30 przypadków fałszywego „wnuczka” w ciągu 2 godzin! Uważaj na oszustów!

18

Oszuści podający się za członka rodziny usiłują wyłudzić od starszych osób pieniądze sugerują rozmówcy, że mieli wypadek drogowy i jest im potrzebna gotówka. Policja apeluje, aby o każdym podejrzanym przypadku informować policjantów dzwoniąc na numer 997.

Dziś o godz. 10, oszust zadzwonił do starszej kobiety i przedstawiając się za krewnego poprosił o pieniądze. Przestępca prosił o udzielenie szybkiej pomocy finansowej, informując, że uczestniczył w wypadku drogowym. O tym, że pieniędzy nie odbierze dzwoniący, lecz wysłana przez niego osoba, ofiara miała dowiedzieć się w ostatniej chwili. Na szczęście do tego nie doszło. Kobieta szybko zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i powiadomiła o tym fakcie Policjantów. Przez dwie godziny funkcjonariusze odnotowali około 30 przypadków usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”.

Policjanci przestrzegają:

· Weryfikujmy wszystkie tego typu telefony
· Skontaktujmy się z innymi członkami rodziny. Wykonanie jednego telefonu może nas uchronić przed utratą pieniędzy
· O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc pod numer interwencyjny 997.

 

Źródło: POLICJA

18 KOMENTARZE

  • Ostapko ma inne zmartwienie bo z Halina 16 dostana takiego kopa od Ordona ze wnuczki dlugo popamietaja

 1. A ja uważam, że Pan Ostapko ma bardzo duże szanse na sukces w tych wyborach, będzie się działo, już widzę jak połowa urzędu miasta trzęsie portkami……

  • Mysle ze Ostapko i Wilk juz powinni zaopatrzyc sie w wieksze nocniki aby 17 mogli umoczyc rece po same lokcie

  • Jak ktoś kto od dawna tylko ośmiesza i krytykuje naszą gminę ma odwagę jeszcze ubiegać się o stanowisko burmistrza.

  • Głosuję na Pana Ostapko. Nie wierzę że zmiana burmistrza bardzo wpłynie na życie przeciętnego mieszkańca Nowej Dęby, ale trzeba dać szanse młodym. Dwie kadencje starej ekipy to wystarczy, jestem za zmianą wszystkich radnych i dużo moich koleżanek emerytek też tak myśli.
   Życzę powodzenia młodym.

  • Do Babci: glosowac mozesz i tak gowno wygra ,mnie raduje ze nie startuje na Radnego wiec Rada bedzie uwolniona od oszoloma

  • Nie! Proszę nie wyjeżdzaj! Tylko nie to! Jak ja teraz będę z tym żył, bedę miał wyrzuty sumienia! Po co ja pisałem ten komentarz, przeze mnie człowiek poszedł na bruk, musiał zmienić miejsce zamieszkania, moze ucierpiała na tym jego rodzina….. nieeeeee!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here