Bary i sklepy jednak do 23! Radni odrzucili skargę na uchwałę

11
Pixabay

Jakiś czas temu informowaliśmy o kontrowersyjnej uchwalę Rady Miasta w sprawie wyznaczenia dozwolonych godzin otwierania i zamykania sklepów, knajpek, restauracji i punktów usługowych.  Uchwała została zaskarżona przez jednego z przedsiębiorców. Radni skargę odrzucili. Teraz sprawę będzie musiał rozstrzygnąć sąd!

Zdaniem skarżącego, nowe przepisy przyjęte przez władze miasta godzą w równość podmiotów działających na rynku, bowiem w zależności od nazwy lokalu będzie mógł on być czynny. – Jeśli chcemy robić fikcję prawną to dla mnie żaden problem nazwać mój sklep zajazdem. Wówczas będę mógł handlować bez limitu – mówi przedsiębiorca.

Wobec negatywnego zdania Rady Miejskiej sprawa zostanie skierowana do sądu administracyjnego.

Przypomnijmy: 9 października 2016 roku, Rada Miejska w Nowej Dębie przegłosowała uchwałę “w sprawie określenia dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych na terenie miasta i gminy Nowa Dęba“. Zgodnie z przyjętymi regulacjami wszystkie wymienione w tytule uchwały placówki mogą być dostępne dla klientów tylko w godzinach od 5:00 do 23:00. W przypadku prowadzenia na wolnym powietrzu przy zakładach gastronomicznych tzw. ,,ogródków” ustalono godziny otwierania i zamykania we wszystkie dni tygodnia w przedziale czasowym pomiędzy 8:00 –23:00. Wyjątkiem zostały objęte dyskoteki, w których można bawić się do godziny 3:00.

11 KOMENTARZE

  1. Witam Nasze miasto nie należy do dużej aglomeracji ale uważam ze sklepy czy tez pizzeria powinny być dluzej otwarte. Wlasciciel ponosi za to odpowiedzialność bo wiaze się to z zatrudnieniem pracowników. a także z wygoda dla nielicznych osob które zabladzily w nocy. Nie gasmy swiatelek w tym moim kochanym miescie bo i tak się ich pali malo

  2. bzdura bary i pizzerie restauracje i dyskoteki mogą być czynne po 23 jedynie monopolowe muszą być zamknięte !
    proszę o napisanie który z właścicieli barów czy pizzerii wniósł skargę do burmistrza ?? także proszę o sprostowanie tego „niusa” jeszcze raz powtarzam pizzerie western itd. mogą być czynne po 23 jeśli nie wierzycie proszę o zwrócić z zapytaniem do burmistrza lub w-ce lub przewodniczącego to wam odpowie . ja się zwróciłem i dostałem odpowiedź taką jaką napisałem powyżej .pozdrawiam

  3. Czemu nie zajmą się tym że na terenie całego miasta jest 7 aptek i żadna nie jest czynna w nocy, święta.. może pora wziąć się za to i ustalić dyżury nocne dla aptek ?

    • Dębianka apteki są prywatne i nie można im narzucić czegoś takiego a z tego co wiem jedni z włąściciele mieszkają nad Apteką więc raczej nie ma problemu z tym żeby do nich grzecznie z kulturą zadzwonić i poprosić o sprzedanie leku ratującego życie bo jeśli ma to być lek przeciwbólowy to raczej da się wytrzymać bez niego.

  4. Wszystko jest fajnie dopoki nie mieszkasz w budynku gdzie na dole jest lokal czynny do rana, wstawiona mlodziez budzi cie regularnie co 15 minut drąc buzię w niebogłosy a ty w niedziele lub sobotę idziesz na pierwszą zmianę na 6 do pracy ….. z drugiej strony to fakt ze miasto wymiera i jeszcze coś takiego na dokładkę. .. nie ma złotego środka niestety ktoś tak czy siak będzie poszkodowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here