Donos burmistrzów oddalony! Inspektor i wykonawca są czyści!

27

Pod koniec minionego roku gdy opozycja ujawniła szereg nieprawidłowości na realizowanej inwestycji, burmistrzowie chcąc odepchnąć od siebie odpowiedzialność za to co się stało publicznie zrzucili winę na inspektora nadzoru i wykonawcę. Skierowali nawet donos do prokuratury. Okazuje się jednak, że inspektor i wykonawca nie popełnili żadnego występku!

Chodziło wówczas o zamianę materiałów na ścieżce rekreacyjnej z kruszywa. –Możemy stwierdzić, że zostaliśmy jako inwestor, najzwyczajniej oszukani – tłumaczył wówczas opinii publicznej Zygmunt Żołądź, spychając tym samym całkowitą odpowiedzialność na inspektora nadzoru i wykonawcę. – Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy w odpowiedzi przeczytałem, że nawierzchnia z kruszywa naturalnego to nie Plazadur, a tak zwana nawierzchnia równoważna – Natural Grey i w dodatku inspektor nadzoru stwierdza, że wbudowany materiał nie spełnia wymagań producenta. – mówił zastępca Wiesława Ordona.

Donos burmistrzów
Burmistrzowie skierowali więc donos do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu, a ta po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego odmówiła wszczęcia śledztwa. Poszkodowanej Gminie reprezentowanej przez burmistrzów winno przysługiwać zażalenie na takie postanowienie Prokuratury, jednak z posiadanych przez nas informacji wynika iż z tego prawa nie próbowano skorzystać.

Co to oznacza?
Burmistrzowie zgodzili się więc tym samym z oceną, że inspektor i wykonawca nie popełnili niczego niewłaściwego. A skoro tak to należy zadać bardzo ważne pytania: Jeśli to nie inspektor i wykonawca ponoszą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację to niech burmistrzowie wyjaśnią czy i jaka w tej sprawie była/jest odpowiedzialność inwestora czyli ich własna? Czy wyrzucony z pracy inspektor zostanie do niej przywrócony? Czy może liczyć na odszkodowanie od Gminy?

27 KOMENTARZE

 1. No to inspektor nadzoru powinien wystąpić o odszkodowanie i rozważyć sprawę składania fałszywych donosów wobec niego. Dobrze mówię czy jednak się mylę?

  • Nie rozumiem działania burmistrzów. Jeśli uważają że to nie oni są winni tylko zostali oszukani, a więc cała gmina została oszukana to dlaczego nie walczą o sprawiedliwość? Dlaczego nie składają zażalenia ? Dlaczego nie idą do sądu cywilnego z wykonawcą i inspektorem tylko sądzą się z radnym Markiem Ostapkiem który to wszystko wywlókł na światło dzienne. To nie logiczne i nie trzyma się kupy. Nie jestem zwolennikiem Marka Ostapko, ale to co wyczynają burmsitrzowie naprawdę budzi odrazę i brak zaufania do nich.

 2. Zyga! tak opowiadasz o brudnej walce politycznej na donosy, którymi podobno się brzydzisz. A okazuje się, że sam ślesz donosy. Twoje to są „prawomyślne” bo bronisz koryta przy którym zasiadasz?

 3. Żołądź wysyła donosy żeby odsunąć winę od siebie. Okazuje się ze donosy były niesłuszne. To nie inspektor i wykonawca są winni, czyli winien jest kto inny. Tylko kto w takim razie jest winien ze wszystko się sypie?

 4. Czy donosy władzy to walka polityczna? I czemu nad zalewem zamieniono asfalt i podbudowe? Czemu to się zapada? Czemu to jest zapłacone?

 5. jaja niezle. robili propagande i sie wybielali ze to oczywiscie nie oni i zadnych bledow nie popelnili tylko inspektor i wykonawca. A dzis okazuje sie ze to wcale nie inwestor i wykonawca. No ale skoro wedlug prokuratury to nie burmistrz ani inspektor ani wykonawca nie sa winni to kto w takim razie jest odpowiedzialny za takie inwestycje. No bo ta inwestycja jest skopana ewidentnie sa dowody sa papiery a czemu nikt nie poniesie konsekwencji tego. Nie miesci mi sie to w glowie. Jakie to musza byc zajebiste uklady! Nooo masakra

  • @jeny masz suprocentowa racje jak tak mozna robic? Po pierwsze to zagranie burmistrzow i akcja wybielania sie na stronie urzedu a po drugie prokuratura i brak wyciągania konsekwencji. Czyli kto jest odpowiedzialny za to, że inwestycja jest zle wykonana? Bo jak jest wszystko dobrze to się tym chwalą i przydzielają zasługi wszyscy najwyżsi:) no a jak jest zle? Wedlug najwyzszych to Ci co są pod nimi zawinili ale w poszukiwaniu sprawiedliwosci i zgloszeniu tego fakty do odpowiednich organow nagle okazuje się, że nieprawda! upppppps !!!! no to skoro nie oni ani nie tamci to kto? hmmm… ciekawe czy kiedyś dowiemy się i ktoś nam wyjasni i wskaze winną osobe lub osoby. Marek szukaj dalej :)

 6. Paczpan..
  Skoro wykonawca i inspektor są Ok.- To KTOŚ do diabła musiał polecić ten „tłuczeń” miast plazadur..Moim zdaniem to ten łobuz – Ostapko! On jest tak perwersyjny..Nocą wkradł się do UMiG i gabinetu burmistrza ORDONA i zmienił specyfikacje! Kanalia i szuja z tego – pożal się Boże,TFU!radnego.

  Hahahaaaha!

  • @wesolo mi
   – Wiedziałem ,że lubisz abstrakcje! :)
   – Nie,niemów że ironiczny koment – uznałeś za dobrą monetę.

  • @wesolo mi – mi przykro,że bierzesz coś tak absurdalnego pod uwagę..Niekiedy nasmaruje coś 100% serio – zazwyczaj jednak raczej nie.
   Mało mnie obchodzi Twoja opinia i Twoje zgadzanie – źle,oj! źle świadczy o Twoim morale- lub! – braku dystansu!

  • Jest powiedziane haleegovski ze z kim przestajesz takim sie stajesz i trudno by bylo z takim uczonym sie nie zgodzic choc wiem ze twoja madrosc jest abstakcyjna

 7. No nie wszystko jest tak super, bardzo proszę niech pan burmistrz przespaceruje się po ścieżce asfaltowej i dobrze się jej przyjrzy, zobaczy wtedy o ile będzie tylko chciał ile tam jest bubli w tym asfalcie , a mianowicie ile tam korzeni suchych kawałków konarów szyszek które to pod wpływem wilgoci pęcznieją i rozsadzają ten super asfalt. Co za partacz to robił?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here