34 Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie

5

22.05.11r.


W Nowej Dębie z udziałem 50 zawodniczek i zawodników z ośmiu klubów województwa podkarpackiego rozegrane zostały mistrzostwa Podkarpacia młodzików w badmintonie.

Wielki sukces odnieśli w nich młodzicy ze Stali Nowa Dęba, którzy triumfowali w czterech spośród pięciu kategorii. W singlu dziewcząt, który był wewnętrzną sprawą nowodębianek zwyciężyła Natalia Róg, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:4;21:12). W singlu chłopców, który stał na wysokim poziomie sportowym zwyciężył Patryk Kopeć (Stal), który w finale pokonał Tymoteusza Malika (UKS Trójka Tarnobrzeg) 2:1 (23:25;21:14;21:14). W deblu dziewcząt zwyciężyła para Stali Nowa Dęba Natalia Róg / Beata Mycek, która w finale nie dała szans parze UKS Sokół Ropczyce Magdalena Golenia / Kinga Gurz /, wygrywając 2:0 (21:16;21:12). I wreszcie w deblu chłopców zwyciężyła para Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), która w finale po niezwykle dramatycznym i stojącym na znakomitym poziomie pojedynku pokonała parę UKS Start Widełka Paweł Kopański / Konrad Płoch 2:1 (21:13;20:22;22:20). Warto odnotować, że w trzecim secie para nowodębsko – tarnobrzeska przegrywała już 14:20, by wygrać trzeciego seta 22:20 i cały mecz 2:1! Tak więc łupem nowodębian padło aż cztery złote medale i jeden srebrny oraz zdecydowanię żwyciężyli w klasyfikacji klubowej. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw okazali się wśród chłopców Patryk Kopeć, a wśród dziewcząt Natalia Róg (oboje ze Stali Nowa Dęba), którzy wywalczyli po dwa złote medale.


Mistrzostwa swoją obecnością zaszczycili: Mirosław Pluta – poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Jerzy Sudoł – wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego, Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Zofia Kopeć – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, Ryszard Szafran – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, Bogdan Gunia – szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Damian Diektiarenko – prezes MKS Stal Nowa Dęba, Marian Mikielewicz – prezes PSS Społem w Nowej Dębie, Agnieszka Trzeciak – Łeptuch – szefowa sklepu \”Biedronka\”, Zygmunt – prezes sekcji badmintona MKS Stal, Julian Zięba – kierownik w Samorządowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Leszek Pabian – prezes Spółki \”Dezamet\” w Nowej Dębie.

Sponsorami mistrzostw byli: Podkarpacki Związek Badmintona w Rzeszowie, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie, Spólka Energetyczna \”Wisłosan\” w Nowej Dębie, Biuro Rachunkowe w Nowej Dębie – właściciel Piotr Gaj, Spółka Begg w Nowej Dębie, Jeronimo Martins Dystrybucja – Sieć sklepów \”Biedronka\” w Nowej Dębie – Tomasz Wołoszyn, Salon Meblowy \”Tomar\” w Nowej Dębie, Zakład Produkcji Wody „Dębianka\” w Nowej Dębie, Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Nowej Dębie, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, MKS Stal Nowa Dęba.Mistrzostwa oprócz aspektu sportowego miały również wydźwięk samorządowy, albowiem były jedną z form uczczenia 50 rocznicy nadania praw miejskich miastu Nowa Dęba.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym, co w Nowej Dębie jest już wieloletnią tradycją i co podkreślali na każdym kroku uczestnicy mistrzostw!

/AB

——–

5 KOMENTARZE

  1. Prezes Diektiarenko był za wywaleniem na zbity pysk Juliana Zięby i Adama Bunia z Zarządu Stali . Sprzeciwił się gwałtownej restrukturyzacji Pan Biliński :Pto tak dla nie zorientowanych bo jak widać Bunio sprawdza się i Zieba też.A siatkówki już nie ma niestety.:(

  2. Brawo Panie Adamie !
    Po raz kolejny pokazał Pan klasę !
    Życzę Powodzenia oraz Sukcesów sportowych !
    Fajnie gdyby tak jeszcze Pana docenili za Pana pracę (społeczną – oczywiście) !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here