Dęby obok Domu Kultury wycięte!

153

19 lipca 2012Ruszyły pierwsze prace związane z przebudową centrum miasta. Największe kontrowersje wzbudza nie tyle sam pomysł kolejnej w ciągu ostatnich lat przebudowy tego terenu i związane z nim koszty lecz wycinka drzew wokół Domu Kultury a konkretnie pięknych dębów.

Dla naszego grodu dąb to drzewo symboliczne. Występuje nie tylko w nazwie gminy ale również w herbie miejscowości. Niestety w ciągu ostatnich lat drzew tych ubyło i … ubywa.

Wzbudza to zrozumiałe oburzenie części mieszkańców miasta. Od rana na naszej stronie internetowej toczy się dyskusja w tej sprawie – Tak się zaciera tożsamość Nowej Dęby i jej niepowtarzalny charakter. Przecież można było tak zaprojektować otoczenie aby dęby pozostały– napisał jeden z Internautów. –Gdyby taka potrzeba była w związku z budową autostrady, drogi czy innej inwestycji której nie da się inaczej zrealizować, każdy by zrozumiał. Ale tu można było pogodzić jedno z drugim – stwierdził inny.

Z resztą głosy o potrzebie zachowania dębów pojawiały się już wcześniej – zarówno podczas wycinki innych drzew jak i podczas dyskusji na temat przebudowy plant. W 2009 roku na forum dziennika „Nowiny” pojawił się wpis przestrzegający przed wycinką – Coraz częściej mówi się o ochronie środowiska, o ochronie drzewostanów, czy też o wielkich trudnościach jakie mają właściciele posesji gdzie rośnie drzewo , które zagraża życiu lub zdrowiu lub też jest chore i chcąc je wyciąć trzeba się sporo o chodzić by móc to zrobić – a tu proszę ładne sztuki dębu (symbol tego miasta) pójdą od tak pod piłę – bez większych problemów. I będzie jak w Tarnobrzegu – Piękny Plac Czerwony.


Do władz miasta skierowaliśmy stosowne pytanie w przedmiotowej sprawie. Gdy otrzymamy odpowiedź zamieścimy ją na portalu.

Co z kostką?
Dostaliśmy także szereg pytań co stanie się z kostką znajdującą się obecnie na plantach. Od zastępcy burmistrza Zygmunta Żołądzia otrzymaliśmy informacje, że zostanie wykorzystana do budowy chodnika na stadionie miejskim, pozostała część na renowację lub budowę chodników na terenie miasta.

/TL

153 KOMENTARZE

 1. NIE ROBCIE AFERY Z POWODU WYCIECIA PARU DRZEW. CHYBA NIE BEDA ONA STALY NA SRODKU CHODZINKA CZY DEPTAKU. ZAWSZE MOZNA POZNIEJ POSADZIC NOWE.

 2. To jest zbrodnia na wizerunku miasta (Nowa Dęba bez dębów). Ale widocznie komuś w ratuszu potrzebna dębina – to bez kłopotu i za grosze będzie miał. Wszystko pod pretekstem dbania estetykę miasta. A chodniki można ułożyć omijając drzewa.
  Prywata, prywata i jeszcze raz prywata w majestacie chorego prawa.

 3. W Nowej Dębie nie ma ratusza – ten były hotel robotniczy przekształcony w urząd miasta to magistrat…
  Nie spodziewaj się po Panu Ordonie tego, że będzie czuł miasto… Gość nie jest stąd. Nie chodził tu do szkoły średniej.. nawet tu nie mieszka. Podobnie jak sekretarz gminy czy pan od promocji. Tak, tak: najważniejsze osoby z tej gminie po robocie wyjeżdżają z miasta!!! Szkoda tych dębów. Szkoda tego miasta.

 4. I teraz będziemy mieli śliczny wybetonowany skwer w samym centrum miasta. Na całym świecie robi się parki w centrach a w Dębie robi się beton !!!!

 5. za poprzedniego Burmistrz tj p. Józefa zrobiono planty- sa fajne, jest duzo placu dla dzieci , rowerow a nawet na koncerty- po co zmieniac to? czy nie lepiej przeznaczyc pieniadze na co innego? a dęby…to symbol tego miasta i hanbą jest wycinać deby tylko po to by zalac te miejsca betonem…

 6. Nowa Dęba za kilka lat będzie musiała zmienić nazwę na Nowa Sosna, a to tylko za sprawą pana Ordona, który tnie wszystko jak popadnie. Pierwsze sztuki dębów padły przy ulicy Rzeszowskiej, kiedy to przygotowywano teren pod Restauracje Szypowski, następne sztuki przy budowie centrum handlowego pana Grzędy, kolejne przy budowie ścieżki rowerowej. Został wycięty dąb na plantach ! Teraz 15 sztuk dębu przy SOK ! Które następne panie Ordon ! W parku koziołek matołek ?
  Pytam się ile nasadzeń drzew nie krzewów pan dokonał przez swoje lata rządów ? ja panu odpowiem ! Ani jednego drzewa, wiem to bo jestem z Nowej Dęby w przeciwieństwie do pana. Wstydu pan nie masz !

 7. Ludzie to są kpiny, przecież ta władza ma nas mieszkańców daleko w nosie. Po raz kolejny (to już trzeci) trwają prace związane z wizerunkiem Plant i po raz kolejny tak wypadło, że to pod koniec kadencji burmistrza zmieniamy wizerunek miasta. To już nie ma czym się pochwalić tylko zmianami wizerunków jednego miejsca!
  To miasto umiera! Dzięki tej wspaniałej władzy.

 8. Dajcie spokój to tylko kilka drzew, mnóstwo dębów i tak zostanie. Robienie afery bez powodu według mnie… Powinniście się wszyscy cieszyć, że coś się w Dębie rozbudowuje a nie narzekać na wycinanie drzew. Ale jak zwykle i tak źle i tak niedobrze. Nie da się wszystkim dogodzić.

 9. do #12| Gość – wybory sa za 2 lata …… mozna napisać referendum odwolania obecnej władzy ale to musiało by sie zebrać dużo podpisów za tym ze chca odwołania obecnego burmistrza i jego przy****sów

 10. [b]Internetowi znawcy polityczni:Skoro macie tyle uwag do burmistrza i do tego że pochodzi z Tarnowskiej Woli a nie z "zarąbistej" Nowej Dęby to pytam,dlaczego gdy były wybory to żadnego innego kandydata oprócz obecnego burmistrza na to stanowisko nie było? Nie macie wykształcenia czy jak? Teraz narzekacie i macie tysiąc różnych problemów.Było startować,i rządzić gminą a nie teraz płakać jak Wam jest źle i w ogóle ..A co do dębów:jeśli np.komuś z Waszej rodziny spadła gałąź czy na głowę czy coś to mielibyście do kogo o to pretensje?? Oczywiście,do burmistrza.Tylko narzekać i narzekać.Nic więcej..zobaczymy kto będzie startował w następnych wyborach..[/b]

 11. do #1 SND
  дурак
  do #5 Obcy
  10/10
  do #10 Alina
  małolaty niech milczą
  do #14 Gosc
  Parę krzaczków to ty masz pod pachami, w nosie i kroczu

 12. hmmm, taką aferę robicie na stronie, a jakoś nie widziałem nikogo przykutego łańcuchami do drzew… ;)

 13. spoko koko
  dęby wycinane sa na kostkę dębową – takie wybrukowane drewnem "drzewiej" bywały trotuary w wielkich miastach i na zamkach – do Malborka zapraszam na zamek, wiazd i brama wybrukowana … kostką dębową

  PS.
  ewentualnie zostana pezrobione na wódkę dębową – nie jest to kryptoreklama, ale skoro tak wąne są te dęby to dlaczego nie ma zarzadzeni a lub umowy w sklepach że tylko i tylko jedna słuszna wódkę czy piwo sprzedajemy bo dębowe… takie nowoDĘBOWE

 14. to nie tylko te deby, nigdy nie myslalem, ze tacy ludzie beda rzadzic Deba, ale winnych jest wiecej, caly ten POPis nowodebski..

 15. Łatwo było podpisać decyzję wycięcia tych ponad 100letnich dębów , prawda , panu burmistrzowi przyszło to z taką lekkością. Na jakiej podstawie to pan zrobił ? Pytam się ?
  Na podstawie opini tych pana 2-ch projektatów co przedstawiali plan zagopodarowania , wizualizację , i wykład dla mieszkańców miasta, pan wprowadza w realizację mając czyste ręce bo przecież nikt nie wetował nik nie był przeciw co do projektu długo umieszczonego na stronie internetowej. Pan burmistrz zapomniał że dorośli mieszkańcy tego miasta nie wszyscy internet w domu maja o komputerze nie wspomnę i ten projekt to nie wszyscy mieszkańcy widzieli na auli w SOK . Nie wszyscy ! Za to nie wszystkim się to teraz podoba co poczyna sobie pan burmistrz. Że funduje kolejny placyk – bo to teraz w modzie jest ! Tak jak ten placyk z czaplami jest rewelacyjny. dziękujemy już panu ! Do widzenia panu !

 16. świetnie się podsumowałeś!
  Gdybyś nie był tworem przemysły chemicznego zapytałbym co komu ile dawała twoja matka chamie.

 17. Na co komu kolejny plac czerwony – teraz ucieka się od tego typu archiktektury – projektanci wrzucają dużo zieleni w swoje prace a nie na odwrót! Głupota !

 18. Nareszcie zaczyna być grzecznie. Sądziłem że usłyszę wulgaryzmy typu [url]http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths&feature=related[/url] a tu proszę,jaka niespodzianka.:)

 19. To ja grzecznie pytam – To topole nie były[chwast wśród drzew] – lecz dęby – pytam jeno o argumentacje ''Władzy'' – ''kolidowały'' czym?
  nie jestem ecoterrorystą – Pytam dlaczego są wycięte? Dlaczego?

 20. [b]DLACZEGO WYCIĘCIE DĘBÓW BYŁO BŁĘDEM?

  NIE DLATEGO, ŻE BYŁY ŁADNE – DRZEW MAMY AŻ ZA DUŻO.

  ZLIKWIDOWANO BARIERĘ AKUSTYCZNĄ, KTÓRA ROZPRASZAŁA FALĘ BIEGNĄCĄ PROSTO Z GŁOŚNIKÓW W STRONĘ ŚCIANY BLOKU PRZY AL. ZWYCIĘSTWA.

  NIE OTO CHODZI, ŻE BĘDZIE GŁOŚNIEJ, BO W CENTRUM MAJĄ PRAWO ODBYWAĆ SIĘ GŁOŚNE IMPREZY I MIESZKAŃCY MAJĄ OBOWIĄZEK, BĘDĄC "MIASTOWYMI", Z TYM ŻYĆ.

  BĘDZIEMY MIELI TERAZ SILNIEJSZY EFEKT 0,9 – SEKUNDOWEGO ECHA CAŁKIEM BLISKO SCENY.

  TROCHĘ SCHRZANI AKUSTYKĘ.
  [/b]

 21. paru gości znowu nakręca komentarze. Ogarnijcie się trochę. Kuźwa wiecznie w buszu chcecie żyć? Trochę luzu. Przecież zostało jeszcze tych drzew od cholery. W łeb gałęzią każdy na jeszcze szanse oberwać :)

 22. Ja jestem ciekawy co się stało z taką ilością drewna? Burmistrz chyba sobie postawi nową stodołę na tarnowskiej i ogrodzi ją porządnym płotem ;
  Do SND:
  Co oznacza ten skrót,czyżby Nowodębski Sierściuch ? Wiesz ile rośnie dąb ? Od 120 do 200 lat

 23. Trzeba było coś ku.rwa z tym zrobić a nie teraz wyżalać się na internecie! W **** mam wieśka i jego załoge ale wy też zaczynacie mnie denerwować, po czynie każdy mądry. Zróbcie coś za co można wam podziękować a nie wielcy "ratuszowcy" wyciągają kolejne wielkie AFERY. Chcesz mieć głos na przyszłość (bo każdy wie, że ślinka Ci cieknie na widok stołka) to nie opier.dalaj rywali tylko sam sobie zasłuż pracą, a nie krytyką. Zadziałaj przed i nie rób wielkiego reportażu po tym.

 24. Nie jestem ratuszowcem. Podobnie jak większość która tu wpisała swój komentarz. Natomiast ludzie zgłaszali, że dębów nie wolno wyciąć. Tylko co z tego skoro nikt nie słucha?

 25. Pianka ale sie piekliles pewnie miales zaparcie i nie dostales wytrysku bo mnie zuza tak podniecila swoim postem ze trzy razy pod rzad mi walnelo:(

 26. Tyle razy było mówione żeby zostawić dęby. Było pisane w internecie. Burmistrz doskonale znał zdanie ludzi w tym temacie. Po co pytał, skoro i tak zrobił co chciał? Ordonowi się nie dziwie bo tak jak napisał ktoś wcześniej gość nie jest stąd i nie czuje miasta. Ale dlaczego Zyga nie reagował? Zygmmunt, przecież tu się wychowałeś!!!

 27. oni potrzebuja plac na te capstrzyki co robia pare razy do roku, ale jak cos jest chronione to chronione, jakos nie moga sie wrypac z tymi swoimi pracami kosmetycznymi na prawa strone Rzeszowskiej..

 28. Mówią, że wycieli drzewa bo tam ma być plac pod imprezy masowe….Że taras SOK to scena, a utworzona polana to widownia…Zakodujcie sobie kochani, że żadnych imprez tam nie będzie!!!! Dlaczego?
  1) brak kasy;
  2) narzekania mieszkańców okolicznych bloków skutecznie zablokują wszelkie imprezy;

  Co będzie? PograjO kapelki ludowe, od czasu do czasu jakaś WIECZORNICA lub WCIĄGNIĘCIE FLAGI NA MASZT I ODEGRANIE HYMNU WRAZ Z PRZEMÓWIENIEM BURMISTRZA (na 3maja, 11 listopada itp.) Jakieś żołędaskie fantazje o imprezach masowych w tym miejscu to FANTASMAGORIE. Pic na wodę. Brednie.
  Na 1 czerwca zapłacą jakiemuś klaunowi 2 tys zeby rozdawał dzieciom cukierki i robił pieski z baloników i tyle. No jeszcze w trakcie kampanii wyborczej możecie się spodziewać jakiegoś ruchu ze strony Wieśka i Zgmunta. Ale to wszystko. Nie dajcie się nabrac.

 29. To jest już ponad dwadzieścia dębów, bo leżą już ścięte drzewa od strony wschodniej SOK przy Ul. J.P.II i w Koziołku Matołku. Wyrafinowany sposób w jaki prowadzona jest wycinak budzi pewne pytania – wycinkę prowadzi się teraz gdy drzewa są w pełni zielone, żywe, radosne i pełne soków życiowych (dlaczego? – być może dlatego, że w zimie byłoby lepiej widać co się wyrabia, a tak liście jednych drzew przysłaniają inne drzewa i tak się nie "rzuca" w oczy), najpierw obcina się gałęzie a po wywiezieniu gałęzi ścina się drzewo, może dlatego, że takie leżące z pełną zieloną koroną drzewo budzi więcej emocji, dodajmy uzasadnionych. Można zatem przypuszczać, że świadomość decyzji i działań jest pełna?!

 30. Mam nadzieję, że dzięki temu forum przynajmniej ograniczą swoje zamiary. Projekt można modyfikować również na etapie realizacji zadania.

 31. No to wiemy na co się wydaje nasze wspólne publiczne pieniądze, bo kto za to płaci, przecia nie Wiesiek tylko społeczeństwo. A tych drzew to mu nigdy nie wybaczę. A jak przyjdzie do mych drzwi skomleć o głos wyborczy, to… (autocenzura)

 32. Nawet gdyby były imprezy na tym terenie, to drzewa nie przeszkadzają. Są potrzebne i ze względów estetycznych i dają cień.

 33. Znowu społeczeństwo zostało okłamane- pamiętam kiedy jeden z mieszkańców na spotkaniu (prezentacji projektu) zadał pytanie na temat drzew a dokładnie mówiąc dębów, to władza odpowiedziała że żadnych dębów nie będą wycinać ! I co ? Kłamstwo po raz kolejny.
  Kłamcy i tyle !!!!

 34. [quote]Znowu społeczeństwo zostało okłamane- pamiętam kiedy jeden z mieszkańców na spotkaniu (prezentacji projektu) zadał pytanie na temat drzew a dokładnie mówiąc dębów, to władza odpowiedziała że żadnych dębów nie będą wycinać ! I co ?[/quote]

  Po co było to spotkanie? Po co pytali mieszkańców skoro zrobili inaczej? wielu ludzi w tym radni sygnalizowali że dęby muszą zostać bo są ważne… i co ? i jajco! przykre to.

 35. Kto może – róbcie zdjęcia na bieżąco. Dzisiaj znowu padły dęby, teraz te większe. A może jakaś organizacja proekologiczna lub temu podobna zorganizuje teraz w tym miejscu happening, zaprosi mieszkańców i władze, aby usiąść wspólnie na pniakach po wyciętych dębach i pogadać o władzy i społeczeństwie.

 36. Morda w kubeł wybraliście burmistrza to go słuchać :D mam w d…pie dęby brawa dla burmistrza ciąć co się podoba :D i co dębianie HA HA HA

 37. Wesolo mi – Gość to nie jest jedna i ta sama osoba. Każdy kto w polu "nick" pozostawi puste pole i doda komentarz będzie się nazywał "Gosc" :)

 38. Czemu się lękacie? Spójrzcie jaki piękny jest wykostkowany t.z. plac czerwony w TBG. Jak przyjemnie pospacerować po nim, ile zieleni zasadzone, ławeczki, tłumy spacerowiczów, pięknie i ekologicznie, kilka hektarów pod kostką, a dni Tarnobrzega i tak nad Wisłą na trawce.

 39. Pamiętam argumentację jednego projektanta który był twórcą projektu zagospodarowania tego terenu jak powiedział publicznie że drzewa w małym lasku należy wyciąć bo jest ich dużo !!!!!! Cóż za fachowe słownictwo takie jak działania władzy w nowej dębie.

 40. ja pianka użytkownik proszę o informację – ścięte drzewa – drewno już jest – gdzie jest ''składowane'' i watrość owego surowca ,- idzie kupić niedrogo?:D

 41. pamietacie jak byl czolg na plantach!? jak wywiezli czolg posadzili deba, tego deba im ktos pewnej nocy wyciol:D moze to wiesiu z zoledziem tego deba ciachnol:@!!! teraz nie ma czolgu i debow!!!:o to chyba koniec naszej deby:@

 42. Po co Ordonie pracowałeś przy projektowaniu Herbu Nowej Dęby jak za twojego panowania wszystkie dęby wytną w pień. I o to w ten sposób powstanie prawdziwa legenda o Ordonie co dęby w pień wyciął w krainie której Dąb w herbie był.

 43. mysle ze, burmistrz powinien lepiej sprobowac swoich sil w lesnictwie, bo tam jest wycinka drzew na duza skale. Szkoda tych pare debow, inzynier pewien by je predzej obronil, przeciez umysl scisly..

 44. Wybudować nowe chodniki, alejki, place, elementy zagospodarowania, uzbrojenia podziemnego i zostawić stare drzewa, ażeby korzenie rozwalały to wszystko a kawki zanieczyszczały ?! Oj ciemna maso dająca się manipulować. Za Stokrotką macie dębów w bród, podsilanych azotem nawet. Wystarczy jedno lakoniczne pisemko i ten #88 może mieć problemy razem z adminem.

 45. Juz wiem gdzie bedzie nastepna wycinka ,na ul. 1 Maja bo tam nie mozna zbudowac chodnika przez te trzy deby co stary chodnik rozwalily

 46. Żaden kraj na świecie nie wycina Dębów dla kawałka betonowej płyty.Panie Ostapko prosimy o nagłośnienie w prasie tego incydentu.

 47. #94 Mateczka Rasija się kłania.. Tam władza również o takie ''[color=#cc0000]pierdoły[/color]'' obywateli nie pyta.Doskonały wzorzec..

 48. Pytanie do komendanta P. NALEPY , dlaczego powracajacego BYDLA z wypasu nikt nie dozoruje a ono ZBODLO na plantach jedna z lamp oswietleniowych

 49. Bo panie pytajacy tego bydla nie mozna upilnowac bo to sa debile nad debilami to sa nosorozce niszczace wszystko i wszedzie to jest wspolczesna TRABA POWIETRZNA co niszczy wszystko co napotka na drodze:o

 50. zmieniacie temat a sprawa dębów jest poważna ,tak się nie postępuje.Poeta śpiewał .Pamiętajcie o ogrodach" co na to wasz burmistrz

 51. oflagujmy miejsce i na białym płótnie czarnym spreyem napiszcie kto jest winny -świat musi się dowiedzxieć że nam zależy na przyrodzie ,miejcie jaja

 52. burmistrz powinien ponieść konsekwencje za przyłożenie pieczęci na zgodę wycięcia dębów, , niektórzy piszą że posadzi się nowe i sprawa załatwiona, ale niech taki osioł zastanowi się ile lat ( 80-100 lat) trzeba czekać na odbudowę infrastruktury jakimi są dęby wpisane w herb, ale i nie tylko, zastanówcie się wszyscy, firma która prowadziła kilka lat temu prace pielęgnacyjne w koronach drzew ( głównie dębów) przy ul rzeszowskiej to sami partacze, strzeżcie się "elite-lasu" koleś powołuje się na to że jest arborystą, i niby ma papier, ale wpuszcza na drzewa pracowników niewykwalifikowanych i co najbardziej rażące to w drzewołazach, i czy to ma być pielęgnacja, podczas gdy wchodząc na drzewo wykonując cięcia sanitarne i korekcyjne , wykonują rany po kolcach, wiele z nas wyśmieje to co napisałem, ale zanim ocenisz to dokładnie zastanów się i przemyśl sprawę, sam pracuje przy drzewach znam przepisy i normy, wiem co można a czego nie powinno stosować się podczas tej pracy

 53. Naglosnijcie ,cala ta sprawe.Moze trzeba by bylo zadzwonic do jakiegos redaktorka np.z radia RMF FM (przy okazji pare groszy by Wam wpadlo za ciekawy temat).Hej,mlodziezy -czy ktos w tej Debinie jeszcze zostal z "jajami"??

 54. ciekawe ile jeszcze drzew zostanie wyciętych? po 2 latach zobaczylam zmiany w lesie. ogromne tereny lasów zostały wycięte (pomijajac tereny szkolek lesnych). tylko po co? czyżby były już sprywatyzowane? a co z lasem wzdłuż ul. Rzeszowskiej? czy miasto nie powinno dbac o lad i porzadek takze tam? wycinka ktora miała spowodowac przemieszczenie sie "marginesu spoleczenstwa" w głąb lasu i byc sprawa nadlesnictwa na nic sie zdala. Apeluje do wszystkich ktorzy dbają o matke Ziemie i jej urodzaj aby bronili naszego "naturalnego skarbu". PRECZ Z WYCINKĄ!!!

 55. Ten pan zwany potocznie burmistrzem ma za nic zdanie mieszkańców i te wasze wpisy nic nie zmienią czy jeszcze tego nie zrozumieliście. Rozumowanie dotyczące powodów wycięcia tych drzew jest oznaką chamstwa i pogardy dla ludzi co ten pan zwany potocznie burmistrzem niejednokrotnie innym ośmiela się zarzucać. Jak czytam, że teren jest przygotowywany pod imprezy plenerowe to się pytam, czy tam się ktoś z dolna częścią męskiego ciała na głowy pozamieniał. To w ND nie ma już miejsc aby organizować imprezy plenerowe. Ta osoba zwana potocznie burmistrzem doprowadza do ruiny te rzeczy, które nie wymagają ingerencji a np. zalew gdzie takie imprezy mogą się odbywać jest sukcesywnie niszczony. Nie interesuje mnie zdanie Ratusza bo można wypracować swoje, ale jak tu się z nimi nie zgadzać skoro osoba zwana potocznie burmistrzem zachowuje się – delikatnie ujmując – jak mu coś brakowało. Tych co popierają działania tej osoby proponuje aby pomyśleli bo jest tam wiele ludzi z głową tylko jakoś zaślepia ich postać "cudownego oblicza" osoby zwanej potocznie burmistrzem. HONORU trochę HONORU bo tego nie masz panie O za grosz.

 56. Na usuniecie drzew i krzewow gmina powinna miec stosowne pozwolenie.Czy takowe ma.? Czy ta wycinka odbyla sie zgodnie z litera prawa? Dokad pojdzie to drewno? Kto i ile na tym zarobi? Panie Ostapko prosze sie tym zainteresowac i sie nie bac! To jest nasze miasto i chcemy znac prawde.

 57. Mocni w PISANIU , napiszcie zawiadomienie do prokuratury o popelnieniu przestepstwa i ona juz to wyjasni wstrzymujac na ten czas prace:o

 58. Może ta wycinka dębów dla niektórych czytelników (komentujących) wydaje się śmieszna czy mało istotna ale prawdą jest że mieszkańcy Nowej Dęby zgłaszali Panu Burmistrzowi swoje postulaty na ten temat a Pan Burmistrz przyjął te uwagi do swojej wiadomości.
  Na spotkaniu w SOK kiedy to przedstawiany był projekt zagospodarowania tego terenu – mieszkańcy zwrócili się do Burmistrza o pozostawienie dębów przed SOK – materiał ten był nakręcony przez Pana J. i umieszczony na portalu i stronie http://www.nowadeba.com.pl (portal ten niestety już nie działa i tego materiału nie można przedstawić – a szkoda).
  Po raz kolejny mieszkańcy Nowej Dęby apelowali do władz miasta przez ten portal tj. infonowadeba.pl kiedy to na plantach (placu maj. Gryczmana) został usunięty dąb (teraz po nim nie ma żadnego śladu) . Pan Burmistrz tłumaczył, że to drzewo było chore i groziło bawiącym się tam dzieciom.
  Jedno wiem na pewno, Pan Burmistrz nie słucha głosu swoich wyborców, ale jak przyjdzie czas podsumowań to wyborcy nie będą słuchać Pana Burmistrza.

 59. [b]Dlaczego nie ma takiego wielkiego oburzenia jak młodzież po dyskotekach niszczy kosze na śmieci, urywa w autach lusterka, a ostatnio przewrócono latarnię?
  Czepiacie się drzew, a może tak papierek do kosza wrzucić, butelkę do pojemnika i zadbać o własną kulturę, a później wymagać czegoś od innych.
  Zapoznajcie się z projektem tego terenu. [/b]

 60. Beznadziejna sprawa jesli widzisz ludzi na stanowiskach, ktorzy nie maja zadnej swiadomosci srodowiskowej i ekologicznej. Tuz za miedza koncern chemiczny zabiega o dzieci i promuje wychowanie ekologiczne, a co zobacza dzieci w Debie, ktore ida do kina? O tym nikt nie pomyslal , nawet ci "projektanci" z Krakowa czy skads, ktorzy u siebie nie odwazyliby sie przedstawic takiego projektu. A tu w Debie szybki projekt i kasa.

 61. Ludzie tu nie chodzi o drzewa, a o władzę która wam nie leży i ot cała prawda. Skończcie pieprzyć i powiedzcie o co wam chodzi.
  Stawiam dużo, że jakby któryś z tych malkomtentów co piszą był któryś z rodziny Burmistrzem to ani jednego słowa krytyki by tu nie było.
  Planty będą wyglądać super, a kila drzew co zostanie wyciętych nic nie zmieni i wręcz przeciwnie posadzą nowe.

 62. Drogi PS, Burmistrz jest burmistrzem 6 rok, zapytaj go proszę ile drzew posadził ? Ja odpowiedź znam, ty odrób zadanie domowe.

 63. Też pamiętam liczne głosy by nie wycinać dębów. Tak wygląda AROGANCJA WŁADZY. Ten teren wyglądałby ładnie z tymi drzewami. Kolejna sprawa to po co KOLEJNY RAZ W CIĄGU OSTATNICH 10 LAT rozkopywać planty? Nie ma ważniejszych potrzeb? Strefa w Dębie nie jest ważniejsza? Nie lepiej było te kasę w zalew w puścić?

 64. [quote]#130 | kxk dnia 07/22/2012 16:36
  niejeden z was chciałby być takim "wieśniakiem" jak pan Ordon!!!
  ŻMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
  [b]Na pana to trzeba mieć wygląd.i pieniądze[/b]

 65. [quote]#123 | EML z TW dnia 07/22/2012 09:26
  "dla naszego grodu" nie no padam ze smiechu jak czytam te wypociny[/quote]
  Cichej robocku bo napalmem poczęstuję.

 66. [b]A dlaczego nie ma jakiegoś ogólnego głosowania w takich sprawach?

  Rozum stracili ?? drzewa wycinać ??? poj.bało was ????[/b]

  [b]To świadczy o braku gustu, kto wycina ozdobę, a wy się dziwicie że wam latarnie przewracają, wy tak oni tak.[/b]

 67. [quote]To świadczy o braku gustu, kto wycina ozdobę, a wy się dziwicie że wam latarnie przewracają, wy tak oni tak.[/quote]

  Ordon nie musi nikogo słuchać bo i tak pójdziesz i na niego zagłosujesz. Tak społeczeństwo jest omamione, że będzie broniło każdej głupawej decyzji. A nawet jak skrytykuje jakąś decyzje to i tak nie wyciągnie wniosków i będzie głosować na tego człowieka i jego ludzi. Za wycięcie tych drzew Ordon mojego głosu nie dostanie. Radni z komitetu "Naszego Samorządu" mam nadzieję, że na najbliższej sesji powiecie swojemu wodzowi, że dokonał duuuuużego błędu. Pani Mroczek? Panie Serafin?

 68. PS ty ignorancie ludzie chca , zeby zostawic stare deby, a plac na zbiorki niech sobie zrobia w innym miejscu, kogo chca uszczesliwic?

 69. Ekolodzy… a wieczorkiem siekierka,piła,wózek i do lasu bo na zimę przecież trzeba uciupać bo niczyje.Lasowiacka obłuda.

 70. Panie Burmistrzu mam pytanie.
  Czy warto tym ludziom coś dobrego zrobić, z tych wpisów wynika jasno że nie. Strzecho-blokowe komentarze świadczą że ważniejsze dla nich są kilka dębów niż chęć oddania do użytku kompleksu rekreacyjno- wypoczynkowego w centrum osiedla.
  Zastanawiam się po co takie przedsięwzięcie,może większości z nich wystarczy brudny i zaśmiecony lasek na przeciwko Rzeszowskiej ,tam pod korzeniem wypoczywa się najlepiej a nie budowanie takiego kompleksu rekreacyjnego.
  Ktoś tu do czegoś nie dorósł, może wystarczy wybudować w "Koziołku" drewnianą "wygódkę" i to wystarczy.
  Przepraszam za wpis ale samo się nasuwa by ten temat zamknąć raz na zawsze i nie ubliżać burmistrzowi, czekajmy na wynik końcowy i dopiero potem wyciągajmy wnioski czy watro było poświęcić kilka drzew by powstało coś ładnego i potrzebnego.

 71. 1. Trzeba było zachować te kilka dębów. WIELKA KONCEPCJA by wcale na tym nie ucierpiała.
  2. Jaki "kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w centrum osiedla" ? Kto tam będzie się rekreował i wypoczywał jak nie ma roboty? Klienci opieki społecznej? Ledwo zipiący nie mający na leki emeryci? Młodzież stąd ucieka.
  3. Czy planty – kolejny raz remntowane w ciągu ostatnich 10 lat- to najważniejsza inwestycja? Czy nie mamy ważniejszych potrzeb? Czy jest już tak dobrze w tej gminie, że planty to cel nr 1?

 72. jak sie czyta wpis tego goscia, to naprawde sie mozna zalamac, ze sa ludzie, ktorzy wola pare czerwonych plytek od paru starych debow

 73. Panie Ordon Spadaj pan na Tarnowska Wole zostaw nasze miasto w spokoju dosc zlodziejskiej gospodarki,przydadza ci sie te deby pewnie na meble.[mail][img][img]

  [/img][/img][/mail]

 74. To sie pan popisał panie burmistrz!Jeden powycinał lipy na Krasickiego,drugi zlikwidował nasz czołg a pan-nasze ukochane dęby-symbol naszego miasta.Mam nadzieje ,że bedzie sie pan tego czynu wstydził o ile tli sie jeszcze w panu cos takiego jak wstyd.Czyżby pan sobie zaplanował mebelki ,parkiet?Gospodarka rabunkowa.Deba ogołocona juz jest ze wszystkiego.A te załosne ptaszyska-popisowa fontanna-załosne to.Jesli nie czuje pan klimatu Nowej Deby-to radze jak najszybciej z niej sie wybiesc bo wyniesiemy pana siłą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here