65-lecie istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Dębie

11
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Czas szybko mija… Po wielu latach chętnie wracamy pamięcią do czasów  spędzonych w murach swojej szkoły. Miło jest wraz z przyjaciółmi wspominać nauczycieli, którzy często stawiali wysoką poprzeczkę do pokonania, czy wraz z kolegami porozmawiać o szkolnej rzeczywistości, która  była  naszym udziałem. Śmiejemy się, gdy wspominamy dawną paczkę przyjaciół, czy żarty, których było co niemiara.
Wielokrotnie ze łzami w oczach trudno nam się pogodzić z tym…., że to już tyle lat…. Dużo radości oraz powodu do zadumy  dostarczają tego typu wspomnienia….
28 maja 2016 roku był dniem, który pozwolił absolwentom Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie powrócić pamięcią do dawnych lat. W tym bowiem dniu obchodzono święto patrona szkoły-  Jana Kochanowskiego połączone z 65-leciem istnienia Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Następnie uczestnicy przeszli do Samorządowego Domu Kultury, gdzie odbyła się  dalsza część obchodów.
O wysokiej randze uroczystości, świadczy przybycie wielu zaproszonych gości. Byli wśród nich: Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego pan Paweł Bartoszek, Burmistrz Miasta i Gminy pan Wiesław Ordon, przedstawiciel Zakładów Metalowych Dezamet SA pan Marian Piechota, członkowie Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego: pan Jerzy Sudoł i  pani Danuta Serafin, radny powiatu V kadencji  pan Marek Zięba, Prezes Ogniska ZNP pan  Kazimierz Wąsik,   Przewodniczący Rady Rodziców  pan  Marek Babula, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci  oraz uczniowie.
Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie  – jak mówili zaproszeni goście- zajmuje ważne miejsce na mapie Powiatu Tarnobrzeskiego. Jubileusz ma być efektem zadumy nad pracą wychowawczą oraz osiągnięciami dydaktycznymi placówki. Wielokrotnie  absolwenci wytrwałością w osiąganiu celów, wytyczali nowe kierunki. Wychowanie człowieka wymagało  wiele trudu i poświęcenia ze strony szerokiego grona ludzi a szczególnie nauczycieli i wychowawców , zaś  ,, największych szkolnych lat nagrodą jest miłość uczniów”. Po wystąpieniach gości i refleksjach emerytowanych nauczycieli:  pani Dyrektor Z. Boryńskiej i pana Romualda Gondka głos oddano młodzieży, która przybliżyła czasy i odtworzyła życie codzienne dworu krakowskiego za panowania Zygmunta Augusta. Piosenki w wykonaniu Magdaleny Bąk i Natalii Buczek wprowadziły zebranych w miły i pogodny nastrój. Część oficjalną i artystyczną zakończył Dyrektor Szkoły pan  Robert Suska, który zaprosił absolwentów na spotkanie do kawiarenki. Następnie uroczystość przekształciła się w piknik na plantach, w którym wzięła udział także społeczność lokalna.
M. Gierach
Źródło: Powiat

11 KOMENTARZE

  1. Jerzy Sudoł ma tupet. Rządząc powiatem tarnobrzeskim kolejną kadencję, obcinał fundusze Jedynce. W zamian za stołek tworzy koalicje z PO i PSL, która to koalicja szkodzi naszemu szpitalowi i liceum. Najpierw Jerzy Sudoł pomógł rozmontować jedynkę, a teraz lansuje się na 65 leciu jako „wielki przyjaciel szkoły”. Trzeba mieć tupet. Gdzie pan był panie Sudoł, jak było spotkanie z rodzicami w szkole ?? Jak panu nie wstyd?

    • Odczepcie się od ludzi typu Pan Sudoł, którzy piastują stanowisko z woli wyborców. To dobrzy ludzie.

  2. podobnie Pani Serafin pierwsza glosowala za likwidacja / bardzo wstyd bo sama kiedys byla w podobnej sytuacji jak ja chcieli zlikwidowac / a teraz wazny gosc , tez wstyd spolecznosc Nowej Deby zapamieta Jej to przy nastepnych wyborach , dobrze ze za drugim razem wyjechala na saksy do USA a Pan Kolodziej jakos mu sie zmienilo I drugim razem zaglosowal inaczej niz w pierwszym razie / tez wstyd / ale wybory nastepne tez szybko zblizaja sie zapamietamy im te rece podniesine za likwidacja liceum

  3. Szkoda tylko, że tak ważny jubileusz był mizernie nagłaśniony. Gdybym nie chodził do kościoła, to pewnie impreza umknęłaby mojej uwadze. Obecność p. Sudoła, a zwłaszcza p. Serafin wydaje się być bardzo nie na miejscu.

  4. Kwiatki językowe – Powiatu Tarnobrzeskiego, Dyrektor, Starosta, Burmistrz, Kościele, Matki Boskiej, Prezes, Przewodniczący. :)

    • Donpedro, niemożliwe, przecież to teks autorstwa jednej z profesorów tutejszego liceum i na dodatek nauczycielki języka polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here