Stypendia i nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów przyznane

24


Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej do 30 grudnia kluby i stowarzyszenia sportowe mogły składać wnioski o przyznanie stypendiów i nagród dla zawodników osiągających wysoki wynik sportowy oraz nagród dla trenerów, których zawodnicy uzyskali taki wynik. W regulaminowym czasie wpłynęło 20 wniosków o przyznanie stypendiów i nagród. 19 wniosków złożył MKS STAL Nowa Dęba,1 wniosek wpłynął Stowarzyszenia Kultury Fizycznej – Klub Sportowy „POGOŃ” w Nowej Dębie.

W dniu 11 lutego w budynku Krytej pływalni SOSiR odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów sportowych. Listy gratulacyjne od Wiesława Ordona Burmistrza Miasta i Gminy i Przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymali wszyscy stypendyści i nagrodzeni. Nagrody wręczali Zygmunt Żołądź Zastępca Burmistrza i Wojciech Serafin Przewodniczący Rady Miejskiej. Po części oficjalnej zawodnicy i trenerzy opowiadali o swoich planach startowych i zamierzeniach trenerskich. Przedstawiciele samorządu zadeklarowali dalsze wspieranie sportu w tym poszukiwanie środków a następnie realizację gotowego projektu bieżni tartanowej, skoczni i rzutni na stadionie SOSiR. Prezes MKS STAL Damian Diektiarenko pochwalił się niewątpliwym sukcesem tj. bardzo wysokim 20 miejscem MKS STAL w rankingu klubów Podkarpacia na ponad 1000 zarejestrowanych klubów. Adam Szurgociński Dyrektor SOSiR zapowiedział, że kolejnymi kandydatami do stypendiów i nagród będą nasi młodzi pływacy z sekcji PIRANIE SOSiR Nowa Dęba. W sekcji trenuje obecnie 50 zawodników i na pewno kilku ma szansę zdobycia medali zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym.

stypendiasportowe2015

Stypendia sportowe otrzymali:

1) Kamil Gurdak – MKS STAL NOWA DĘBA – 435 zł,
2) Sylwia Bąba – MKS STAL NOWA DĘBA – 200 zł,
3) Beata Mycek – MKS STAL NOWA DĘBA – 200 zł,
4) Arkadiusz Urbaniak – MKS STAL NOWA DĘBA – 200 zł,
5) Dagmara Gładysz – MKS STAL NOWA DĘBA – 110 zł,
6) Mateusz Maćkowiak – S.K.F. K.S. POGOŃ Nowa Dęba – 110 zł,
7) Natalia Róg – MKS STAL NOWA DĘBA – 110 zł,
8) Adam Olucha – MKS STAL NOWA DĘBA – 110 zł,
9) Katarzyna Wojciechowska – MKS STAL NOWA DĘBA – 110 zł.
Jednorazowe nagrody otrzymali:
1) Kamil Gurdak – MKS STAL NOWA DĘBA – 750 zł,
2) Dawid Jachyra – MKS STAL NOWA DĘBA – 300 zł,
3) Patryk Kopeć – MKS STAL NOWA DĘBA – 300 zł,
4) Klaudia Kostrzycka – MKS STAL NOWA DĘBA – 300 zł,
5) Rafał Lejko – MKS STAL NOWA DĘBA – 300zł,
6) Dominika Luboch – MKS STAL NOWA – 300 zł,
7) Aleksandra Michalczuk – MKS STAL NOWA DĘBA – 300 zł,
8) Jakub Suszyński – MKS STAL NOWA DĘBA – 300 zł,
9) Zofia Tomczyk – MKS STAL NOWA DĘBA- 300 zł.
Jednorazowe nagrody za działalność sportową otrzymali:
1) Adam Bunio – MKS STAL NOWA DĘBA 750 zł,
2) Mateusz Czachor – MKS STAL NOWA DĘBA 500 zł,
3 Julian Zięba – MKS STAL NOWA DĘBA 750 zł.

Adam Szurgociński

Źródło: SOSiR

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

24 KOMENTARZE

 1. Wszędzie tylko mks mks mks………….. Sami sobie pieniążki rozdajecie. Innych klubów nie ma? Nie ponieważ wszystko musi być zrobione wręczone po cichutku żeby nikt o tym nie wiedział. ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. „W regulaminowym czasie wpłynęło 20 wniosków o przyznanie stypendiów i nagród. 19 wniosków złożył MKS STAL Nowa Dęba” to o konkursie można było sie dowiedzieć tylko w klubie MKS??

 3. Szanowna bando kretynów powyżej obrażająca klub i osiągnięcia zawodników STALI :

  Stypendia przyznawane są co roku i zasady oraz formuła nie uległa zmianie już od dobrych kilku lat. Informacja pojawia się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, po czym w odpowiednim terminie kluby-stowarzyszenia składają odpowiednie wnioski o przyznanie nagród bądź stypendium. Każdy wniosek rozpatruje komisja składająca się z przez was wybranych radnych i to ona decyduje o ewentualnym przyznaniu stypendium i jego wysokości. Oczywiście każdy z kandydatów musi spełniać wymogi określone w regulaminie przyznawania stypendiów, a to niestety łatwym zadaniem nie jest. Dla przykładu kandydat musi : być członkiem kadry narodowej lub wojewódzkiej, medalistą mistrzostw Polski lub województwa, zdobywać miejsca premiowane punktowaniem do klasyfikacji ministerstwa sportu w imprezach rangi ogólnopolskiej.

  Jak więc widzicie bardzo trudno aby któryś z wyróżniających się zawodników sekcji piłki nożnej otrzymał nagrodę lub stypendium.

  Odnosząc się do pytania odnośnie Gardy z całym szacunkiem odpowiadam:
  1. Należy mieć sukcesy – tzn. spełniać wymogi tego trudnego regulaminu
  2. Przede wszystkim trzeba złożyć wniosek

  Na koniec proszę was aby nie obrażać zawodników czy też trenerów bo to przecież wasi znajomi i ludzie reprezentujący nasze miasto poza jego obszarami.

 4. Popieram imigranta. Osoby nagrodzone stypendium, to w większosci te, ktore należą do kadry polski, niektorzy podkarpacia. Osiagaja oni sukcesy nieco większe niż wygranie sparingu z Hadykowka. Wiekszosc startuje co roku w ogolnokrajowych mistrzostwach, uzyskujac wczesniej na nie odpowiednie minima. Bardzo zadawalajacy bylby fakt nawet uczestniczenia np. Nowodebskich plywakow w zawodach tej rangi. Na chwile obecna nie mozna dac im nagrody tylko za to, ze istnieje plywacka sekcja. Prawdą jest, że zawodnicy MKS wyróżniaja sie wynikami sposrod pozostalych klubow w Nowej Debie.

  • Szachiści czy brydżyści , tez pewnie mieliby sukcesy, gdyby tylko za nimi jakiś klub stał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here