KRZYWY MUR JEST PROSTY, ŻE ZAPADAJĄCE SIĘ PŁYTY TO NORMA ITD. POPATRZ CZŁOWIEKU NA ZDJĘCIA.[/b]

 25. przeraza mnie ta fala krytyki pod adresem burmistrza, on nie ma tam zadnego pr-owca, ktory by mu podpowiedzial, ze np. warto zalozyc jakas organizacje "no-profit" np. "Ratujmy drzewa" albo "Ratujmy 100-letnie deby". Ludzie by spojrzeli wtedy laskawiej na burmistrza.

 26. Ci z marszałkowskiego nie bedą się cykać. Nikt nie będzie nadstawiał własnego tyłka za błędy Ordona. Jak widać Ordonie rządzenie to nie tylko zaciąganie kredytów i picie herbaty. Trzeba dbać o inwestycje na które wydajesz miliony. Jestem pewien że jak Ordon kupuje samochód to dokładnie sprawdza czy wszystko gra. Dlaczego tutaj tak słabo sprawdzał?

 27. Wszędzie robi się buble bo nie ma pracowników wszystko wyjechało burmistrz tu nic nie zrobi taki świat .Może jakby mieli finansową odpowiedzialność to by inaczej patrzyli na budowę .A ty cóż .INWESTYCJA ICH PRZEROSŁA PO PROSTU .A szkoda za te pieniądze można było odnowić całą Nowa Dębę .

 28. PISZECIE ŻE ZA ŻADNYCH RZĄDÓW NIE BYŁO TAKIEJ FUSZERKI.A JA WAM POWIEM DLACZEGO .PONIEWAŻ NIKT JESZCZE TYLE NIE ZROBIŁ I NIE BYŁO SIĘ DO CZEGO CZEPIAĆ!!!!A JAK PAN ORDON ZA 20 LAT NIE BEDZIE BURMISTRZEM A ZOSTANIE NIM PAN OSTAPKO JAKIMŚ CUDEM TO JA WYPROWADZAM SIĘ DO MAJDANU.

 29. Widać że ratusikow zabolal artykuł o budowie bloku :) . Szybciutko odswierzaja stary temat żeby coś dołożyć burmistrzowi.
  Ale ludzie nie będą oceniać siedmiu lat pracy Ordona przez jedną krzywą płytkę. Jeszcze nie było takiego burmistrza co tyle zrobił dla miasta i wiosek. Ratusiki wiedzą że nie mają szans w wyborach,więc próbują umoczyc w coś Ordona. Dlatego piszą wszędzie donosy i cieszą się jak dzieci że szkodzą Ordonowi. Ludzie w wyborach pokażą im gdzie jest miejsce nosicieli :(

 30. No w końcu ostapko się do czegoś przyczynił ….. mam nadzieję że jest z siebie zadowolony ze dotacja na projekt cofnięta ….no ba przecież to w pełni jego i tylko jego zasługa …… wszyscy na 3 siekierka na cześć tego bohatera

 31. [b]Oto wasz ordon i żołądź. Odebrali fuszerę. Zapłacili za nią naszymi pieniędzmi. Ciekawe dlaczego odebrali, prawda? Na basenie się czepiali każdej pierdoły. A tutaj nagle wszystko się im podoba mimo, że gołym okiem widać fuszerę. Zadziwiające prawda? [/b]

  Wszystko się rozwala i pęka. Nie dość że zadłużyli nasze miasto i gminę to jeszcze mogą zabrać nam dotacje. Spustoszenie jakie zostało przez nich dokonane będziemy spłacać latami. Jakim trzema być nieudacznikiem by mając największy w historii gminy deszcz pieniędzy doprowadzić ją do takiego stanu w którym nie ma praktycznie ludzi, całe miasto tonie w długach, pgkim tonie w długach.

 32. Ciekawe czy Ordon jest z siebie dumny że wstrzymali dotacje. Przecież to jego dzieło. Czy odda z własnej kieszeni ? Co on głupa zgrywa że nie widzi tego kiczu?

 33. [b]Na Wiesława Ordona spadł deszcz unijnych pieniędzy jakiego nie miał żaden burmistrz wcześniej i jakiego nie będzie miał żaden po nim. Do tego doszło zaciąganie licznych kredytów w bankach. Wiesław Ordon dysponował więc olbrzymim, niespotykanym w historii kapitałem który powinien wykorzystać w taki sposób aby miasto się rozwijało. A rozwój to miejsca pracy i mieszkania. To sprawianie, że ludzie w Nowej Dębie się osiedlają a nie z niej uciekają. Ta historyczna szansa została całkowicie zmarnowana. Wpakowano miliony złotych w rzeczy niepotrzebne. Do tego zrobiono je w sposób karygodny. To co nam pozostanie po Ordonie to zadłużona gmina z sypiącymi się fuszerkami. Nie będzie już nawet kasy na remonty tych fuszerek. Marazm będzie się pogłębiał.
  Wielu mieszkańców już zaczyna to widzieć. Ale jest za późno. Jesteśmy kilka lat do tyłu i będzie nas sporo kosztować powrót do normalności. [/b]

  PANIE ORDON MASZ PAN HONOR? WŁADZA TO NIE TYLKO SKAKANIE PRZED KAMERAMI. TO TAKŻE ODPOWIEDZIALNOŚĆ. SPIEPRZYLIŚCIE SRAWE. PRZEROSŁO WAS.

 34. Broniąc fuszerki bronicie okradania nowodębskiego podatnika z tego co mu się należy czyli poprawnie wykonanego obiektu. Widać kto jest po stronie mieszkańców (podatników) a kto po stronie nieudolnej władzy. Pewnie jakieś zleconka idą od urzędu, albo żona pracuje gdzieś pod burmistrzem. Takim to dobrze. Oni nie bronią gminy. Oni bronią swoich interesików.
  Ludzie którzy mają szacunek do samych siebie nie pozwolą by banda szarlatanów robiła interes na ich ciężkiej pracy. Kto skorzystał na tych plantach? Bo przecież nie Nowa Dęba. Gdy odpowiecie sobie na to pytanie, załapiecie o co w tym wszystkim chodzi.

 35. [quote]przez jedną krzywą płytkę[/quote]
  HAHA! DOBRE! Chcesz mistrzu, żebym pokazał ci multum nierówno położonych płyt, źle zaspoinowanych? Nawet sam Zygmunt Żołądź stwierdza ten fakt a Ty z rozpędu broniąc go negujesz te rzeczy.
  A murki też proste, co ? hehehe

  [quote]Jeszcze nie było takiego burmistrza co tyle zrobił dla miasta i wiosek[/quote]

  Żaden burmistrz nie miał takiego potoku pieniędzy z Unii Europejskiej. Co takiego zrobił? zadłużył nas wszystkich a te "inwestycje" się sypią. Nowy dom kultury, nowe planty, zalew już teraz widać że będzie tak samo. Popatrz na dirt park, popatrz na wczasową. Ten człowiek się nie nadaje. Chyba tylko dworzec autobusowy się nie sypie i nie pęka.
  [quote]
  więc próbują umoczyc w coś Ordona[/quote]

  Tacy mocni są, że moga "umaczać" kogo chcą? To aż strach się bać.

  [quote]Dlatego piszą wszędzie donosy i cieszą się jak dzieci że szkodzą Ordonowi[/quote]

  Przecież to Ordon napisał donos którymi chwalił się na radzie. Nie chciał rozmawiać o jakości inwestycji na komisjach rady.Później rada wysłała kolejny donos. Nie dość, że nie dopilnował inwestycji to jeszcze wzywa radę by wysyłala do prokuratury pisma na temat lipy inwestycyjnej. Ja się zastanawiam czy z nim wszystko dobrze.

  I na koniec!
  [b]Gdzie kostka granitowa z Żeromskiego????
  Czy odzyskano cały materiał ze starych plant???
  Czy Wiesław Ordon, Zygmunt Żoładź i Wojciech Serafin są z siebie dumni i cieszą się z tego co się stało?[/b]

 36. Nie dość, że wycięto piękne dęby, zabetonowano pól miasta, zainstalowano prosektoryjne oświetlenie to jeszcze tak zwężono część Jana Pawła, że jazda tą ulicą to nieporozumienie. Gdy zaparkują na jednym pasie samochody mieszkańców ( no bo po co parking, w końcu nikt ważny tam nie mieszka), mijanie się dwóch pojazdów , szczególnie teraz, zimą to niezła szkoła jazdy.

 37. [quote]Zachowanie tego doświadczonego samorządowca może i powinno dziwić, zwłaszcza że w przeszłości celnie punktował błędy swoich poprzedników, a dzisiaj nie jest w stanie dostrzec fatalnego stanu wykonania “dzieła”[/quote]
  A kiedy to było ? Waclaw krytykował ale Ordon? To jakieś pomówienie!
  Lepiej zastanów sie co piszesz!!!

 38. [b]Zastanowić się trzeba raczej nad naszą dobrą ustawą o przetargach!
  zawsze wygrywa najtańszy czyli najgorszy jak sie trafi!
  To sie dzieje w całej Polsce kolesiu Octapko!!! Z choinki sie urwałeś!
  Poza tym to w tej chwili robisz za kabla łoctapku! A niby kto donosi!!![/b]

 39. [b]Ustawa o przetargach jest dobra. Załóżmy, że chcę kupić SAMSUNGA NOTE 3 i ogłszam przetarg. Ty mi oferujesz cenę 200zł, Zenek mi oferuje cenę 500zł a Józek 900zł. Oczywiście, że biorę najtańszego czyli Ciebie. Ale gdy przychodzi do płacenia i dajesz mi zamiast SAMSUNGA NOTE 3 starą NOKIE 3310 to ci nie płacę i pozywam cię do sądu abyś wywiązał się z umowy.
  Wykonawca w przetargu niech oferuje nawet 1zł za usługę. Ale po stronie Inwestora czyli GMINY czyli ORDONA było DOPILNOWANIE ABY WSZYSTKO BYŁO TAK JAK W PROJEKCIE I BY ZAPŁACIĆ ZA TO CO ZAMÓWIONO. [/b]

 40. Czy można we wnęce telefonicznej wymienić starą klawiaturę która nie ma polskich znaków na inną? Brawo Bubiel, brawo Społem , brawo władze naszego miasta, radni i radne!

 41. Ale Krzychu bredzisz. Odpowiedzialni są znani z imienia i nazwiska. To twoi koledzy przecież: Wiechu, Zyga i reszta. Jesteście odpowiedzialni za to! To wasza "inwestycja" którą spierdzieliście! Do kogo macie teraz pretensje o własną głupotę?

 42. Ciekawe jest czy to co robi Pan Ostapko jest naprawdę w interesie Dęby i jej mieszkańców? Już dawni przodkowie powiadali, że kupy się nie robi do własnego gniazda.
  Co nie zmienia faktu, że z te planty delikatnie mówiąc schrzanili – zaczynając od projektu, a na wykonaniu kończąc.

 43. W nasze nowodębskie gniazdo narobili Ordon z Żołędziem. Ostapko chce teraz ten syf posprzątać. Oby już Ordon i Żołądź więcej nie robili w nasze nowodębskie gniazdo. Po plantach odwalają fuszerę nad zalewem. Co będzie następne? Nie wolno im pozwolić aby dalej kasztanili w nasze gniazdo.

 44. [quote] Ostapko chce teraz ten syf posprzątać[/quote].
  Sam syfu narobił i chce sprzątać? Lepiej niech zacznie od siebie i swojego kupsztala!

 45. Nie bardzo rozumiem ta cala bezkonstruktywna dyskusje. Nie uslyszalem nic sensownego od Ratusza co by pozwolilo rozwiazac prolem. Pana Ordona nie bronie bo sam osobiscie mialem sposobnosc przekonac sie o jego prawdomownosci.
  Jechanie po Panu Burmistrzu niczego tu nie zmieni wrecz przeciwnie – stworzy bezsensowne podzialy jakby ich bylo malo w naszym kraju!
  Uwazam ta jalowa dyskusje za bezsensowna i tyle!
  Wladzy trzeba sie przygladac i ja krytykowac (bo z pewnoscia swieci nie sa), ale tez pamietac o ineresie wspolnym – czasem w tej bezsensownej przepychance zapomina sie o tym!

 46. Jedyne sensowne rozwiązanie będące w interesie wspólnym to obalenie nieudolnej władzy ktòra winna jest temu co się wydarzyło.

 47. Ale czy obalenie nieudolnej wladzy i zastapienie jej druga nieudolna wladza cokolwiek zmieni?
  Poki co nie uslyszalem zadnych sensownych propozycji zmian z zadnej ze stron!
  A jak Nowa Deba potrzebowala nowych dobrze platnych miejsc pracy tak dalej potrzebuje. A to jest podstawa wszelkiego rozwoju.
  A boj jak zawsze w naszym kraju o jablko, a nie o sad.

 48. @67 Obi..
  Pozwolę sobie nie zgodzić z Twą opinią . Dlaczego ? Otóż dlatego,że czytając Info miałem nieodparte wrażenie,że "'Włodarze'' traktowali p. Ostapko jako ZłO KONIECZNE.Ot! gnojek się pojawił (tfu! ta demokracja psia krew!)i co on chce?,się nie zna na życiu! he,he.
  A tu p.Ostapko patrzy na ręce i pyta i punktuje. A co w zamian? Pewno gapienie się z politowaniem. Arogancję ''władzy'' trzeba piętnować od dołu a nie pierd*olić o Tusku.Kaczyńskim i się nawzajem kłócić .. A dziadostwo odbije się czkawką.
  Najsmutniejsze jest to,że ''hajs'' poszedł w takie bzdury i poprawki bzdur i tak w ''koło/macieju"'

 49. Jaka będzie nowa władza pokaże przyszłość. Ta będzie 8 rok i nie tylko nie rozwiązała problemów ale poprzez swoją nieudolność narobiła nowych. Dlatego nie wolno ich nagradzać kolejnymi latami siedzenia na stołkach bo mogą wyrządzić jeszcze większe szkody. Ja się pytam co z zalewem????

 50. Co do nieudolnosci tej wladzy nie mam watpliwosci.
  Zadam znow proste pytanie. Czy dzialania Pana Ostapko na pewno przysluza sie mieszkanca Nowej Deby. Sczegolnie gdy dotacja zostanie cofnieta.
  Przeciez za to zaplacimy wszyscy – poniesiemy realne straty. Chyba to nie jest trudno zrozumiec.
  Trzeba rozroznic patrzenie wladzy na rece od dzialania na szkode – w tym przypadku miekszancow Nowej Deby.
  Mam watpliwosci czy walka o wladze w ten sposob jest w porzadku.

 51. Jak zabiorą dotacje to wina Ordona. Nie zapominaj że rada miejska na wniosek Ordona skierowała sprawę do prokuratury więc marszałek postąpił jak postąpił. To Ordon nagłośnił sprawę czym się chwalił na stronie urzędu. Ordon miał budować tak by było dobrze a ukrywanie informacji o nieprawidłowościach jest karalne. Jeszcze ktoś ma tyłek nadostawać za Ordona?

 52. Wydaje mi się że ktoś wykopał tę płytkę ,bo widać w tym miejscu piasek a taki jest pod płytkami nigdzie więcej go nie ma na tym zdjęciu tylko koło tej jednej płytki.A tak to czepiacie się ,czego zwalacie na inne osoby trzeba było samemu zobaczyć jak to jest robione i przypilnować bo bierzecie kasę za posiedzenia ,wyznaczyć osobę lub osoby które by przypilnowały by tej inwestycji.

 53. Ludzie czy Wy coś myślicie:
  – po pierwsze jeżeli zabiorą dotację to nie przez Ostapkę a przez spieprzoną budowę !!
  – po drugie Ostapko tego nie budował !!
  – po trzecie gdyby cofnęli dotację to bym na taczkach wywiózł tych co robili te budowle i je nadzorowali !!
  – po czwarte to że mlody chłopak pokazuje BURDEL jaki panuje przy inwestycjach to ma być jego wina
  Weźcie w końcu zacznijcie myśleć jak przystało na rozumnych a nie szkalować chłopaka, że pokazuje BURDEL jaki jest robiony.
  Jedyny ma do tego odwagę bo reszta sra po krzakach ze strachu, że jaśnie łaskawy pan zwolni z roboty "mie" albo "żone" i co ja będę robił(a) jak ja cale życie URZĘDNIK był(a).

  TEN KTO UWAŻA, ŻE OBECNY BETON JEST PIĘKNY TO NIECH WPIERW ZOBACZY JAK WYGLĄDAŁA SŁYNNA "WIZUALIZACJA" PLANT I NIECH TERAZ IDZIE NA PLANTY I TAK SZCZERZE JAK POWIE CZY JEST TAK SAMO ?

  Ludzie tu już nie chodzi o jednych czy drugich tu już chodzi o ignorancję pseudowładzy i Ostapko też by się to tyczyło gdyby taki sam numer odpierniczył.

 54. Tak na pozegnanie :)
  Sugeruje szersze spojrzenie na problem a nie bezsensowne biadolenie. Warto poznac przyczyne zrodlowa.
  Widze, ze ktos poruszyl temat zarzadzania i nadzoru wiec z ta edukacja nie jest jeszcze tak zle:)
  Jasne, ze trzeba zadac pytanie Pnu Burmistrzowi i Panu Radnemu Ostapce. W jaki sposob w gminie odbywa sie nadzor w przez RM inwestycji i jakie sa procedury. Jakie kwalifikacje maja osoby zaangazowane, jakimi srodkami dysponuja itd. ? W jaki sposob ocenia sie przydatnosc spoleczna danej inwestycji?

 55. Tutaj kilka fotek jak miało to wyglądać z "lotu ptaka" i od razu dla przeciętnego człowieka widać rożnicę….. to jest PROSTE jak budowa cepa tu nie trzeba być inżynierem. Ja ni widzę, aby np. murki miały kształt "fal Dunaju" [url]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090830/REGION00/475156196[/url]

 56. Ja bym zapytała prof. dr hab. Aleksandra Bohma, dyrektora Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej czy właśnie tak widział rewitalizację plant jak to wygląda teraz !! Wątpię w to.

 57. Najśmieszniejsze jest to, że jak się ogląda kolejną inwestycję czyli teren nad zalewem to to co zostało do tej pory "fachowo zrobione" nijak się ma to do wizualizacji. Oczywiście nadzorujący budowę twierdzą, że jest "super", "to się zagęszcza" itd. Buhahahah chyba to na jakimś "wspomaganiu" odbierają. Piękne jest MOLO………. na WIZUALIZACJI :) [url]http://www.landlab.pl/portfolio,rewitalizacja-zalewu-w-nowej-debie,1[/url]

 58. I tak wygląda nasze dębskie piekiełko, mówią o nas w całej Polsce, własnych spraw nie umiemy załatwić we własnym gronie. Demokracja jak ktoś powiedział jest dla ludzi mądrych.

 59. TAKIE MIAŁY BYĆ PLANTY I TAKIE MAMY JAK PONIŻEJ, PRAWDA? TAK PIĘKNIE WYGLĄDAJĄ JAK NA OBRAZKU, PRAWDA?
  [img]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NW&Date=20090830&Category=REGION00&ArtNo=475156196&Ref=AR&border=0&MaxW=666[/img]

 60. W SZPITALU INWESTYCJE OSTAPKO NIE OGLĄDA BO TAM BURMISTRZ NIE MA NIC WSPULNEGO A DYREKTOR JAK BY GO ZOBACZYŁ TO OD RAZU BY MU KOPNIAKA ZASADZIŁ.

 61. Przez niekompetencje Ordona wstrzymano dotacje i będziemy płacic latami. Normalne to? Aleśta sobie burmistrza wybrały. Ciekawe czy z zalewem się skończy tak samo jak z plantami??? A inny by chcieli żeby kryć Ordona aby mógł dalej nieudolnie rządzić. Chronienie Ordona jest w interesie Ordona ale nie miasta.

 62. [b]UWAGA UWAGA UWAGA!!!![/b]
  Wróćmy do tego co jest napisane w artykule a napisane jest prosto:

  1. Trzecia transza dotacji została wstrzymana.
  2. Dotacja może zostać wypłacona w całości lub będzie zabrana. Jak to się skończy to będzie zależało od wyników kontroli. Na chwile obecną nic nie jest przesądzone.
  3. Jeśli kontrola stwierdzi, że inwestycja jest źle zrobiona no to winny będzie ten kto ją zlecił, nadzorował i wykonywał czyli w tym przypadku Wiesław Ordon, Zygmunt Żołądź i reszta władzy.
  4. Jeśli zostanie stwierdzone że zostało źle wykonane to osoby odpowiedzialne powinni trafić na śmietnik historii za to do czego dopuściły.

 63. [b]Ordon rządzi 2 kadencje. Wiedział doskonale, że jak inwestycja będzie źle zrobiona to kontrola marszałka zabierze kasę. Po każdej inwestycji ze środków unijnych przybywa kontrol i sprawdza. Jak stwierdzi nieprawidłowości to zabiera dotacje. To proste jak budowa cepa. I Ordon to wiedział. Jego zadaniem było dopilnować właściwego i zgodnego z projektem wykonania zadania. Dopilnował? To OK. Nie dopilnował? To zabiorą kasę i wtedy ten człowiek powinien za to odpowiedzieć. I nie ma nad czym więcej deliberować.[/b]

 64. Jeśli zabiorą dotacje to niech płaci ten co zawinił czyli burmistrz. Za to bierze dużą kasę co miesiąc by dbać o prawidłowy przebieg. Jak nie daje rady niech odejdzie. Co będzie z zalewem? To chyba mieszkaniec w swoim piśmie do rady pisał prawde??? A oni nie chcieli słuchać.

 65. mie ostatnio kierownik we robocie powiedzioł, że jak se nie radza to żebym się zwolnił i….. i se tak miarkuje na mój rozum, że to się tyczy chyba wszystkich…. także panie Ordon czy panie Żołędz jak se nie radzita to sie zwolnijta …. po kiego wała ja na wos płaca podatki

 66. Dotacja za planty wstrzymana!

  Czy będziemy musieli zwrócić resztę?

  TAK ! Będziemy musieli zwrócić resztę !
  Będziemy ją spłacać przez najbliższe lata ! tzn. Wy mieszkańcy będziecie musieli – bo ja z takiego miasta wolę wyjechać ! Brak pracy , brak mieszkań a włodarze bawią się w architektów i projektantów za nasze pieniądze! Więcej grosza nie dostaniecie darmozjady ! Nie do zobaczenia !

 67. Szanowni! Szkoda marnować czasu na kłótnie. Może coś konstruktywnego? Zacznę od siebie. Oto moja podpowiedź dla rządzących:
  1. Należy zwrócić się do renomowanych kancelarii prawnych (podpowiadam: takich w okolicach nie ma), z prośbą o wycenę opracowania opinii prawnej i mapy drogowej w tej sytuacji. Będzie to kosztować dużo. Niestety, jak się nabroi to sprzątanie kosztuje.
  Kancelaria powinna przedstawić opinię, czy mamy możliwości uruchomienia gwarancji bankowych – ufam, że takie oferent musiał mieć. Jeśli nie mamy – mogą wskazać inne prawdopodobne ścieżki, które pozwolą odzyskać cześć pieniędzy, wybronić się przed zwrotami dotacji i wyremontować na koszt winnego to co jest zepsute. Wybrać najlepszą ofertę. Niech cena nie będzie jednak ważyć w ocenie więcej niż 50%. Pozostała część to doświadczenie ludzi dedykowanych sprawie i samej kancelarii w rozwiązaniu "takich" problemów.
  2. Należy wyjść do ludzi z pochylonym czołem i wypunktować: nawaliliśmy w tym miejscu, w tym i w tamtym. Naprawimy to w taki i taki sposób – ostatnie miesiące obecnej kadencji pokażą, że jesteśmy w stanie naprawiać błędy, które sami popełniliśmy. W najbliższych wyborach mieszkańcy zdecydują czy podołaliśmy i czy warto z nami współpracować nadal.

 68. 4. Uruchomić program edukacyjny-kulturalny dla mieszkańców. Wyciągnąć ludzi z tego marazmu, narzekania i zrezygnowania spowodowanego tymi wszystkimi latami porażek i upadku miasta. Pokazać gdzie jest nasz cel i jak to osiągnąć. Brzmi banalnie i PRowo, ale mentalność ludzi jest główną przeszkodą na drodze rozwoju tego miasta. Trzeba się z tego wyrwać, inaczej nic się nie zmieni. W Polsce jest wiele miast podobnej wielkości. Czasem takich, które wyrastały z jakiejś przerośniętej wsi. Mimo tego życie tam tętni – bo ludziom "się chce". Czasem trzeba po prostu się ogarnąć i wziąć do roboty. Znam przypadki osób, które z sentymentu chciały coś uruchomić w tym mieście, ale opór materii skutecznie wybił im to z głowy.

  rad pewnie znalazłoby się więcej, ale z szacunku do własnego czasu skończę tutaj. I tak wątpię by komuś chciało się przebrnąć przez powyższe, które musiałem podzielić na dwa komentarze – bo system nie chciał przepuścić.

 69. Niestety brakuje punktu 3, z jakichś powodów filtry go nie przepuszczają. W zamian podrzucam dwie inne luźne idee:

  Podpowiedź 1: Lockheed chce mocniej osadzić produkcję śmigłowców w Polsce. Póki są to zapowiedzi należy do nich jeździć, przekonywać, pokazywać jak to ciekawe miejsce (i wygodne, np: odległość od Mielca, odległość od Rzeszowa i tamtejszych uczelni, tory, tereny i cokolwiek tam jeszcze przyjdzie do głowy), zapraszać do nas itd itd. Do znudzenia. I tak z dziesiątkami innych firm. Uzasadnienie: chyba zbędne. Efekty takich działań szybko nie przyjdą. Może nigdy. Ale próbować trzeba. Jeden złoty strzał uratowałby to miasto.
  Byleby zabrać się do tego profesjonalnie. Z profesjonalną prezentacją, profesjonalnie przygotowaną pigułą informacyjną dla inwestora. Osobą kontaktową z płynnym angielskim itd.

  I kolejna podpowiedź, tym razem na zwiększenie wpływów do budżetu: Zmniejszyłbym obciążenia podatkowe w gminie, przede wszystkim dla ludzi, którzy próbują tu prowadzić jakąś działalność gospodarczą. Jednocześnie wprowadziłbym możliwość umorzenia wszystkich zaległych zobowiązań podatkowych wobec gminy, pod warunkiem rozpoczęcia bieżącego regulowania swoich zobowiązań. Uzasadnienie: rosnące należności (rosnący dług podatników wobec gminy) i tak budżetu nie poprawiają, ściągalność z ludzi jest słaba, a nawet jeśli jakaś jest to uduszenie jednego czy drugiego podatnika żeby ostatni grosz z niego wyciągnąć przyniesie mniej korzyści, niż pozwolenie mu zacząć płacić od nowa, po bożemu.

 70. Ostapko to nastepny krzykacz , ktory nic do tego wszystkiego nie wnosi , gdzie byl jak robili rewitalizacje robil zdjecie dąbkom jak wycinaja , czemu sa nie chodzil i nie pilnowal jak robia , jak chcial byc taki dobry , badz chce byc taki dobry, dla mnie to dziwny gosc ktory widzi Ordona a nie ND . i pewnie korzenie ma w PIETROPOLU

 71. @#97
  Sorry ale jak on miał niby chodzić i pilnować robotników. Przecież to nie jest jego rola! Byli/są odpowiedni ludzie, którzy mieli za zadanie się tym zajmować i nie byli to ludzie zatrudnieni przez niego. Kompletnie nie rozumiem Twojego komentarza, każdy widział jak to wyglądało a tylko Marek to wszystko udokumentował i wystawił na światło dzienne. Czemu nie zrobił tego ktoś inny? i dlaczego teraz on jest nazywany "krzykaczem"? Przecież to gołym okiem widać, że coś w tej inwestycji poszło nie tak…

 72. Dobrze jest i mysle, ze kazdy tego oczekuje od radnego, ze podczas realizacji inwestycji przejdzie sie od czasu do czasu na teren budowy. Trudno oczekiwac od radnego by stal na robotnikiem i go pilnowal. Zadaniem radnego jest ustalenie nadzoru, kryteriow, procedur, prawa itp. To jest prac radnego i to zostalo zaniedbane. Reszta jest tylko pochodna blednego nadzoru i zarzadzania!

 73. [quote]Zadaniem radnego jest ustalenie nadzoru, kryteriow, procedur, prawa itp.[/quote]

  Radny nie wybiera nadzoru burmistrzowi. Nadzór inwestorki wybiera sobie sam burmistrz i tak też wybrał. Prawo w temacie zamówień publicznych i czy też prawo budowlane pozostje w gestii Sejmu. Reszta to właśnie właściwe zarządzanie ze strony burmistrza. I tego zabrakło.

  [quote]Dobrze jest i mysle, ze kazdy tego oczekuje od radnego, ze podczas realizacji inwestycji przejdzie sie od czasu do czasu na teren budowy. [/quote]

  A jak radny chodzi i pokazuje, że nad zalewem jest kiszka to burmistrz go nie słucha tylko tworzy opowieści o "pomiarach wody" w zalewie. I co powiesz o zachowaniu władzy która nie słucha prawdy ani podczas trwania inwestycji ani po jej zakończeniu bo wychodzi z założenia że skoro mamy większość to robimy co chcemy? No proszę, wypowiedz się Obi.

 74. Milo, ze ktos jest bardziej dociekliwy (wasik) i podejmuje logiczna dyskusje. Moim zdaniem Burmistrz to lokalna wladza wykonawcza (zarzad) realizujaca zadania uchwalone przez lokalny organ prawodawczy czyli Rade Miasta (rada nadzorcza). Jezeli uchwala sie jakas uchwale to tez milo jest, gdy w niej znajda sie informaie o srodkach, zasobach, osobach odpowiedzialnych czy sposobie kontroli (nadzoru) itp. Jezli calosc powierza sie realizujacemu uchwale w tym przypadku Burmistrzowi to jest tak jak kazdy widzi. Przeciez nawet w obrebie samej RM jest cos takiego jak komisja rewizyjna.
  Jak spojrzysz na moje pierwsze posty sprawa rozchodzi sie o to czy madre jest dzialnie, ktore w efekcie spowoduje dodatkowe obciazenie cala ta 'inwestycja' mieszkancow miasta. Uwazam, ze radny powinien dzialac przede wszystkim w interesie miasta i gminy. Zreszta wyborcy wypowiedza sie przy urnie i wcale nie zdziwilbym sie gdyby obecny Pan Burmistrz pozostal kolejna kadencje. Dziala Pana Ostapko byly pozadane do momentu, gdy dzialo sie to bez angazowania instytucji z zewnatrz. Po prostu moim zdaniem delikatnie mowiac troche sie 'przejechal', a szkoda.

 75. [quote]Przeciez nawet w obrebie samej RM jest cos takiego jak komisja rewizyjna.[/quote]

  Komisja rewizyjna to ludzie burmistrza który zamiast kontrolować burmistrza zajmują się ochroną tego człowieka. Przykład? Niechęć komisji rewizyjnej wobec zajmowania się sprawami fuszerek na inwestycjach. Jeden radny chce ale reszta składnu nie ma zamiaru. Wygrywa większość i sprawa trafia pod dywan.
  A co do pana Ostapko to on działa w komisji rewizyjnej czyli kontrolnej (tak więc kontruluje) a nie komisji promocji Wiesława Ordona.
  Co do instytucji z zewnątrz. Jeśli zapoznasz się z przepisami to dowiesz się, że posiadając informacje o nieprawidłowościach i nie informując o tym instytucji w razie wyjścia sprawy na jaw odpowiadasz tak jak ci co spieprzyli całość. Nie rozumiem dlaczego niby ktokolwiek miałby się podkładać za Ordona. Przypomina, że instytucje zewnętrzne (Prokuraturę) poinformowała Rada, a Prokuratura powiedział (Radio Rzeszów) że ma wiedzę o tym także z innych źródeł.

 76. @ObiMarkenobi, Jeżeli instytucje wenętrzne (komisja rewizyjna, rada, burmistrz) nie były zainteresowane rzetelnym rozwiązaniem problemu bo zamiast rozwiązania problemu chcą zamiecenia sprawy pod dywan byle tylko zachować stołki, a wszyscy dookoła widzą że jest bałagan to co radzisz w takiej sytuacji robić? Czy aby nie powinni wtedy sprawą zająć się instytucje spoza gminy? Czy pozostawianie na stanowiskach ( w imię dziwnie pojętej solidarności plemiennej) ludzi którzy szkodzą, nie radzą sobię i nie ogarniają tak ważnych spraw jest w interesie gminy?

 77. tak jak pisalem wczesniej , ze obudzi sie ale za pozno, jakos przedtem go nie bylo ,a teraz wyrosl jak prawdziwek po deszczu i tylko krzyczec umie, a krzyk to krzyk, nigdy i nigdzie nie wyszedl nikomu na dobre , ale coz poradzic kazdy jest kowalem, ciekawe jak bedzie nowy burmistrz , to nawet jak spadnie z radnego (bo mysle ze ludzie (wyborcy) sa madzrzejsi od niego) czy dale bedzie krzyczal wladza zla wladza beee, a ja jestem piekny madry i mlody , tego ostatniego nie da sie zaprzeczyc….
  ps.
  ciekawe ile pawel jeszcze sie tak bedzie poslugiwal , tym wszystkim ,

 78. Demokracja nie jest doskonala. Jest to efekt uboczny, albo jak to woli ciemna strona demokracji. Na szczescie jest mechanizm kadencyjnosci. Teraz cala zabawa polega na przekonaniu wyborcow, ze ta cala ekipa jest to wymiany. Eiptetami pod adresem obecnej wladzy, czy wciaganiem zewnetrzych instytucji raczej wyborcow sie nie przekona. Trzeba ludzi delikatnie uswiadamiac, zadawc proste pytania, starac sie wspolpracowac gdzie to tylko mozliwe itd. – to pomaga uwiarygadniac swoje dzialania. Najlepsze by bylo stworzenie jakiegos ruchu oddolnego, gdzie nie znajdzie sie miejsce dla obecnie rzadzacych. Do tego potrzeba zaplecza – ludzi, srodkow, wiedzy i checi :) Prawda jest taka, ze ludzie co maja troche rozumu zawsze sobie poradza i nie chetnie sie angazuja – pomimo arogancji wladzy.
  Tu nie chodzi o solidanosc plemienna tylko zdrowy rozsadek. Umiejetnosc zestawienia przyczyn oraz skutkow i powiedzenie dokad mozna sie posunac i jest ok, a odkad juz zaczyna to przynosic wymierne straty. W zarzadzaniu mozna powiedziec o czyms takim jak ocena ryzyka przy realizacji celow.
  A tak a propo celow – czy jest jakas wizja naszej gminy?
  Bo mam dziwne wrazenie, ze dryfujemy, zreszta jak caly kraj, od dotacji do dotacji :)
  Nasza mentalnosc zostala uksztaltowana na idealistycznym (romantycznym) modelu swiata przez nasze szkoly. Przez co teraz cierpi nasze spoleczenstwo nie mogace odnalezsc sie w szarej, a nie czarno-bialej rzeczywistosci.
  Oczwisice niezapominajac, ze relatiwizm jest drugim skrajnym ekstremum.

 79. Do poprzedniego postu(108).
  Mozna rownierz sprobowac zalozyc tz. Think Tnak (grupa ludzi o roznych profesjach, majacych troche rozumu w glowie i wiedze z roznych dziedzin),
  ktory to stanowilby swego rodzaju zaplecze intelektualne naszgo miasta. Tego z pewnoscia brakuje!
  Pytanie, czy jest to mozliwe?

 80. [quote]Pytanie, czy jest to mozliwe?[/quote]

  Obi fajnie się teoretyzuje ale spójrzmy na realia. Powiedz o Think Tanku dwóm Skiminom, Janowi Flisowi, Marii Mroczek i reszcie. No błagam! Fajnie myślisz, ale nie w tym miejscu i nie z tymi ludźmi

 81. Wiesz (wasik) wymienione przez Ciebie osoby nie spelniaja warunkow brzegowych wiec kolokwialnie mowiac do takiej grupy sie nie kwalifikuja – to tak zartem :)
  A serio. Wbrew pozora sa ludzie w Debie calkiem niezle myslacy. Problem to ten o ktorym wczesniej wspomialem – maja to wszystko dosadnie w czterech literach.
  Pozostaje pytanie czy byliby sklonni.

 82. Z tego wystapienia pokontrolnego mozna uczciwie stwierdzic, ze jakis istotnych uchybien nie ma – to jest fakt. Dzieki 'yo' za link. Przynajmniej mozna bylo zagladnac to zrodla i dowiedziec sie o tych 'strasznych przekretach finansowych' :)
  Znajac zycie pewnie i tak do fanatycznych glow przeciwnikow Pana Burmistrza nie dotrze – trzeba umiec czytac ze zrozumieniem i miec chocby jakiekolwiek rozeznanie.

 83. ObiMarkenobi wystąpienie pokontrolne jest z 2008 roku 'trzeba umiec czytac ze zrozumieniem i miec chocby jakiekolwiek rozeznanie."Czy to znaczy,że w inwestycjach planty,zalew…..nie ma żadnych nieprawidłowości?

 84. Za ewentualne koszta powstałe z tego całego syfu powinien odpowiadać TYLKO I WYŁĄCZNIE M.OSTAPKO I CAŁY "RATUSZ".
  Rozumiem walkę przed wyborczą itp itd…nie popieram obecnej władzy w ND (między innymi za tą "rewitalizację" )ale wplątywać w to mieszkańców z naszego miasta – nas (bo kto inny ostatecznie poniesie te koszty ?…Wiadomo – obecnej władzy za wykonaną fuszerkę nie udzielimy poparcia.M.Ostapko i reszta wykazali powody do tego – OK.Trzeba wiedzieć kiedy skończyć , bo na ordonie się odgryźliście , ale wplątując w to wszystkich mieszkańców.Znów nie będzie prawdopodobnie na kogo głosować…

 85. Oj ordonowcy. Spieprzyliście, nie radzicie sobie, chcecie dalej zasiadac na stołkach aby społeczeństwo was utrzymywało i jeszcze nie potraficie się przyznać, że będziemy musieli wasze długi spłacać i za wasze błędy płacić latami. [b]ZA WSZYSTKIE DECYZJE I BŁĘDY WIESŁAWA ORDONA ODPOWIADA WIESŁAW ORDON[/b]. Jeśli każą oddać dotacje powinien to zrobić z własnej kieszeni.

 86. [b]Ordon rządzi 2 kadencje. Wiedział doskonale, że jak inwestycja będzie źle zrobiona to kontrola marszałka zabierze kasę. Po każdej inwestycji ze środków unijnych przybywa kontrol i sprawdza. Jak stwierdzi nieprawidłowości to zabiera dotacje. To proste jak budowa cepa. I Ordon to wiedział. Jego zadaniem było dopilnować właściwego i zgodnego z projektem wykonania zadania. Dopilnował? To OK. Nie dopilnował? To zabiorą kasę i wtedy ten człowiek powinien za to odpowiedzieć. I nie ma nad czym więcej deliberować.[/b]

 87. ORDON NASRAŁ WE WŁASNE GNIAZDO. CAŁE PLANTY TO JEGO I ŻOŁĘDZIOWSKA KUPA. I BĘDZIEMY TO SPŁACAĆ PRZEZ LATA! CIEKAWE CO ORDONOWI NA TO KUPSKO POWIE PROKURATOR? POCHWALI GO CZY RACZEJ ZGANI?

 88. Wiesz (x) do dzisiaj przeciwnicy Ordona powołują się na ten dokument RIO z 2008 roku :) jako dowod na 'przekrety finansowe'.
  Poki co zadnych dowodow na jakies przekrety nie ma – przynajmniej podanych do publicznej wiadomosci. Uwazam, ze trzeba byc ostrozny w wyglaszaniu osadow i bez twardych dowwodow nie mozna kogos tak po prostu obrzucac blotem. To, ze czyjes rzady mi sie nie podobaja to nie powod do bezzasadnegoo oczerniania.

 89. Ordon rządzi 2 kadencje. Wiedział doskonale, że jak inwestycja będzie źle zrobiona to kontrola marszałka zabierze kasę. Po każdej inwestycji ze środków unijnych przybywa kontrol i sprawdza. TO CZY ONA PRZYCHODZI WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA ! ! ! Jak stwierdzi nieprawidłowości to zabiera dotacje. To proste jak budowa cepa. I Ordon to wiedział. Jego zadaniem było dopilnować właściwego i zgodnego z projektem wykonania zadania. Dopilnował? To OK. Nie dopilnował? To zabiorą kasę i wtedy ten człowiek powinien za to odpowiedzieć. I nie ma nad czym więcej deliberować.

 90. a ja się pytam … gdzie był Pan Ostapko jak za jego kadencji realizowana była rewitalizacja, czy jako radny nie powinien pilnować spraw Nowej Dęby zamiast przesiadywać przez pół roku za oceanem … jako radny miejski tak samo jest odpowiedzialny jak burmistrz, a nawet bardziej bo to Rada stoi nad Burmistrzem

 91. Nie moge zrozumiec dlaczego na tym forum ciagle tylko o jednym kto jest winien, a kto nie. Taka bezowocna dyskusja niczego nie zmieni. Jest problem trzeba go rozlozyc na czynniki pierwsze i zastanowic sie co mozna poprawic by uniknac podobnych sytuacji w przyszlosci. Problem wydaje mi sie bardziej zlozony – co w cale nie oznacz, ze wszytko sie rozmywa.
  Moi mili, co da wam pokazywanie palcem, ze ten czy tamten jest winny. Przeciez od tego wam nie przybedzie, a tylko poglebi wariacki podzial. Pamietajcie tez, ze wladza ma ograniczona odpowiedzialnosc i jest ona rozlozona rowniez po czesci na wyborcow.
  Niedlugo wybory, kazdy bedzie mial okazje sie wypowiedziec. Wynik nie wydaje sie byc oczywisty – zobaczymy :)
  Tak na koniec dodam. Jeszcze 20 lat temu jedna z wielu cech, ktora pozytywnie rozroznialy miekszkancow Nowej Deby byo to, ze trzymali razem gdziekolwiek sie znalezli.

 92. Winny wszystkiemu jest pan Ostapko bo nie nadzorował właściwie inwestycji, a miał 400 zł diety miesięcznie wiec zarabialwiecej niż burmistrz Ordon, wiceburmistrz Żołądź, i inspektor Kurdziel razem wzięci. Mam prośbę do pana Ostapki aby sie bardziej starał dla miasta i gminy Nowa Deba, bo tak dalej być nie może.

 93. Też tak myślę, że za błędy Ordona i Żołędzia odpowiada Ostapko. Bo przecież nie Ordon i Żołądź. Dobrze gadam? Będę lubiany w urzędzie? Dostanę coś za to? Może jakieś zleconko, albo robotę dla żony?

 94. wielu chyba kupiło, pełno tej kostki po podwórkach było, ale gorsze jest to, że planty kosztowały 5,5 mln zł , dotacji nie będzie, dług rośnie zastraszająco a radni i pani skarbnik nic z tego sobie nie robią…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here