Trwa liczenie pasażerów

49

05.10.2013


Czy nowodębska poczekalnia zmieni godziny otwarcia? Wciąż czekamy na wyniki liczenia pasażerów…

Przypomnijmy, że w okresie letnim poczekalnia jest czynna od 7 do 19! Natomiast w sobotę czynna jest jedynie do godziny 14, a w niedziele i święta jest zamknięta.

Oficjalnym powodem ograniczonej dostępności do poczekalni są zbyt wysokie koszty utrzymania pracowników. W tym miejscu pojawia się pytanie czy nie zdawano sobie z tego sprawy na etapie projektowania i wykonywania obiektu?

ZOBACZ: Dworzec jest dworzec. Wypić zawsze można

Wydaje się jednak, że po naszym artykule burmistrz Wiesław Ordon zrozumiał, że obecne godziny funkcjonowania poczekalni nie spełniają oczekiwań mieszkańców. W gazecie \”Echo Dnia\” zapowiedział: \”Będziemy monitorowali ruch pasażerów w niedzielę. Zamontujemy na dworcu kamerę, będziemy mieć stażystów. Postaramy się o pieniądze z powiatowego urzędu pracy.\” Monitoring rozpocznie się po wakacjach i potrwa miesiąc.

Na prośbę mieszkańców zapytaliśmy burmistrza Wiesława Ordona o efekty tego liczenia. Burmistrz odpowiedział: –Pierwsze liczenie pasażerów na dworcu autobusowym miało miejsce 30 września, następne będzie 7 października. O ustaleniach poinformuję mieszkańców po drugim liczeniu.
/rek

.

49 KOMENTARZE

 1. Szanowni radni z Ratusza zaproponujcie na sesji o obniżenie wszystkim waszym radnym diet a uzyskane z tego tytułu środki finansowe przeznaczcie na opłacenie dodatkowego pracownika na poczekalni,pod warunkiem że na dworcu jest taki tłok pasażerów.
  Ciekaw jestem czy przejdzie taka uchwała.
  Będzie to wasz większy sukces niż "podpalanie"że jest aż tak źle.
  Moim skromnym zdaniem to radni powinni zajmować się rozwiązywaniem problemów mieszkańców a nie robieniem wszystko aby komuś dołożyć i promować się już do następnej kampanii wyborczej.
  Może wyjdzie tak że z dużej chmury nie będzie deszczu , i nawet nie zagrzmi.

 2. [quote] Moim skromnym zdaniem to radni powinni zajmować się rozwiązywaniem problemów mieszkańców a nie robieniem wszystko aby komuś dołożyć i promować się już do następnej kampanii wyborczej.[/quote]
  No właśnie taki radny Flis to narobił i na rozwiązywał problemów mieszkańców , że ho, ho. Tylko brać z niego przykład, taki gość jest.

 3. No wlasnie taki radny Ostapko i radna Lubera na sesjach zamiast rozwiazywac problemy to zajmuje sie rozrabianiem ciekawe jak bedzie na sesji 29-10 czy przeprosza swojego SZFA Przewodniczacego i Burmistrza o kwiatach juz nie wspomne

 4. co za PRL. poczekalia powinna byc czynna całą dobe! co za wioska z tej deby! jakis porojony pomysl z liczeniem podróżnych…. dajcie spokoj! Poczekalnia zostala zbudowana za kasę spoleczeństwa i powinna byc otwarta dla spoleczenstwa !!!!

 5. Przecież sprawa liczenia to zwykła propaganda. Ordon z Serafinem i Żołędziem załapali po uwagach Ostapki i narzekaniach mieszkańców że zaliczyli kolejną wtopę i źle dobrali godziny otwarcia poczekalni. Ale ze nie potrafią się przyznać wymyślili "liczenie pasażerów". Przecież nie ma norm obiektywnych które mówią o tym że od tylu a tylu pasażerów należy otworzyć poczekalnie. Jak będzie 2 o 23 to otwierany? Czy dopiero jak będzie 5ciu? Absurd! Tak czy tak wydłużą godziny otwarcia bo zalapali ze wtopili. Powinna byc otwarta 24/h

 6. Między 23:00 a 6:00 odjeżdża z dworca w Nowej Dębie 24 autobusy:

  23:15
  23:45
  23:50
  0:15
  0:36
  0:45
  1:30
  1:55
  2:00
  2:10
  2:15
  2:40
  2:45
  3:10
  3:45
  3:50
  4:15
  4:55
  5:05
  5:08
  5:22
  5:25
  5:52
  5:56

  Poczekalnia powinna być otwarta 24 h / 7 dni.

 7. [b]Takie małe proste pytanko….. Dla kogo ten dworzec został wybudowany ? Dla wygody pasażerów, czy dla podniesienia rankingu wyborczego Wiesława Ordona, zwanego dalej burmistrzem ? Chyba ze to jest Pan Burmiszcz, to wtedy wszystko wyjaśnia….[/b]

 8. do oblecha z 18 posta, MIAUCZYŃSKIEGO buraku. Niezależenie kto będzie tu burmistrzem i tak Wam dobrze nie będzie bo zawsze jesteście zapinani od tyłu.

 9. ta poczekalnia to jest byle co, ale pomyslcie sami – beda budowac most w Polancu, w 2017 zaczna budowe ekspresowki z Rzeszowa przez Mielec, Polaniec do Warszawy, kto bedzie tedy jezdzil, autobusy do Trzosowej Sciezki ?

 10. A to wszystko przez wpływy xczarnej mafii na podkarpaciu Tu zwsze pis wygryw i przez to podkarpacie zawsze w du,, jest kopane A nawet jaki pisiory wygrywaja to maja w du,,,, podkarpacie Oto Polska właśnie

 11. Pisiorze zapinany od tyłu przez biskupa czytaj ze zrozumieniem a nie tak jak wszystkie pisiory żeby tylko przekrzyczeć odwrócić uwagę

  Nawet jak pisiory wygrają i tak nas w **** kopną !!!!

 12. Pod rzadami slonca peru nawet grzyby przestaly rosnac,a PO-paprane juz kwicza,OBUDZILAS SIE POLSKO !,bo ci slonko peru przypieklo i jeszcze dopiecze zanin odejdzie do rynsztoka:|

 13. [quote]#32 | KTOTO dnia 10/06/2012 13:52
  Przepraszam Państwa bardzo ale czy Pan Zie-lak także został wliczony w liczbę pasażerów??[/quote]
  Skończ facet z tym ****iem,zaczyna być to nudne.

 14. Jak widzę towarzycho JANOWE nadal realizuje polecenia "szefostwa" w kwestii bluzgania na INFO coby ten portal zminimalizować. Pięknie realizować założenia wypracowane w remizie strażackiej mimo, że wielu STRAŻAKÓW to świetne chłopaki …..pięknie….. ale myślę, że obłuda ujrzy światło dzienne….

 15. Panie aqq wiec bardzo Pana przepraszam za to, iż insynuowałem Panu użycie wulgaryzmów, więc skoro temat zieleni nie jest już trendy to czy może chłopaki z remizy(wiejskiej) też byli wliczani czy po prostu pili na wieży ?

 16. Śmiechowice.Moja propozycja,najlepiej byłoby,tak jak za komuny wyznaczyć godziny otwarcia całej N. Dęby od dziesiątej do osiemnastej,potem wszystko zamykamy,zwijamy asfalt na "czwórce",wyłączamy światła w całym mieście i luli,aż do rana.No i jakie oszczędności w kasie na czas dopadającego nas kryzysu.Wsi spokojna,wsi wesoła.

 17. Od kilku dni ratuszowe siedza przyczajone i czekaja asz ORDON wystawi noge aby go ugryzsc ,ale on nie frajer siedzi cichutko i nogi ma schowane:|i nawet nie planuje zadnej awari

 18. Myslę że redaktor to rozważy tylko będzie musiał spytać po pierwsze Wacka,Mamy i Ż i e l aka co k,u r, w a oni na to acha zapomniałem o jedszce jednej gwieżdzie panu Śmie****u

 19. Jeśli pan Ordon z panem Serafinem nie wyrażą zgody to nie będzie niczego! Wystarczy, że przez niedopatrzenie powstało infonowadeba i to psuje nam u koryta dobre samopoczucie. Dlatego nie wyrażamy zgody na takie inicjatywy. No chyba, że będą zależne od nas… a to nie problem bo lizusów mamy mnóstwo i możemy robić co sie nam podoba!

 20. Krążą słuchy że Ostapko z Wackiem i Pawłem zakładają drugą stronę internetową żeby stworzyć kolejne niby info. W ten sposób chcą podwoić siłę uderzenia w burmistrza. Niestety plany wypłynęły i sprawa się rypła. Niezależność jest fikcyjna :)

 21. nie widzę sensu tworzenia nowego portalu o pogobnym profilu politycznym ten :FAKT: spełnia rolę publicznego opluwania ludzi przy władzy i cel został osiągnięty przez tych wszystkich Wacków

 22. Podobno Żołądź z Wackiem i Pawłem widząć że Ordonowi notowania lecą na łeb na szyje stawiają na WSPARCIE… kasa z urzędu idzie na to stowarzyszenie więc w czasie wyborów weźmie się osoby ze WSPARCIA do poparcia list Ordona lub stworzenia "czegoś niezależnego"… Ładnie kombinują nie?

 23. Coś ci się pop…ło. Wacek z Pawłem już od dawna grają z ostapkiem przeciw Ordonowi. Nie realne żeby grali z Żołędziem. Przed wyborami będzie ciekawie. Wtedy odkryją się wszystkie układy :)

 24. Żołądz jaki jest każdy wie. Więc się nie dziw. Cieszę się natomiast z tego, że ci którzy wykreowali Ordona tj Wacek i Paweł (sponsor Stali Nowa Dęba, naszego MKS-u) poznali się na nim. Szkoda dla tego miasta, że tak późno. Ale lepiej późno niż wcale. Widać że Ordona mają już dość nawet w jego najbliższym otoczeniu. To nie świadczy o nim dobrze!

  A kasa która idzie ba Wsparcie z budżetu gminy – będzie polityczna stopa zwrotu. O co zakład?

  Do Admina
  Przepraszam, że piszę nie na temat

 25. Ordon najpierw obserwował wschody i zachody słońca by dostosować oświetlenie uliczne do potrzeb mieszkańców a teraz obserwuje pasażerów (być może z okna w urzędzie). A ZA ROBOTĘ KIEDY SIĘ WEŹMIE? Obserwator się znalazł. Poczekalnia ma być 24h ! Niech nie robi z naszego miasta wioski!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here