Przebudowa wejścia głównego do budynku nr 2 Szpitala Powiatowego

23

20-06-2013

Ruszyła przebudowa wejścia głównego do budynku nr 2 Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie przy ul. Kościuszki 1c.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie w celu zwiększenia standardu korzystania przez pacjentów z budynku nr 2 przy ul Kościuszki 1c oraz jego funkcjonalności został poddany remontom, które pozwolą te założenia osiągnąć. Przebudowa umożliwi dostęp do świadczeń medycznych osobom niepełnosprawnym. Inwestycja stała się możliwa ze względu na dofinansowanie ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między Reginami II”. Decyzja o przedmiotowej inwestycji uzyskała akceptację Rady Społecznej oraz Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego. Nie sposób nie wspomnieć o ciągłym wspieraniu prowadzonych przez szpital inwestycji przez Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego i Radę Społeczną.

Wejście główne do budynku nr 2 przy ulicy Kościuszki 1c zostanie wyposażone
w podjazd dla karetek ratunkowych, windę osobową i klatki schodowe umożliwiające połączenie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc, laboratorium bakteriologicznego i poradni mieszczących się w istniejącej części budynku.

Winda osobowa dostosowana będzie gabarytowo do przewozu osób na wózkach inwalidzkich oraz na łóżkach. Zapewni ona bezpośredni dostęp do oddziałów znajdujących się na pierwszej i drugiej kondygnacji. Oprócz tego w nowoprojektowanej części na poszczególnych piętrach znajdą się gabinety lekarskie oraz pomieszczenia funkcjonalnie powiązane z oddziałami, natomiast na parterze znajdzie się punkt rejestracji pacjentów i nowa klatka schodowa pełniąca funkcję ewakuacyjną. Przed budynkiem wykonane zostaną chodniki dla pieszych oraz schody terenowe, a także pochylnia dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita powierzchnia przebudowanej części budynku zajmie 391,65 mkw.
Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowany został na czwarty kwartał 2013r. Nowa inwestycja w szpitalu z pewnością podniesie standard w korzystaniu z obiektu przez pacjentów, odwiedzających oraz personel szpitala.

Szpital Powiatowy

23 KOMENTARZE

 1. [quote] #7 | dobry news dnia 06/20/2013 22:02
  powinno być regionami [url]programu wyrównywania różnic między regionami[/url]
  [b]po prostu literówka się wdarła.[/b][/quote]

  [b]Coś dużo tych literówek.Jaki portal ,tacy i autorzy tekstów[/b]

 2. W szpitalu ryja,na plantach ryja,koziolka zryli do nie poznania ,pod chodnikami i trawnikami ryja ,kawki od 4 rano ryje [dzioby] dra nie do wytrzymania,komary tna jak oszalale,a do tego UKROP sie z NIEBA leje ,oto obraz Nowej Deby

 3. goLa jaki portal takie wpisy,jaka inteligencja w tym miescie szczegulnie u mlodziezy to kazdy doswiadczyl niejednokrotnie na kazdym kroku, PIJA SRAJA SMIECA I PRZEKLINAJA I TO NIEJEDNOKROTNIE PRZY DZIECIACH

 4. [quote] #14 | Kazik dnia 06/21/2013 10:19
  Podnieść jeszcze jakość usług na odź.wewnętrznym i będzie dobrze bo na dzień dzisiejszy gomora i somora.[/quote]
  Na pewno "SODOMA I GOMORA? ;)

 5. Może kiedyś w niedalekiej przyszłości warto byłoby wybudować lądowisko przy szpitalu głównym (miejsca nie brakuje) a Lądowisko Śmigłowców MAZIARNIA może służyć, jako zastępcze ładowisko (użytkowane tylko w czasie ćwiczeń), to kwestia dogadania z wojskiem (3 kilometry od miasta, więc można nawet drogę asfaltową dla karetek wybudować) modernizacja będzie przeprowadzana lub już jest przeprowadzana (do 2018 mają) Także kiedyś w razie W lub innych zagrożeń naturalnych, będzie mogło tam lądować nawet 12 śmigłowców. Około 8 milionów (jakoś tak obiło mi się o uszy słuchając radio) ma kosztować wybudowanie lądowiska w Tarnobrzegu, choć to bardzo droga inwestycja, władze wojewódzkie, powiatowe oraz gminne mają pole do popisu w pozyskiwaniu funduszy na taką inwestycję – strategiczną można by powiedzieć w naszym regionie (tu w tym lesie) dla naszego bezpieczeństwa.

 6. Co jakiś czas pojawia się wpis o tym wewnętrznym. Trzeba być głuchym i ślepym ,żeby nie zwrócić na to uwagi. Cóż Dyrektorze Ci po tych inwestycjach jak pacjenci piszą ,dają sygnały ,ze jest źle z atmosferą na tym oddziale a pan udaje ,ze wszystko jest ok. Czyli bułkę przez bibułkę dla prasy a życie się toczy według układów. Tylko po co te inwestycje jak pacjentowi nie poprawi to samopoczucia?

 7. Kazdy ma wolny wybor,nie ma rejonizacji,nie podoba mi sie na wewnetrznym w Nowej Dębie to jade np.Tarnobrzega,warszawy gdzie sie komu podoba.Jak dla mnie w Debie nie ma dobrego stomatologa wiec wybralem Mielec i tak staram robic sie ze wszystkim.

 8. Przy wyjściu ze szpitala z oddziału wewnętrznego nie otrzymuje sie wypisu , trzeba zgłosić się odbiór za tydzień. Proponuję zatrudnić jeszcze jedną sekretarkę bo dwie to za mało. To jest kpina z ludzi.

 9. Jest trzy sekretarki,a nie dwie…a poza tym to ja tam lezalem i nie narzekam. Podziwiam prace pielegniarek, ja bym tak nie potrafila na kazde skinienie dzisiejszych ludzi pretensjonalnych i chamskich czasem byc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here