Bat na kierowców. Laserowe mierniki prędkości.

18

18.09.2012r.


————————————————————————————————-

Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w 31 nowych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Teraz funkcjonariusze z wszystkich komend miejskich i powiatowych regionu będą mogli wykorzystywać, te nowoczesne urządzenia w celu ujawniania kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.

Podkarpacka Policja dysponuje już 33 laserowymi miernikami prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Dotychczas po jednym urządzeniu wykorzystywali w służbie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta. W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała 31 nowych urządzeń. Zostały one zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. \”Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym\”. Laserowe mierniki prędkości trafiły na wyposażenie komend miejskich i powiatowych Podkarpacia. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała 3 nowe urządzenia. Po 2 mierniki prędkości otrzymały komendy w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Sanoku i po jednym urządzeniu komendy w Brzozowie, Kolbuszowej, Lesku, Leżajsku, Lubaczowie, Nisku, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Ustrzykach Dolnych i jeden miernik prędkości otrzymał Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

Nowoczesne mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR będą służyć policjantom ruchu drogowego w naszym regionie do ujawniania wykroczeń przekraczania dozwolonej prędkości. Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość, w jakiej pomiar był wykonany. Wyświetla czas, od momentu wykonania pomiaru. Jest skuteczne w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od natężenia ruchu, ukształtowania terenu, infrastruktury i warunków atmosferycznych. Można używać go zza szyby samochodu. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów jest niewykrywalny. Ultralyte lti 20-20 działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Duża dokładność sprawia, że laserowa wiązka może być użyta do pomiaru odległości np. w miejscu wypadku.


Film: Miejska Telewizja Tarnobrzeg

Dane techniczne:

dokładność pomiaru: ±1 km/h
zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
zakres temperatur: -30°C do +60°C
czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy———————————————————————–

18 KOMENTARZE

 1. Ministerstwo Prawdy. Polscy kierowcy zawiedli Ministra. Film: [url]http://youtu.be/UqUyxEjW-mw[/url]
  Pozdrawia
  Marka Cherlawego Dziecka

 2. Ja przez Nową Dębę jadę dokładnie 50/h i wali mnie to co inni mówią .A jak widzę warszawiaka lub agenta to jeszcze wolniej że niby chcę skręcać .Najbardziej mnie cieszy jak rowerek jedzie bo wtedy nie wyprzedzam .Mogę jechać wolniutko bo mnie na to stać i nigdzie się mi nie spieszy:D

 3. Hahaha- Kolego weź pod uwage że utrudnianie ( jechanie zbyt wolno) też podlega karze- i żebys sie nie zdziwił jak zostaniesz ukarany mandatem.

 4. do4 ale nie ma takiej możliwości coby mnie ukarano jak jadę prawie idealnie z przepisami ,ja nie napisałem że wolno.Gdyby w tym horym kraju wszyscy zaczęli się stosować do przepisów to w ciągu tygodnia wszystko by stanęło;).Kupowanie fotoradarów nie poprawi bezpieczeństwa .Tylko budowa nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych.A fotoradary służą do gnębienia i tak biednego społeczeństwa.

 5. w Nowej Debie nie ma ograniczenia do 50 km.mozna jechac 70,co do mandatow mamna koncie okolo 100 ale zaden nie zaplacony bo jestem bezrobotny

 6. Laserowe dalmierze w polskiej Policji po chyba 40-stu latach od wynalezienia.

  Ale nie o to chodzi.

  [b]Drogi SĄ wynaleziono po to, żeby SZYBKO się przemieszczać.

  Drogi NIE SĄ wynalezione po to, aby wolno się przemieszczać.

  Paradygmatem rozwoju motoryzacji i drogownictwa jest stałe zwiększanie średniej prędkości poruszania się pojazdów po drogach.

  Qrrwwww…. NIE ODWROTNIE!!!!!!
  [/b]

 7. Autostrady expresowe powiadasz ?:D Naprawdę koleś poprawiłeś mi humor:D "Mniej osób będzie śmiertelnych" hahaha jak narazie podobno jeden taki w historii świata się trafił ale to dawno było :D Brawa dla 14ki :D

 8. pytam sie po co na stronie Info banery Zmieleni czyli inicjatywy Kuki:Dza mega sprzedajnej mendy ?? był punkiem potem zaspiewał Marsz ZHN a jeszcze potem "bo tutaj jest jak jest".
  kiedyś dało się tu poczytać aktualne i obiektywne informacje a teraz spadacie na ….

 9. Niesamowite Radary w użyciu od 6 lat co najmniej w Polsce. A na Podkarpacie ( prowincję) rzucili kilka sztuk i zachwyyyyyt. Zakażcie używania CB radia i zobaczycie jak nóżki z gazu i głupota moment wyjdzie z głów. Bat na kierowców phiiiiiiiii kto sie łapie na radary czy fotoradary babki dziadki . Bo cwaniaki mają CB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here