50-lecie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

13

2013-09-25

50-lecie działalności obchodził w sobotę 21, września Oddział Rejo-nowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Dębie. Uroczystości jubileuszowe połączone z Dniem Seniora zorgani-zowano w Zespole Szkół numer 1 w Nowej Dębie.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 110 seniorów oraz licznie zaproszeni goście, wśród których był tarnobrzeski poseł Mirosław Pluta, Starosta Powia-tu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pita, burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, zastępca Zygmunt Żołądź, Maria Mroczek, reprezentująca Ra-dę Miejską, Urszula Krakowska dyrektor ds. finansowych Dezametu, Stanisław Szpunar prezes oraz Barbara Mirowska, zastępca Prezesa Zarządu ds. Finansowo-Rehabilitacyjnych Spółdzielni Inwalidów „Zjednoczenie” w Nowej Dębie oraz Leszek Mirowski kierownik Miej-sko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Zaproszeni goście złożyli życzenia i gratulacje z okazji Złotych Godów.

W trakcie spotkania prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pani Józefa Maria Kaczmarek po-dziękowała osobom, które wspierają związek. Wśród wyróżnionych był m.in. Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego. – Bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczystość i wyróżnienie. Uważam, że ta-kie inicjatywy, jak wasza są bardzo cenne. Pozwalają osobom w jesie-ni życia realizować swoje pasje i marzenia. Spotykacie się na okolicz-nościowych imprezach, wyjeżdżacie na wycieczki. Jesteście w swoim towarzystwie. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie – mówił starosta Krzysztof Pitra.

Podczas spotkania zaproszeni goście zapoznali się z działalnością związku. Następnie wystąpiła Kapela Ludowa działająca przy Samo-rządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie i Zespół „Dębianie”. Spo-tkanie umilił wspólny poczęstunek i zabawa taneczna.

PT

13 KOMENTARZE

  1. Nazwiska, adresy… i co jeszcze? Nie oczekuj odemnie pożywki dla Twoich komentarzy z powodów, o których pisałem wcześniej. A wysil się, rozejżyj dookoła, pomyśl trochę. Nie będę kapował ludzi, którzy mi imponuja swoim zaangazowaniem i potrafiacych zorganizowć swój czas.

  2. A dlaczego te aktywne środowiska zapraszają władze? Bo tylko ona daje im szanse na aktywnosć. Sami nie umieją zorganizowac żadnej kasy.

  3. czy tu głupich wpisów typu = pytacz, pytam nikt nie skomentuje? Ktos jest ogranczony w swym umysle. Kiedys bedziesz emerytem to zobaczysz jak to jest, o ile dojdziesz do tego wieku. I nie zadawaj głupich pytań

  4. To ja pozwolę sobie skomentować.
    @pytam prawdopodobnie nie dożyje emerytury 67. Tobie szanowny emerycie nikt nie proponował umów śmieciowych, na dzieło ,umowę – zlecenie ew.samozatrudnienie – bo @pytam- jeśli szczęśliwie dożyję – dostanie emeryturę – maX 700 pln. OBY! A w tym chaosie by nie daj boże – poważnie zachorował? I pewno stąd to podenerwowanie…
    Czasy się diametralnie zmieniły – TAKĄ POLSKĘ WYWALCZYLIŚCIE – Szanowny Panie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here