82 Turniej Grand Prix Victora Amatorów w badmintonie w Mielcu.

0

W Mielcu rozegrany został 82 Turniej Grand Prix Victora Amatorów w badmintonie. Na mieleckie korty po 3 miesięcznej przerwie powrócili z dużym powodzeniem badmintoniści z Nowej Dęby, a wśród nich trener nowodębskich badmintonistów Adam Bunio, który wyleczył kontuzję żeber odniesioną w styczniu w Tarnowie. Szkoleniowiec z Nowej Dęby spisał się tradycyjnie znakomicie i aż trzy razy stawał na podium dla zwycięzców. Najpierw wygrał zdecydowanie swoją koronną kategorię wiekową „Old Boys”, pokonując w finale swojego odwiecznego rywala Tadeusza Michalika z Tarnowa 2:0 (21:10; 21:14). Następnie wspólnie z Łukaszem Pieniążkiem z Rzeszowa wygrali grę podwójną rozgrywaną w formule „Open”, pokonując w finale parę z Mielca: Igor Iwański / Wojciech Machaj 2:0 (21:12;21:12). Na trzecim miejscu uplasował się debel debiutantów z Nowej Dęby: Mateusz Bajda / Jacek Tomasiewicz, a na miejscu czwartym zawody ukończył kolejny debel z Nowej Dęby: Rafał Lewandowski / Grzegorz Ordon. Po raz trzeci Adam Bunio stanął na podium w kategorii „Runners Up”, w której wywalczył drugie miejsce, ulegając w finale młodszemu o ponad 20 lat Mariuszowi Tochowiczowi z Tarnowa. Na miejscu piątym uplasował się Grzegorz Ordon (Nowa Dęba). Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Adam Bunio rozegrał w tych zawodach największą ilość setów ze wszystkich uczestników, bo aż 23!, wykazując się przy tym niesamowitą kondycją oraz wielką ambicją i wolą walki. Zwycięstwa i podium wywalczone przez szkoleniowca badmintonistów z Nowej Dęby w 82 Grand Prix Victora w Mielcu: to w sumie 107 zwycięstwo i 153 podium trenera Adama Bunio na mieleckich kortach w ciągu już dziewięciu lat trwania cyklu tych rozgrywek (wynik, który jest ewenementem w skali kraju i cały czas jest śrubowany mimo upływu lat przez trenera z Nowej Dęby).