Bezpieczne ferie z Policją i klubem E-Tawerna

0

Policjanci, wspólnie z przedstawicielami Koła Strzeleckiego „ e-Tawerna” z Nowej Dęby, spotkali się z dziećmi i młodzieżą podczas zimowego wypoczynku. Tematem przewodnim edukacyjnych zajęć było bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Pierwszą część spotkania z policjantami poświęcono tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mł. asp. Stanisław Ciba z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się pieszego po drogach oraz mówił o obowiązku noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.

Następnie funkcjonariusz poruszył tematykę związaną z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, a także radził, jak unikać zagrożeń, które mogą na nie czyhać podczas zimowych zabaw na powietrzu.

W programie oprócz pogadanek uczestnicy mogli pod okiem instruktorów poćwiczyć strzelanie z broni sportowej. Największą atrakcją spotkania była możliwość strzelenia z broni historycznej lub jej wiernych replik.

Chętni mogli zmierzyć się w zawodach strzeleckich. W konkurencji punktowanej KBKS wzięło udział 31 zawodników z opiekunami. Pośród strzelających można było wyłowić prawdziwe „perełki” strzeleckie. Punktacja w czołówce była bardzo wyrównana. Potrzeba było aż dwóch dogrywek, by wyłonić zwycięzców.

Oto lista najlepszych zawodników:

1. Sylwester Babula

2. Ewa Babula

3. Artur Niedbała

Na specjalne wyróżnienie zasłużył także najmłodszy, 6-letni zawodnik, który twardo stawał do konkurencji ze starszymi kolegami. Każdy dzień spędzony na świeżym powietrzu zamiast przed telewizorem lub komputerem należy uznać za udany i w pełni wykorzystany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here