Wielki Przyjaciel Wielkiej Orkiestry! 1400 zł za WOŚP dla dyrektora SOSiR!

235

Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Szurgociński dorabiał sobie na organizacji finałów charytatywnej imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas gdy rzesze wolontariuszy w chłodzie i zimnie społecznie pracowało na rzecz chorych i potrzebujących, dobrze zarabiający dyrektor SOSiR wystawił za swoje usługi słony rachunek.

Jestem zszokowana postawą dyrektora Szurgocińskiego – mówi jedna z wolontariuszek – Myślałam, że wszyscy pracujemy społecznie – dodaje. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Z posiadanych przez nas dokumentów wynika, że tylko za organizację XIX i XX Finału WOŚP zarobił w sumie 1400 zł (po 700zł za Finał). Pozostałych finałów nie sprawdzaliśmy.

Do „zadań” dyrektora SOSiR wedle umowy nr OR.2151.10.2012, należało między innymi „przeprowadzenie imprezy” czy też „współpraca z bankiem”. Adam Szurgociński „dowodził” organizacją WOŚP jeszcze jako komendant Straży Miejskiej. W 2008 roku zachęcał mieszkańców do okazania hojności :  W Nowej Dębie co roku przygotowujemy finał na miarę naszych sił i pomysłowości. Pomaga nam grupa 80 wolontariuszy, których nabór prowadzą dwa zespoły szkół w Nowej Dębie: ZS nr 1 i nr 2. Zwracam się do szefów firm, instytucji, dyrektorów szkół i wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o przekazywanie nam gadżetów itp., dzięki którym będziemy mogli uatrakcyjnić naszą licytację. Przyjmiemy każdą pomoc i rozważymy każdy ciekawy pomysł.

Tymczasem sam Adam Szurgociński wolontariatem się nie parał. Wszak każdy grosz się liczy…

Dla wielu młodych wolontariuszy społecznie pracujących na rzecz Orkiestry, a także sympatyków Fundacji Jurka Owsiaka, postawa dyrektora Szurgocińskiego budzi niesmak. – No coż. Pan dyrektor dał nam specyficzną lekcję „przedsiębiorczości”.

 Fot: Adam Szurgociński dorabiał sobie na organizacji WOŚPwielkiprzyjacielwielkiejorkiestry

Umowę z dyrektorem SOSiR podpisał burmistrz Wiesław Ordon. 

Na koniec warto dodać, że dyrektor Szurgociński nie spoczywał na laurach i „pracował” także w innych gremiach i przy innych imprezach. Udzielał się chociażby przy kierowaniu zabezpieczeniem Militariady za jedyne…. 1500 zł. Zasiadał także w Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdzie za posiedzenie otrzymuje się od 80 do 120zł. Można? Można!

Jak mówią złośliwi: I TAKICH SPOŁECZNIKÓW WŁAŚNIE NAM POTRZEBA!

 /rek

235 KOMENTARZE

 1. Panie administratorze proszę nie kropkować moich ostrych wypowiedzi, to jest chamstwo że my stałyśmy jak głupie na mrozie a ten gość siedział w cieple i popijal kawe, my za darmo on za 700- złotych!!! No chyba że to nie tak było, ale niech Szurgociński sam napisze jak było.

  • Czy całe życie Dęba będzie żerowiskiem dla różnych „społeczników” którzy nie dość, że zarabiają krocie to jeszcze im mało ? A dla zwykłych ludzi żadnej pomocy, żadnego wsparcia, żadnej pracy. Pełne poparcie dla p. Marka za to że to opisuje i pokazuje.

 2. „udzielał się chociażby przy kierowaniu zabezpieczeniem Militariady za jedyne…. 1500 zł”
  Nie udzielał tylko był odpowiedzialny za zabezpieczenie tej imprezy, zresztą dla ludzi Mareczka i tak wszystko jedno co kto robił, ważne żeby opluć, oczernić wszystkich i dojść do władzy, po trupach do celu !! co za ludzie

  • A nie mógł zabezpieczać za suta pensję jaką mu płaciła gmina i dotąd płaci? To po co jest Straż Miejska jak trzeba komus płacic za zabezpieczanie?

  • A był jakiś konkurs ? Jakieś ogłoszenie było że gmina poszukuje kogoś do kierowania ochroną ma miliatradzie? Pewnie dużo osób by chciało tak sobie pokierować i możliwe, że wziełoby mniejsze pieniądze.

  • No wlasnie… czemu nie było ogłoszenia…
   A tak wogole to tą imprezę jak kązdą inną ochraniał największy i najlepszy ochroniarz w N.D. czyli Grzegorz P. pseudonim „Poloczek” i dlaczego on do tej pory nie ma zadnej umowy i mu nie płacą… na pewno pan „poloczek” ma większe doświadczenie w kierowaniu zabezpieczeniem imprez niż p.Szurgociński… :)

 3. Takim to dobrze. Pływają jak pączek w maśle. Ciepłe urzędowe posadki, do tego dodatkowe pieniądze na umowach-zlecenie z Gminą. Wszystko za nasze pieniądze. Ordon, Szurgocińskiemu, Szurgocińki komuś. I tak się kręci ta maszynka samorządowa.

 4. Z dziennikarskiego obowiązku wypadałoby poprosić o komentarz również Szurgocińskiego. Oczywiście ta sytuacja budzi we mnie niesmak, jednak bez wyjaśnienia drugiej strony ten news jest trochę stronniczy.

  • Z dyrektorskiego obowiązku powinien robić to społecznie. Niech poczyta o prawidzych społecznikach z okresu II RP. Ale tutaj dalej pokutuje PRL.

 5. to wszyscy w tej Debie żerują i chcą się nachapać tylko, widzę co było nad zalewem teraz widze co ten gruby robi, bierze kase za Orkiestrę, tego nigdy nie było na taka skalę!

 6. Dlatego nie daję nigdy złamanego grosza dla tych darmozjadów z WOŚP Owsika i innych społeczników z Nowej Dęby rzekomo udzielających się charytatywnie i niby w wolontariacie.

  • dajesz dajesz kolego
   przecież on sobie tych pieniędzy z puszki nie wyciągnął tylko burmistrz z budżetu miasta ( naszych podatków ) zapłacił

 7. Trzeba być skończonym idiotą, żeby napisac coś takiego:
  „A był jakiś konkurs ? Jakieś ogłoszenie było że gmina poszukuje kogoś do kierowania ochroną ma miliatradzie? Pewnie dużo osób by chciało tak sobie pokierować i możliwe, że wziełoby mniejsze pieniądze.”
  A masz bucu uprawnienia? A weźmiesz społecznie odpowiedzialność za bezpieczeństwo kilku tysięcy uczestników? Debilu zastanó się zanim coś napiszesz.
  Ciekawe czy Ostapko by wziął odpowidzialnośc społecznie za obstawianie takiej imprezy? Ale pisać farmazony to potrafi.

  • Tu nie chodzi o to, że brali pieniądze bo to normalna sprawa tylko chodzi o to, że opowiadali bzdury jakoby robili to „SPOŁECZNIE” wręcz WOLONTARIACKO …. po co takie fanaberie opowiadają skoro doskonale wiedzą że robią to za KASĘ ?? po prostu trzeba zrobić pijar że ja niby taki DOBRY i ja to „za darmo” ot tak z serca buahahahahahahahahahah

  • A czy widziałeś żeby ktoś beknął gdyby coś się stało???? Zresztą od czego te darmozjady tzw. staż miejska i policja ????????

 8. Przecież to normalka, że tutaj każdy obrywa kto się śmie sprzeciwić trzem muszkieterom Mareczkowi, Pawełkowi i Wacusiowi :)

  • Uważasz, że ludzie się nie powinni o tym dowiedzieć?
   społecznik i organizator eh tfu

  • Ci jak piszesz muszkieterowie mogą rzeczywiście coś złego zrobić, ale to muszą kogoś nie lubić, ale Szurgota? On Za mały płaz..-.

 9. a co wy myslicie ze wszyscy tam robia wolontariat. Poje…. zespoly obsluga techniczna panie od wc wszyscy wszyscy zarabiaja i to normalne jest akurat. Ciekawe czy w krk cz w wa-w nikt nie wziol kasy za prowadzenie i to nie taka kase tylko jeszcze fajniejsza nie róbcie z siebie idiotow takimi wpisami

 10. Ja bym „dyrektora spolecznika” za piastujace ostatnio funkcje (przyp. Straz Miejska, SOSiR) wyslal na przymusowy egzamin z W-Fu! „tkanka ochronna” rosnie a robic sie nie chce, bo po co?! czym sie zajmujesz tym sie specjalizuj!? jestem ciekaw ile np. wysportowany „dyrektor” dogonil by przestepcow itp?

 11. Moim zdnaiem nie są ważne pobudki Marka do napisania tego artykułu. Najważniejsze jest to, że jak coś robi się charetatywnie to znaczy, że robi się to za darmo. Czyli to jest niedopuszczalne, że dyr wziął za to pieniądze!

  • Twierdisz że nieważne?Ważne,i to bardzo.Radny M.Ostapko nie przebiera w środkach aby zdyskredytować osoby stojące mu na drodze do przejęcia władzy w naszej mieścinie.Może inaczej,nie jemu bo jest za cieniutki.Osobom stojącym za nim,w cieniu.M.Ostapko to pacynka,pociągana za sznurki przez lalkarza,silnego,mogącego wiele lalkarza.I taki człowiek otrzymał ponad 700 głosów od wyborców.Świadczy to o tym jak naiwne jest społeczeństwo naszej gminy.Wystarczyły darmowe reklamówki i zapalniczki oraz kilka zajadłych babć poklepujących go po plecach.Widziałem to osobiście na hali targowej.To samo z chodzeniem po domach,chyba brał lekcje od aktualnie opluwanego przez niego burmistrza.Ale nic to,poczekam na jego kampanię wyborczą.

 12. Każdy orze tak jak może. Wydaje mi się, że p. Marek troszkę zazdrości, bo jemu się nie udało nic nachapać, szkoda ;)

  P.S.
  powinniście zmienić adres strony na nowodebskipudelek.pl

  • I kogo i czego bronisz? 80 wolontariuszy zapierdziela za friko i każdy wierzy że każdy społecznie daje od siebie a tu dyrektor z dyrektorska pensją i jeszcze mu mało. Już wiadomo dlaczego on tak na opozycję nadaje i w pracy i na ulicy. Bo jak się ekipa zmieni to się skończy eldorado.

 13. tak niestety jest! Poustawiali sie na wygodnych stołeczkach, bez żadnego wykształcenia! Dopiero później jak trzeba było juz to się zrobiło za kasiorke mierne studia zaoczne i sie siedzi wygodnie i pierdzi w stołeczek!tak popatrzeć na te wszelkie urzędowe stołki, to nietrudno zauważyć, ze kto doszedł do władzy to pousadzał swoich znajomków i nie było wcale ważne wykształcenie czy doświadczenie! I jak tu sie załapać do pracy?! Nie ma szans!Albo za kasiorke albo za poplecznictwo!tak jest w Urzędzie, w Straży Miejskiej,Domu Pomocy Społecznej, Miejskim Ośrodku pomocy Społecznej, szpitalu, zakładach pracy…Czy tak ma byc?! czas z tym dziadostwem skończyć!Panie Marku do pana należy oczyszczanie tego miasta teraz!

 14. niezniszczalny ,niezatapialny ,niedouczony , mierny ale wierny – wszystkim ekipom służy czy to z prawa czy lewa i nić się nie zmieni, ratuszowi też będzie służył!!!!

 15. Nie dowalajcie się do mojego Adama, my tu wszystko robimy za kasiorę a głupie szczeniaki myślą że to prawda. Mieszkanko mam skromne w Warszawie każdy widział za 2 mln, grosze jakieś. A Adam w Dębie coś tam capnie, ale dużo nie, bo Wy tam w ogóle biedaki 14000 żeście mi zebrali, dupy wołowe jedne.

 16. Łał! Afera! Skandal! Ktoś sobie zarabia na jakimś stanowisku 70 albo może i bagatela 120 złotych! To nie wszystko! Ponadto ten ktoś dostał całe 700 zł za pracę przy finale WOŚP, kurwa tyle kasy, oligarchia się szerzy! A tak na poważnie- Z tego co można się dowiedzieć w artykule i nie tylko zresztą, to Pan SZ. dostał pieniądze za które sobie ZAPRACOWAŁ. Był w pracy, pracował, i zapracował na kurwa niesamowitą sumę 700zł od której P. Ostapko dostaje bólu głowy. Idąc tokiem rozumowania P. Ostapki Policjanci i straż miejska która również pracowały przy WOŚP’ie również nie powinny dostać żadnych pieniedzy za swoją pracę. Powiem tyle, za oczernianie i okłamywanie na forum publicznym można założyć sprawę sądową, i mam nadzieję że P. Sz. zrobi to, a P. Ostapko zapłaci grube odszkodowanie.

  • buhahahahahah za co ty chcesz Ostapkę do sądu ciągać ? bo odważył się prawdę napisał ?? … w dupie mam ile szurgot wzioł ….. dla mnie może i 2 tysiaki wyhaczyć tylko niech nie pierniczy że robi coś społecznie bo już mi się rzygać chce jak słyszę jaki to on nie jest „wolontariusz”…. wolontariusze to stali na mrozie z puszkami za friko !! a on ??

  • To że Pan Sz. to oszust i leń? taka jest wg. Ciebie prawda?
   Ogólnie artykuł jest dosyć że tak powiem agresywny wobec osoby Pana Sz. Aaa tak apropo To Pan Sz. mówił gdzieś że pracował jako wolontariusz przy tych imprezach? Gdzie tak mówił? „. wolontariusze to stali na mrozie z puszkami za friko !! a on ??” A on pracował, myślisz że organizacja imprezy robi się sama?

  • Poza tym za niesłuszne oskarżenia publicznie, można dostać grzywnę, bądź inną karę w drodze procesu sądowego.

 17. Art. 30. USTAWY O PRACOWNIKACH SAMORZĄDOWYCH
  1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kie-rowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiąz-ków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub in-teresowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
  2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego które-gokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

  NALEŻAŁOBY SPRAWDZIĆ CO WG UMOWY MIAŁ ZROBIĆ….

 18. Przecież to honorowy obywatel tej gminy, społecznik od urodzenia, dlaczego się gościa czepiacie ! nie jeden mu buty wiązać powinien !

  • Wg mojego zdania, społecznik to osoba, która za swoją pracę nie bierze wynagrodzenia ! To osoba, która nie pozostawia cienia wątpliwości co do swojego zachowania. jak nazwiesz Dyrektora Szurgocińskiego ? Społecznikiem , a może wolontariuszem ??? Dla mnie to żaden społecznik ! Dziękuję za uwagę !

 19. A ile od gminy Nowa Dęba wyciagneła rodzina Luberów ?

  To ze ten człowiek pobrał kase za WOŚP jest kary godne i wystawil sobie swiadectwo.

  • Dzieciaki odwalaly robote za friko w ramach prywatnej firmy, za przysłowiowa miche i kat do spania. A oni zgarniali zywą gotowke, dopiero od jakiegoś czasu wyjazdy sa płatne.

   Dziwnym zbiegiem okoliczności cala rodzina para sie polityka i kwapi do sie władzy i kasy publicznej. Bo wystarczy zrobić troche propagandy.

   O tym tutaj nie napiszecie ? Czy Pani Dyrektor juz nie szykuje sie na stołek burmistrza ?

 20. A Grzedzie jak odlesiali tereny pod stokrotkę i wyremontowali parking to cacy.
  Czy on też taki swiety nie robi lewizny ?

  • Tylko jak szarak chce scac drzewa to musi mieć teczke kwitow i liczyc na widzi mi sie urzednika, a tam pyk pstryk i dzialeczka jak ta lala.

  • Ordon zŻołędziem tak wyszykowali działkę pod stokrotkę? A to przekręty! Trzeba ich pytać o to i rozliczyć.

 21. Ble Ble Fakt za orkiestrę to przesada albo praca społeczna albo interes. Już Owsiak miał problemy lub ma. Co do Militariady to impreza masowa ,, Poloczek tym nie będzie kierował chyba” bez urazy Grześ. To jest odpowiedzialność, ja za taka kasę nie ma mowy. A pewnie i odpowiednich kwalifikacji nie mam.

 22. TAK a po wyborach będzie Szwajcaria.
  Jak ma ktoś rządzić to niech to będzie osoba inteligentna i wyważona. Nie Pudelek.pl Fakt.pl i inne kolorowe czasopisma dla ciemnoty lub ciemnych mas.

 23. jak szefem strażników był to getto było na szkolnej teraz porośli i już spokój
  on nigdy nic nie słyszał a rano się z patolami witał
  ot taki dusza człowiek

 24. Mam zastrzeżenia do WOŚP z tego powodu, że koszty obsługi tej imprezy są dużo ( m.in. scena, występy ). I jak się dodatkowo okazuje nie każdy kto pracuje przy imprezie robi to jako wolontariusz.
  Brak tu zasad i klasy!!!

 25. Najlepiej oczerniac ale jak sa imprezy to p, ostapko i reszta poplecznikow siedza na dupie i nic nie robia tylko pozniej nalepiej oczernic moze lepiej niech dalej sobie zrobi wakacje w kanadzie

  • Jak przychodzi do ordona bezrobotna kobiecina która chciałaby zarobić coś grosza to dowiaduje się, że to nie jest punkt pośrednictwa pracy i nie ma pieniędzy. A tu nagle okazuje się że kasa i praca jest, ale dla ludzi którzy zarabiają co miesiąc grubą kasę. Moim zdaniem patologia. Żyjący z kasy podatników dyrektor mógłby w tym dniu zrobić to za darmo, prawda??

  • Przecież to fakty, a nie oczernianie. Albo bierze się kasę i to jest jawne; albo nie bierze się kasy i wtedy nazywanie się społecznikiem jest w porządku.

 26. Widzę, że jest tutaj dwóch może trzech miłośników pana Adam Szurgocińskiego. Ciekawe czy aby oni również nie dostawali od gminy jakiś pieniążków dlatego tak zaciekle pochwalają gdy dobrze zarabiający dyrektor dorabia sobie na chatytatywnej imprezie. Skoro dzieci z puszkami robią za friko to dlaczego on zbijał kasiorę na tym finale? Dlaczego Ordon mu płacił?

  • Jak się ma robotkę po znajomości to się będzie broniło „układu zamkniętego” do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej. P.S. Czy w pracy urzędnik samorządowy może uprawiać propagandę polityczną i rozsiewać kłamstwa na radnych oraz wzywać do głosowania na „jedną słuszną opcję”?

 27. Ludzie popatrzcie realnie cos w tej debie sie robi zalew planty przystanek oczernianie wladzy to sa bzdury przypomnijcie sobie jak bylo kiedys i co dorwia sie nowi do wladzy i przyjda na gotowe i beda spijali smietanke po p. Ordonie i reszcie

  • Nowi będa spłacać długi ordona, oddawać dotacje za zjeb**ane planty i zalew oraz zamartwiać się długiem PGKiM (tzw ukryty dług gminy). Nowa ekipa będzie miała najtrudniejszą w historii misję. Ważne, że Wiesław Ordon i Adam Szurgociński mają się dobrze.

 28. Przecież organizacja ochrony i zaplecza logistycznego na takich imprezach to zwykłe zlecenie publiczne i ktoś z kompetencjami do tego powinien wziąć pieniądze za zleconą pracę. Może w przypadku WOŚP byłoby szlachetną postawą zrezygnowanie z wynagrodzenia albo przekazanie go na zbiórkę, ale to przecież tylko i wyłącznie dobra wola ofiarodawcy. Nie ma takiego obowiązku, a ten artykuł jak zresztą wiele tutaj zamieszczonych przypomina zwykły flame war dla zdyskredytowania władzy i dobrania się do niej jak już otumanieni ludzie wywalą rządzących.

  • To dlaczego akurat Szurgociński dostaje takie fuchy? Taki to z niego człowiek renesansu, że i do sportu i do ochorny? Ani na sportowca ani na ochroniarza nie wygląda.

  • Za to Ty możesz przekonywać, że burmistrz to super gospodarz. W mojej ocenie brak na to argumentów.

 29. P.pereleczka kazdy moze miec swoje zdanie ale mam naDzieje ze wygra rozsadek mieszkancow i docenia dokonania burmistrza

  • szczególnie bubel na plantach za 5,5mln (zaraz trzeba będzie oddać doatcję) oraz skandal i kompromitację nad zalewem (chyba również będzie po dotacji). Do tego 22 mln długu i ogólna brydzna. Ale ważne, że Ordon wypłaca Szurgocińskiemu kasę. I odrazu wszystkim żyje się lepiej.

  • Nie każda. Dęba ma. I jakoś mimo 22 milionów długu, milionów unijnych dotacji itd to miasto umiera. Ale co tak uciekasz od tematu? O zadłużeniu było wiele wątków. Dzisiaj rozmawiamy o społecznikach i wolontariacie na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie zmieniaj wątku.

  • Ale jeśli bierze się kredyty to na sensowne inwestycje. Które później również solidnie się nadzoruje.

 30. Prawda jaka jest każdy wie. Pan Ostapko pisze tak jak jest i wielu to nie pasuje bo obnaża ich prawdziwe obłudne oblicze. Większość wie co się dzieje ale: albo są uzależnieni od „włodarzy” i wolą cicho siedzieć bo np. stracą pracę, albo ich dzieci stracą pracę, albo też nigdy jej w Dębie nie dostaną bo się narazili „jaśnie pseudopanom”. Z kolei druga grupa która tak zaciekle rzuca pomyjami w Pana Ostapkę jest ściśle powiązana z „pseudopanami”, albo to rodzinnie, albo w inny głównie ekonomiczny sposób. W urzędzie jak i innych jemu podległych jest wielu mądrych i rozsądnych ludzi z wieloma pomysłami na rozwój tej mieściny ale po prostu zadufani w sobie pseudowłodarze na tyle tych ludzi zaszczuli, że ci wolą siedzieć cicho. Jest to normalne psychologiczne zachowanie bo każdy z nich też ma rodziny na utrzymaniu i to jest trzecia grupa ludzi. Panie Marku brawo za odwagę i proszę obnażać obłudę bo może wreszcie ta Nowa Dęba zacznie się odradzać.

 31. Sitwy nie chcemy dłużej utrzymywać i po to są wybory żeby sitwę rozwalić. Akurat obydwa artykuły świadczą o degeneracji tej władzy Ordonowi szurgotowej i zoledziowo furgalowej, nie mówiąc o Serafinach i Salkach. Ta władza sie zdemoralizowala i ośmieszyła dostatecznie… W listopadzie trzeaba im podziękować.

 32. Przecież w tym urzędzie to jedna wielka klika, rączka rączkę myje. Dlaczego tak się trzymają tych stołków. Rżną nas na wszystkim na czym można, a my na nich i tak głosujemy. Tak samo z radnymi – gdybyśmy ich część wymieniali co kadencję – rozliczając z obietnic, których pewnie sami nie pamiętają- to może by choć trochę przejawiali chęci ich realizacji. Ale oni i tak wiedzą że ich ponownie wybierzemy bo będziemy się bali nowych, młodych i niedoświadczonych – ale może chętnych i ambitnych. Podziękujmy wszystkim nauczycielom i osobom z solidarności w radzie miasta, dosyć popsuli już tutaj, powiedzmy dość. Wyrwijmy to miasto z marazmu w jakim się pogrąża. Czas na młodych, bez układów i układzików.

 33. Poza tym w Nowej Dębie u niektórych nie funkcjonuje prawdziwe pojęcie „SPOŁECZNIE” czy „WOLONTARIAT”. Tutaj jak niektórzy zaczynają coś robić od razu pytają „CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ ?” i „… DLACZEGO TAK MAŁO ?”. Panie Szurgociński wszystko rozumiem, że chciałeś Pan rzekomo coś zrobić dla innych ale czy tak po prostu sumienie Panu nie „tyka” delikatnie, jeżeli każdy myślał, że Pan robiłeś to ot tak „społecznie” a tu się okazuje, że jednak NIE !! Panie Szurgociński nie wstyd Panu tak po prostu jako człowiekowi ?? Nie mam nic przeciwko żebyś sobie Pan dorobił, ale powiedz Pan wcześniej każdemu tak uczciwie i oficjalnie „ROBIĘ TO ZA KASĘ” i będzie OK. Jak się czuje teraz ta młodzież nijako oszukana przez Pana, która stała w chłodzie zbierając do puszek po parę groszy. Nie wstyd Panu tak po ludzku ?? Nie ma się czemu dziwić, że młodzi wolą opuścić to miasto bo ileż można przyglądać się zakłamaniu !!!

 34. Ludzie czym wy sie podniecacie gość wziął pare stówek a mysleliscie ze za darmoche robi, no ok rozumiem, ale popatrzcie art. Nielegalny transfer 1,3 mln zł przecież tam dali popis !!! Burmistrzowie i skarbniczka dali oszukać na prawie półtorej banki i teraz wyją do księżyca ze źli ludzie ich kiwneli…. No nie , a wy tu jakieś 3 stowki Szurgota ogarnijcie sie.

  • Tak masz w zupełności rację są to gówniane pieniądze w porównaniu z milionami i niech sobie zarabia ile chce, ale niech mówi otwarcie „ROBIĘ TO ZA KASĘ” a nie wszem i wobec głosił, że to „SPOŁECZNIE”…. tu nie chodzi o jego parę stówek, ale jego uczciwość wobec np. młodzieży !!!!

 35. Polak Polakowi wilkiem a Marek O tylko się cieszy jak psy skaczą sobie do gardeł i ujadają Zastanówmy się czy ten który o tym pisze ma czyste sumienie Pan Marek O ma też grzeszki i to nie małe

 36. PRAWDZIWA TWARZ IMPREZY PANA OWSIAKA, WARSZAFFKI ORAZ LUDU PRACUJĄCEGO MIASTA I W S I.

  NAJPIERW KRADZIEŻ MILIARDÓW PRZEZ PFRON I NFZ, PÓŹNIEJ KRADZIEŻ MILIONÓW PRZEZ „ZAKUP” SPRZĘTÓW DO SZPITALI.

 37. Oj naiwni,naiwni,jak dzieci.Żrecie się między sobą,opluwacie się nawzajem,przerzucacie argumentami.Przecięż prawda jest oczywista.
  Zwolennicy W.Ordona zawzięcie bronią pełnego koryta.Zwolennicy Ratusza a w szczególnści M.Ostapko za wszelką cenę,nie przebierając w środkach usiłują dorwać się do koryta.Koryta z którego ubywa,więc trzeba zdążyć,aby wyrwać smaczny kąsek.
  Gdzie się dwóch bije,tam trzeci korzysta.Mieszkańcy naszej pipidówki,nie dajcie się nabierać,obyśmy nie obudzili się z ręką w nocniku.

  • Wydaje sie ze jednak ordonowcy to wyjątkowo bezwzględne i żarłoczne świnie i nalewaja sobie do koryta więcej niż maja dlatego trzeba brać kredyty i jest 30 milionów zadłużenia i inwestycje w prokuraturze. Tacy ludzie jak ten od orkiestry są u nich normą, a najwieksza postać to czarny z wąsami.

 38. Taki piękny artykuł o panu który nie dał kortów drugiemu panu i ten pan się obraził, a trzeci pan opisał jaki ten pierwszy pan to zły jest bo zarobił pieniadze za pracę którą wykonał i ponosił odpowiedzialność :) (ale to chyba obce słowo dla pozostałych dwóch panów).
  A teraz czekam na artykuł o tym jak pewien pan załozył społecznie piękne bractwo rycerskie i dostał kasę z gminy na stroje, bo to piekna idea była, a potem przyszła pani z synem, i zrobiła z tego synusiowi biznes – agencję artystyczną z tymi strojami.

  • Chętnie z Panem Byłym Rycerzem na ten temat porozmawiam, lecz w cztery oczy, żeby nikt z nas nie był anonimowy. Myli Pan fakty. Wszystkie na raz.

  • Piekna walka o koryta rozpoczeta ,gracze w pelni sil,i pomyslow w propagandzie wyborczej,wiec chuzia na juzia a w tym Mareczek jest Wyborny, wszak szkolil sie za pieniadze podatnikow i prosze jak mu to swietnie wychodzi, szkoda tylko ze na zlecenie to robi bo chyba nie spolecznie wynajduje pierdoly aby dokopac Ordonowi

  • Jeśli jest walka o koryta to znaczy że są koryta. Kto teraz z tych koryt wyjada? Cała obecna władza wyjada, artykuły Marka Ostapki to potwierdzają że władza żre na całego. A jak się zachowa przyszła władza? Miejmy nadzieję że dużo lepiej, faktem jest że za Wróbla i Czekalskiego nie było takich przekrętów bezczelnych, czyli można uczciwiej rządzić i nie zaciągać długów kilkadziesiąt milionów na rok 2025!!!

  • Krzysiu wiesz najlepiej że to prawda. A tutaj każdy jest anonimowy i rozmowa w cztery oczy faktów nie zmieni :(

  • Nadal ponawiam swoją propozycję o unikanie anonimowości przy stawianiu tak śmiałych tez. Z chęcią wyprowadzę Pana Byłego Rycerza z błędu, w którym tkwi.

  • szkoda, ze tylko „my” o tym wiemy…a z Krzysiek to chyba był juz z tego kolejnego „naboru” i kase dostawał za wyjazdy.

  • Do były Łucz-kusz.
   Chętnię opowiem Panu ile dołożyłem do tego dzieła, lecz musi Pan się ze mną spotkać.

  • Panie Krzysztofie dlaczego rozmowa o sytuacji bractwa (do którego odnosi się wpis) ma odbywać się w cztery oczy? Myślę, że wielu tym którzy przez lata angażowali się w mniejszy czy większy sposób w działania bractwa sytuacja która jest obecnie wydaje się co nieco dziwna lub niezrozumiała. Bractwo oficjalnie jest w likwidacji, strona internetowa tętni życiem i przekierowuje kontakty na osobę prowadzącą działalność gospodarczą (choć zostaje w rodzinie). Wydaje mi się, że byli członkowie zasługuja na publiczną informacje o co chodzi, skoro taki wpis się pojawił to znaczy, że jest nas co najmniej dwóch dla których sytuacja jest – jak by tu napisać – niezręczna? a moze tylko niezrozumiała?

  • Moje nazwisko to Krząstek i się tego nie wstydzę, a mój email to kkrzastek@op.pl Chętnie odpowiem na pytania osób które z Bractwa w przeszłości odeszły, a które teraz interesują się jego losem.

   Pozdrawiam

  • Myślę, że osób które odeszły jest na tyle dużo, że warto przedstawić sytuację wszystkim – ja nie bardzo rozumiem co się dzieje i dlaczego pod marką wypracowaną przez wielu z nas pojawia się adres prywatnej firmy. W końcu wielu ludzi przez kilka lat tupało i tańczyło by tą markę wyprowmować. A styl prowadzenia polityki przez Ratusz z którym Bractwo chcąc nie chcąc jest wiązane może spowodować, że niepotrzebnie wątek 'prywatyzacji” bractwa uderzy też we wszytskich jego obecnych czy byłych już członków.

  • No właśnie? Z a drugiej strony – czyli to prawda, że pani Janina Lubera traktowała Bractwo Rycerskie jak prywatny folwark i dochodowy interes dla swojej rodziny? Jednocześnie bez wiedzy jego członków,którzy przez wiele lat, pracowali charytatywnie nie mając pojęcia, że ktoś z tego czerpie nie małe kożyści?

 39. Koryto jest nasze i go nie oddamy, a każdy kto podniesie rękę na władze ludową to niech wie, że ta ręka zostamie mu odrąbana. Mamy monopol na władzę, monopol na propagandę, monopol na koryto. Dobrze się od lat bawimy, mamy suto opłacane stołki, mamy umowy o dzieło. Nie pozwolimy sobie tego odebrać. Ostapko podniósł na nas swe łapsko. Łapsko zostanie odrąbane. Stracił już robotę w powiecie ale dalej kąsa. Musimy posunąć się do mocniejszych kroków. O tym już niebawem!

 40. Nie mam nic przeciwko jeśli ktoś wykonuje swoją pracę i dostaje za to pieniądze. Ale przecież WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY to akcja CHARYTATYWNA. Wszyscy tego dnia jesteśmy WOLONTARIUSZAMI. Dzieci zbierają pieniądze dla dzieci. Starsi wrzucają do puszek. Nikt nie bierze tego dnia hajsu tylko każdy tego dnia hajsem się dzieli. Tymczasem okazuje się, że dyrektor którego każdy podziwiał za organizację WOŚP-u brał za to kasę. I to nie małą.
  Kolejna sprawa. Jak to się dzieje, że ci co już mają ciepłe posadki jeszcze dorabiają sobie na gminie? Nie mówię, że to nie legalne, ale jakoś zwykły człowiek nie może się doprosić o nawet lichą pracę. Tymczasem ci co i tak mają już dużo dostają jeszcze więcej.

  • Jeśli każdy mógł pracować organizując finał WOŚP, to trzeba było zatrudnić każdego, może kogoś kto potrzebował pieniędzy na spłatę rachunków. A jeśli musiał to być pan Adam Szurgociński, ponieważ pracował w SOSiR i mógł wydawac polecenia jako dyrektor SOSiR i mógł korzystać z telefonów, pracowników, biur i komputerów SOSiR – to powinien robić to jako dyrektor SOSiR za wynagrodzenie jakie pobiera w SOSiR. Czy to jest takie trudne Panie i Panowie członkowie partii KOiŻ (Koryto Ordona i Żołędzia)?
   Czy nie wymieniono teraz w WOŚP Adama Szurgocińskiego na Pana Rzemienia?

 41. Czy Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź nielegalnie i po znajomości przygotowywali, odlesiali, zaopatrywali w parkingi za darmo działki dla znajomej spółki pana Grzędy? Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę, prosimy o informację. Może jakiś portal napisze o takich przekrętach. A pan panie dyrektorze mógł nie brać tych pieniędzy i dalej młodzież by pana podziwiała. A tak – zrobiło się smutno…

 42. Cały zapał młodzieży na WOŚP polegał na tym że akcje mieli robić wolontariusze – wojsko za darmo, telewizja za darmo, młodzież za darmo. Jeśli wysoki urzędnik gminy nowa Dęba brał pieniądze to znaczy że wszystko jest inaczej. Że być może na 10 zł na sprzęt trzeba wydać 15 zł na organizację imprezy. To po co to wszystko? Żeby wypić piwko i się zabawić nie jest potzrebny Pan Szurgociński.

 43. Osobiście uważam że pseudo-wolontariat w tym wykonaniu to wielka kompromitacja, wstyd i żenada. A ci co przykładają rękę do tej pseudo-pracy to tupeciarze. WSTYD :(

 44. TO WSZYSTKO JUŻ BYŁO NA TYM FORUM CHYBA RO LUB DWA LATA TEMU. I WTEDY SZ. ZREZYGNOWAŁ Z PRZEWODNICZZENIA WOŚP.
  ALE WYBORY SIĘ ZBLIŻAJĄ I POWOLI WSZYSTKO BEDZIE ODGRZEWANE NAWET NAJSTARSZE KOTLETY ŻEBY DO..BAĆ ORDONOWYM. PANU GRZĘDZIE I SPÓŁCE DZIEKUJEMY BO WYSTARCZAJĄCO BRUDÓW ZA SWOICH CZASÓW NAROBILI.

 45. Ludzie! W Nowej Dębie naprawdę dzieją się obecnie tragedie, nie wiem czy my mieszkańcu stoczyliśmy się, utraciliśmy człowieczeństwo czy może tylko zdrowy rozum? Ja rozumie, że można mieć pretensje, każdy ma prawo ale obrażanie kogoś i wyzywanie od Pasibrzuchów lub komentowanie wyglądu nie ma ze sprawą nic wspólnego a piszą to ludzie który również powinni nad sobą popracować, jeśli nie nad ciałem do już na pewno nad rozumem! Każdy może napisać co chce? To się nazywa Panowie Administratorzy WOLNOŚĆ słowa? TEN CZŁOWIEK TEŻ MA UCZUCIA!!!!! myślę, że każdy w wyglądzie chciałby coś zmienić, tylko nie zawsze się DA!

 46. Dlaczego właściwie Pan Adam występuje w mundurze komendanta SM, czy pobiera wynagrodzenie ze straży miejskiej czy tez czerpie korzyści z umowy zlecenie z gminą?

  • Czy ktoś próbuje atakować bractwo rycerskie żeby odsłonić sprawy tej nieszczęsnej orkiestry i brania kasy za prace w WOŚP ? Kto mógłby to robić? Chyba ktoś kto ma interes ujadać w obronie bohatera tej wiadomości. No i był w bractwie. Rodzina jakaś?

 47. Faktem jest ze wykonał prace za która wziął pieniądze, ale były tam osoby,wiele osób które wykonały prace bez pieniędzy,a myślały ze wszyscy tak pracują. Pomyliły sie, przykro im i tyle. O to Cały szum. A ty dziewczyno odgryzasz sie i wyszukujesz błędów w bractwie czy gdzie tam jeszcze. Jeśli widzisz błędy napisz to pod nazwiskiem tak jak robi to redaktor portalu nowadebainfo.

 48. jeśli to prawda o tych pieniądzach to trochę przykro ale ta wiadomość powinna pojawić się kilka lat temu bo aktualnie to chyba pan Adam się tym nie zajmuje no chyba że chodzi o to co ktoś tam wspomniał na temat kortów ,a więc należy to traktować jako zemstę i po latach wyciąga się brudy o których piszący zapewne wiedział wcześniej ale trzymał to na taką okazję , swoją drogą zabawny jest ten sojusz p Marka i obywatela Pawła a jeszcze kilka lat temu na tym portalu inaczej pisano o obywatelu P i jego deweloperce.wk…wia mnie co robi Ordon i jego ekipa ale na pana Ostapke i jego koleżków też nie będę głosował mam nadzieje że pojawi się ktoś trzeci w walce o fotel burmistrza któremu dobro naszej gminy będzie leżało na sercu i nie będzie uwikłany w te chore układy

  • Z artykułu w Echu Dnia:

   Zapytaliśmy szefów sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Tarnobrzega oraz w Gorzycach, czy mieli do czynienia z podobnymi przypadkami, jak w Nowej Dębie.
   – Dopóki będę szefową sztabu, nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji. To przykre, bo i tak coraz trudniej jest organizować finał, a to na pewno nie pomaga. Zbieramy pieniądze na szczytny cel i wystarczy udać się choćby do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, gdzie serce Orkiestry widnieje na sprzęcie ratującym życie noworodków – komentuje Elżbieta Opiela, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach.

   Podobne zdanie ma Beata Nieduziak z tarnobrzeskiego sztabu. – Nigdy. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, gramy w szczytnym celu i nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli za to dostawać pieniądze – mówi Beata Nieduziak, szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu.

  • Z artykułu wynika że zarobił a nie że brał ,a czy to jest etyczne to już inna sprawa

 49. Może warto przyjrzeć się pozostałym umowom w urzędzie…. może lepsze kwiatki wyjdą i okaże się, że prawdziwych społeczników to na palcach jednej ręki policzysz :D

 50. Można było sformuować umowę w inny sposób i śledczy M.Ostapko nie miałby punktu zaczepienia.Zawarto umowę uczciwie,bez kombinacji więc w czym problem.Widocznie prawo na to zezwala.Chyba że obecnym włodarzom wydaje się że są bezkarni i mogą wszystko.A to już inna śpiewka i chcąc nie chcąc muszę przyznać rację psu gończemu Ratusza.

  • a Ty wesoły Romku patrzyłbyś na to wszystko i bardzo by ci to pasowało… ech co za ludzie

 51. W czasach gdy WOŚP był organizowany przez szkoły tzn. Technikum i LO to nikt nie brał za nic pieniędzy, wszystko było wolontariatem. Burmistrz niech nie mydli nikomu oczu całorocznym przygotowaniem. Akurat ja byłem jednym z organizatorów WOŚP jeszcze przed Panem Dyrektorem i wcale nie ma tak wielkiej pracy, wystarczy ją podzielić na kilka osób. I dawaliśmy soabie z tym radę.
  Teraz jakoś za zabezpieczenie Militariady SM bierze nagrody po 800 zł, ????? Dyrektor SOSIR bierze wynagrodzenia za WOŚP o co w tym wszystkim chodzi?????

 52. Jak zwykle wstyd na całe Podkarpacie, pozbądźmy się tych czarnych owieczek dając wyraz w wyborach lub w referendum o odwołaniu.

 53. Najbardziej rozbawił mnie Adam tekstem że pozwie Ostapkę…. nie jestem za tym chłopem, ale się pytam Adaś za co chcesz go pozwać skoro potwierdziłeś, że brałeś kasę za WOŚP, czyli Ostapko napisał prawdę. ADAM HELOŁŁŁ TO NIE KOMUNA….. JUŻ NIE MOŻEMY NIESTETY TYCH ZERWANYCH ZE SMYCZY PAŁOWAĆ :D

  • A rzeczywiście, juz znalazłem. Swoją drogą Adam ma całkowitą rację. Zresztą, Sąd sam udowodni czy Ostapko miał rację czy to były pomówienia czy kłamstwa i sami będziecie wiedzieć jaka jest prawda. To bardzo dobre/optymalne wyjście.

  • Myślę, że się popisze. Takich udaczników ma przy du..pie na pęczki. Czas tą piaskownicę im rozwalić.

 54. Burmistrz rzekł „Za tę pracę Adam Szurgociński otrzymał wynagrodzenie w wysokości 700 złotych za jeden rok, ponieważ zakres tych spraw wykraczał poza jego zajęcia służbowe.” …. w takim razie pytam na jakiej podstawie pan Szurgociński występował w mundurze strażnika miejskiego ???

  • Czy w sztabie zasiadał Komendant Straży Miejskiej Adam czy też tylko Adam bo to ciekawy wątek ??? bo skoro komendant to ma chyba płacone za bycie kumendantem czyż nie ?? a jeżeli tylko Adam to dlaczego nie ogłoszono jakiegoś konkursu ?? !!!!

  • Inni mieszkańcy Nowej Dęby za cały miesiąc ciężkiej pracy zarabiają 1300 zł a ten …. za jedną imprezkę 700. Co za hołota. Wstyd, wstyd. Ludzie wybory się zbliżają, myślcie kogo wybieracie.

 55. Dlaczego nie ma podpisu pod tym ohydnym artykułem.Czy ten ,który go pisał jest jedynie nędznym przydupasem czy boi się odpowiedzialności za swoje słowa.Ludzie z N.Dęby jesteście bandą baranów.Znacie Pana Adama od lat.Czy ukradł coś,któremuś z was ciołki.Pracował przez wiele lat,jak każdy z nas a teraz w jednej minucie chcecie Go osrać jakbyście w swoim życiu nie popełnili błędu.Myślę,że niejeden z was to oszust i złodziej ale gdzie tam,każdy z was uważa się za porządnego nieroby jedne.Potraficie tylko narzekać i wytykać błędy innym a weżcie się kurwa do roboty.

  • nikt nie mówi o kradzieży każdy pyta o to ile kto zarobił na wolontariackiej imprezie

  • Każdy ma prawo do błędów. Ale musi się do tego błędu przyznać i przeprosić. Wówczas wszystko jest ok. Tymczasem pan Adam Szurgociński (jak wnioskuję po tym co mówi w Echu Dnia) nie tylko nie ma sobie nic do zarzucenia, ale jeszcze opowiada coś o jakimś sądzie i prokuraturze. Każdy by chciał pracować tak jak pan Adam i za jego pensje

  • Jeśli pan Adam popełnił błąd to niech sie przyzna i przeprosi. Problem w tym ze on straszy prokuratorem. We władzach jest moda na załatwianie spraw przez prokuraturę. Ordon zawiadomił prokurature, Żoladz tez doniósł do prokuratora na swoje otoczenie, teraz Pan Adam zamiast przyznać sie do błędu, straszy prokuratorem.

 56. panie Ostapko w pana działaniu brak konsekwencji robisz awanturę za 700 zł kilku miesięcy pracy a lekką ręką proponujesz nagrody dla funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki służbowe.jednak też lekką ręką wydajesz nasze pieniądze,jeśli już to ze swojej diety radnego funduj nagrody to by było coś.Może niedługo będziemy dawać im nagrody że w ogóle wyszli na patrol.Za swoją wzorowo pełnioną służbę na pewno są nagradzani przez swoich przełożonych.jesteś pan takim naszym dębskim Lepperkiem ale takim tycim,tyciusieńkim jak pań Maluśkiewicz

  • tutaj mowa o charytatywnej imprezie gdzie dzieci i młodzież na mrozie i zimnie za darmo zbiera kasę do puszek i cała Polska okazuje dobre serce a Pan Dobrze Zarabiający Dyrektor dorabia sobie na tej imprezie. Ludzie z okolicznych sztabów czyli Gorzyc i Tarnobrzega powiedzieli w Echu Dnia co o tym myślą. Tam nikt kasy nie bierze. Jak nie rozumiesz o czym jest ten artykuł to nie komentuj.

  • rozumiem doskonale i jeśli prawo na to zezwala to ma prawo do tych pieniędzy a myślisz że te wszystkie gwiazdy występujące na koncertach WOŚP to grają za free?jeśli tak to gratuluję naiwności

  • Nikt nie mówi, że złamał prawo. Mowa jest o tym, że to nie etetyczne. Szefowie sztabów z Tarnobrzega i Gorzyc powiedzieli co o tym myślą:

   „- Dopóki będę szefową sztabu, nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji. To przykre, bo i tak coraz trudniej jest organizować finał, a to na pewno nie pomaga. Zbieramy pieniądze na szczytny cel i wystarczy udać się choćby do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, gdzie serce Orkiestry widnieje na sprzęcie ratującym życie noworodków – komentuje Elżbieta Opiela, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach.

   Podobne zdanie ma Beata Nieduziak z tarnobrzeskiego sztabu. – Nigdy. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, gramy w szczytnym celu i nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli za to dostawać pieniądze – mówi Beata Nieduziak, szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu.”

   http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140312/POWIAT0304/140319676

 57. Weś się chłopie puknij w ten dekiel może w końcu zrozumiesz że słowa WOLONTARIAT, SPOŁECZNIK i CHARYTATYWNIE nie oznaczają zarabiania np. na WOŚPie. To tylko w ND takie dziwne zwyczaje panują że organizator sobie gażę bierze a młodzież stoi na mrozie jak te bidule i wierzą że tak jak oni wszyscy robią to za darmo. O czym ty człowieku piszesz ??? Sam się ku..wa weź do roboty, i zacznij trzepać tą kopułą może szare komórki zaczną funkcjonować a nie będziesz tu pieprzył farmazony że ADaś to wielki pokrzywdzony. Co zrobił dla tego miasta tak od siebie bezinteresownie za swoje prywatne pieniądze przez tyle lat, gdzie jest ten znaczący postęp np. w leczeniu uzależnień, sporcie itd…. no gdzie pytam bo jakoś nikt tego nie zauważa poza wami – TOWARZYSTWEM WZAJEMNEJ ADORACJI ?? Do tego doszło że niektórzy się dowiedzieli że mamy „prężnie działającą komisję ds walki z uzależnieniami”…

 58. a ciekawe jak wyglądała SPOŁECZNA działalność towarzystwa TWIST. Mało kto pamięta taki twór. Ale p. Adam raczej pamięta. Prawda, p. Adamie?

 59. Nigdy w życiu nie pozwolilabym moim córkom iść z puszkami gdybym wiedziała jak to wyglada naprawdę i na czym polega praca szefa WOŚP, teraz koniec z tym !

 60. Słuchajcie mnie koledzy, mnie załatwili na głupim zegarku a miałem władze i pieniądze o jakich mozna tylko marzyć. Wy padniecie na swoich zegarkach, a Adam na WOŚP i innych paru rzeczach które jeszcze na niego mają. A ze maja to pewne. Ordon was nie obroni bo sam juz leży na lopatkach. A wasz dowódca w procederze przesadził, i wpakował sie w bagno po same czarne wąsy. Teraz próbuje sie z bagna wyciągnąć, i ciągnie sam siebie za włosy do góry, ale jakby znał fizykę toby wiedział ze to sie nie uda. No i zgodnie ze swoim obyczajem topi w bagnie innych, żeby samemu wyjść. Ale inni go przytrzymaja…

 61. Widząc nikłe szanse chorej dyrektorki chcą prawnie uniemożliwić start w wyborach P.Ordonowi a przy okazji doj..bać każdemu kto nie swój.Oj i cała prawda,ale będzie to wielu zapamiętane.

  • Jak to prawnie uniemożliwić start? To da się tak zrobić? Prawnie uniemożliwić start? Perła wyjaśnij to, bo to bardzo ciekawe! Każdy by chciał uniemożliwić start swojemu rywalowi, ale jak to zrobić prawnie? Ponoć tylko wyrok skazujący kogoś, uniemożliwia mu piastowanie stanowisk, ale to może zrobić tylko niezawisły sąd RP. Ale żeby tak każdy mógł? To jest niemożliwe, proszę Perło napisz coś o tym.

  • Perła, wy właśnie tak robicie że każdemu kto nie swój to doje…ujecie. Wasze uczynki też zostaną zapamiętane.

  • jeśli chodzi o obecną ekipę to nikt ich nie pobije w niszczeniu rywali. Ale ludzie się uczą od mistrzów. I uczniowie bywają pojętni.

 62. Poznamy wasz profesjonalizm ratusiki po programie wyborczym , jego realizacji z bacznym obserwowaniem i skrupulatnym rozliczeniem pozyskanych inwestycyjnych dotacji.Wygrać mając lepszy program i go realizować .POWODZENIA.

 63. Ludzie ocknijcie się – Nikt nie pcha się na radnego, posła czy też na tzw. społecznika – po to by wam było lepiej – tylko dla siebie – dla kasy i innych korzyści. Dlatego trzeba to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji rozliczać – a nie ślepo głosować. Jeszcze w życiu nie widziałem Fundacji Charytatywnej która by działa za darmo – średnio 60% idzie na obsługę Fundacji (przecież prezesi i inni „społecznicy” muszą za coś żyć i to nieźle żyć)

  • Może by komendant przeprosił nas wszystkich i po sprawie. No chyba ze uważa ze dobrze robił to wtedy bryndza -ale będzie jasność kim jest.

 64. Akcja Humanitarna Ordona i Szurgpcinskiego polega na dokarmianiu samych siebie, tak wynika z faktu ze szef sztabu nie pracuje jako wolontariusz tylko za pieniądze, a burmistrz Ordon taka umowę podpisuje, i broni potem ze tak mam być bo to duzo pracy. Nie obchodzi Ordona ze w sąsiednim Tarnobrzegu szef robi to za darmo. Bo w Dębie standardy są inne, wyznaczone przez rządząca grupę.

 65. My, grupa trochę na bakier z prawem, cośmy tam dowalili temu i owemu, wyrażamy oburzenie ze tak sie rozwala kasę miasta i gminy. My takich rzeczy nie robimy, grabimy tylko bogatszych a ten dzieci i chorych. Oświadczamy ze nie mamy z tym nic wspólnego. No mozna grabić, ale trzeba wiedzieć kogo.

 66. Może teraz coś o wszystkich gminnych radnych,czy nie widzą sprzeczności z ofiarnością wyborczą a szarpaniem kasy za każdą odbytą komisję ?

 67. Impreza jakiejś fundacji warszaffkowej finansowana z pieniędzy gminy ND. Bez sensu.

  Zróbcie zimą normalną, rodzimą imprezę karnawałową pod dużym pompowanym namiotem. Jeżeli jakieś organizacje społeczne zgłoszą wg procedury chęć robienia zbiórki ( niezależnie czy to Owsiak czy wspierający remont polskich cmentarzy na Ukrainie, czy stowarzyszenie diabetyków ), to sobie będę mogli przejść z puszkami między ludźmi. Bez zaklejania kiczowatymi serduszkami całego miasta.

  Kłaniam się i pinta spienionej Dżejsy dla Was, Rybki Złote.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here