Zakończenie sezonu 2009/2010 LKS "Pogoń" Lwów

1

W ubiegłym miesiącu w polskiej kawiarni \”Premiera Lwowska\”  o godz. 18.30 odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2009/2010 Lwowskiego Klubu Sportowego \”Pogoń\” Lwów.

W ramach uroczystości prezes klubu Marek Horbań odczytał  sprawozdanie z minionego sezonu oraz przybliżył plany na sezon przyszły.

W uroczyści uczestniczyli liczni goście: Konsul Generalny RP we Lwowie pan Grzegorz Opaliński, konsul Jacek Żur, konsul Marcin Ziniewicz,  prezes kółka stypendystów fundacji \”Semper Polonia\”-  Olga Winiarska. Przedstawicieli biznesu: pani dyrektor lwowskiej filii spółki ubezpieczeniowej PZU UKRAINA Alina Bojczuk, pierwszy zastępca prezesa zarządu Kredo Banku – Adam Grzela, liczną grupą przybyli też  przedstawicieli Plus Banku oraz przedstawicieli mediów: Kurier Galicyjski i Radio Lwów.

Po krótkim sprawozdaniu \”Pogoniarze\” odświeżyli najgłówniejsze wydarzenia tego sezonu w video-prezentacji. 

 Zarząd Pogoni wyraził podziękowanie firmom oraz organizacjom wpierającym nasz Klub w tym sezonie i nagrodził ich przedstawicieli pucharem oraz dyplomem.

W swoją kolej Pan Konsul Generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński nagrodził Zarząd Klubu dyplomami i biurowym sprzętem oraz nagrodził najlepszych piłkarzy klubu pucharami i media sprzętem  (Źródło: oficjalna strona klubu „Pogoń” Lwów /www.pogon.lwow.net/).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w sierpniu 2010 roku „Pogoniarze” gościli w Nowej Dębie na zaproszenie Towarzystwa Kultury Powszechnej „RATUSZ”, gdzie rozegrali mecz pomiędzy Stalą Nowa Dęba.

Spotkanie to miało podwójny wymiar, po pierwsze historyczny, gdyż „spadkobiercy” najstarszego polskiego klubu piłkarskiego rozegrali pierwsze spotkanie towarzyskie w Nowej Dębie, po drugie wspierający, gdyż jak wiadomo klub ten został niedawno reaktywowany i boryka się z różnymi problemami, stąd też głównie dzięki mieszkańcom Nowej Dęby w szczególności sponsorom, udało się uzyskać pomoc dla Pogoni w formie sprzętu sportowego, który jak wiemy jest im niezbędny.

Dodatkowo możemy już dzisiaj poinformować, że Pogoń Lwów przyjęła ponownie zaproszenie do Nowej Dęby i w tym roku zamierzamy zorganizować turniej z udziałem dwóch drużyn z zagranicy, ale o tym będziemy informować Państwa na bieżąco.

ZOBACZ RELACJA Z MECZU STAL-POGOŃ

KS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here