Będzie nowy ołtarz na cmentarzu

30

Do końca września ma powstać nowy ołtarz polowy na cmentarzy komunalnym.

Póki co nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał. Jak informuje burmistrz Wiesław Ordon projekt zostanie udostępniony po wykonaniu dokumentacji przez projektanta. Wtedy też będą znane dokładne parametry, cena i wymiary oraz dokładny termin realizacji. Skąd pomysł na nowy ołtarz?Tak wygląda obecny ołtarz.


Projekt budowy ołtarza polowego zrodził się w wyniku uwag mieszkańców, w których ocenie obecny ołtarz jest nieestetyczny, a i warunki, w jakich odbywają się uroczystości na cmentarzu komunalnym, przy wykorzystaniu dotychczasowego \”ołtarza\” , nie odpowiadają ich randze.– odpowiada burmistrz.

/rek

30 KOMENTARZE

 1. nie bierzcie mnie za żadnego antychrysta, ale mnie ołtarz pasował, no morze mieszkancy mielei rację, że jest "nieestetyczny" ale nie przesadzajmy, i dajmy też "miejsce" finansom na inne projekty w dębie, hmmm np. o! remont drogi sikorskiego bo jest w naprawdę tragicznym stanie! Choć Oczywiście ołtarz też może być!

 2. Obietnice wyborcze spełnia mój kochany burmicho .Jaki słowny dał Mieciowi słowo i proszę ciałem się stało . Tak trzymać popieram na obydwioma recoma :D

 3. a ja powiem tak: jak Pan Burmistrz powiedział sam to jest [b]cmentarz komunalny!!!! [/b]
  Niech kler sam sobie zrobi cmentarz kościelny i tam stawia ołtarze!!!!

 4. przez tyle lat zbierają pieniądze na mszy 1 listopada ponoć na kaplicę cmentarną, a tu masz nawet na ołtarz nie starczy, wstyd

 5. A ja pytam. Jakie uroczystości na cmentarzu komunalnym ( oprócz 1 listopada) się odbywają?
  A co z pozostałymi cmentarzami w Naszej Gminie?

 6. No tak. Na osobę która będzie przeprowadzać dzieci ze szkoły w Dębie wsi (choć Pan,panie burmistrzu-obiecał -już w tamtym roku) nie ma pieniędzy. Mamy następny wrzesień.
  Pana radny- Jasio , też nie widzi problemu.
  Panie Burmistrzu, zamienić opla na rower – tak jak pan zrobił przed wyborami cztery lata temu, może pan zobaczy problemy zwykłych ludzi.
  Cztery lata temu został pan wybrany, żeby służyć społeczeństwu a nie społeczeństwo panu.Jest pan niezłym gracznem …Byle następna kadencja. Brawo!! Zagłosuje na kogokolwiek,oby miał portki i "gospodarskie" podejście do urzędu sprawowania "władzy" w gminie.
  Panie burmistrzu to SŁUŻBA wobec społeczeństwa ,a nie własne podwórko.

 7. a może tak marmurek położyć ewentualnie granit, chociaż wszyscy dobrze wiedzą że tańsze rozwiązania nie sprawdzają sie zbyt dobrze (mam na myśli śliskie schody na górce) więc wrócę do marmurku np. posadzka + ołtarz, ewentualnie ambona

 8. Normalnie k…. wa … mac !!! To juz nie ma na co wydawac pieniedzy Niech Nycz z Wolaninem zasponsoruja, bo i tak tylko raz w roku odprawiaja tam msze !!! Czy wszyscy obywatele Nowej Dęby sa praktykujacymi katolikami? Szukamy paoparczie w wyborach na Plebaniach ? Normalnie jak to powziedzial Drzewiecki " Polska to dziki kraj"

 9. No [color=#990000][b]NARESZCIE![/b][/color]
  Proszę 2 miejscowe parafie – aby był [size=32][color=#990000]monumentalny![/color][/size] ambitniejszy niż w Rio / tam łacńska ameryka! tam europa! TAM [color=#990000]POLSKA!
  [/color] nowa dęba zawstydzi katolików globalnie…Tak trzymać – Doskonały pomysł! Genialne jest to! Eureka!
  Uważam,że ch…y nie był – skromny / patrz / zgodnie z [color=#990000]IDEĄ..[/color]
  TRZA NOWY!! [color=#990000]MUS!1[/color]
  IN DOMINE PATRIS ET.. [pis.oryginalna]Dobranoc.

 10. ps/#5 – całym sercem popieram – Rece ''eminencji'' precz od Komunalnego!
  Niestety to przejęzyczenie lub ignorancja ''władzy'' -protestant z tezami..

 11. :)…Witam!!! ale tu GWARNO i na prawdę fajnie , takie cóś to może się PODOBAĆ …!!! A NIE jazda na czworakach po SOBIE…!!! Z Poważaniem Wsiech…!!!! ;) Drutek ;0)

 12. Jak Ordon da na to kase z budżetu gminy zgłaszam to do prokuratury. TO nie jest do kur..y nędzy państwo kościelne! To cmentarz komunalny! Na inne rzeczy Ordon to nie ma kasy a na takie zabobonne gusła zawsze znajdzie troche grosza! Ordon idz lepiej pilnowac grobu na Wielkanoc a nie zajmuj sie budzetem deby. Ave Wiesiek!

 13. Jejku przestańcie… Bo ktoś nie jest katolikiem lub katolikiem praktykującym to już mu się to nie podoba bo mu to nic nie da… no tak, bo jak wydawać na coś pieniądze to tylko na Ciebie lub Ciebie albo jeszcze ewentualnie wyłącznie na Ciebie… bo oczywiście to że WIĘKSZOŚĆ społeczenstwa jest katolicka to już marnowanie pieniędzy.. Bo oczywiście jeśli ktoś remontuje ulicę X a Ty z niej nie korzystasz to już hańba i strata pieniędzy, tak? Ja mówię na to egoizm i tymi słowami kończę.

  ps. Komentarz skierowałem bezpośrednio do komentujących "grrrr", "mickey :)", "kosla".. i im podobnych tematycznie.

 14. [center]ostatecznie wszyscy tam lub na podobnych placach wylądujemy,więc nie trajkotajcie bo :
  [i][b][i]memento mori[/i][/b][/i][/center]

 15. Ołtarz już dawno powinien zostać odnowiony… bo to wstyd dla miasta, żeby to tak wyglądało. No ale……… lepiej późno niż wcale…….

 16. Po co ołtarz.Powinna być kaplica pogrzebowa,a nie msza w kosciele,jazda na cmenteraz i tam tylko modlitwa nad grobem.
  Jerden raz w roku jest msza na Wszystkich Świętych.A potem caly czas niszczeje.Totalna bzdurea wymyślona przez burmoistrza przez wyborami.

 17. no spoko, ołtarz jak złoto, a w koło błoto…ale mi się rymnęło. a serio lepiej chodnik tam zrobić, bo błoto, ciapa do kostek. masakra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here