Bezpieczne wakacje nad wodą

7


W ramach akcji \”Bezpieczne Wakacje nad wodą \” nowodębska Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przez ostatnie dni nauki odwiedzała uczniów szkół podstawowych naszego miasta.

-Letni wypoczynek kojarzy nam się z pobytem nad wodą, dlatego postanowiliśmy odwiedzić uczniów aby przybliżyć im najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku oraz udzielić kilku rad i ostrzec przed niewłaściwym zachowaniem na kąpielisku. – mówi Tomasz Licak szef Drużyny WOPR w Nowej Dębie. WOPRowcy przypominają, że stosując kilka podstawowych zasad możemy bezpiecznie spędzić wakacje nad Wodą , tak żeby dla wszystkich zakończyły się one szczęśliwie.


Pamiętajmy :

1.Kąpiemy się tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska strzeżone przez ratowników. Tam trzeba bezwzględnie przestrzegać regulaminu i poleceń ratowników.
2.. Jeżeli nie znamy kąpieliska, nigdy nie skaczcie \”na główkę\”. Przez jeden nieszczęśliwy skok można uszkodzić sobie kręgosłup, co skończyć się może trwałym kalectwem.
3.Bawić się nad wodą należy tak, aby nie zakłócać wypoczynku i kąpieli innych osób. Pamiętajmy, aby nie krzyczeć, nie popychać się i nie zaśmiecać terenu!
4.Gdy jesteście rozgrzani od słońca, nie wskakujcie nagle do wody. Zetknięcie gorącego ciała z wodą może spowodować tzw. \”szok termiczny\”, który może się skończyć nawet zawałem serca!
5. Zachowujmy ostrożność podczas korzystania ze sprzętów wodnych. Nigdy nie zdejmujmy kapoków!
6. Pływajcie wzdłuż brzegu, tak by widział Was ratownik.

Rodzice i opiekunowie! Jak najczęściej przypominajcie swoim dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk! Uważajcie! Woda, nawet ta pozornie bezpieczna i spokojna, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem!
-Akcję \”Bezpieczne Wakacje nad wodą\” chcemy przeprowadzać co roku , na przyszły rok chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców tj. chcielibyśmy dotrzeć do przedszkoli szkół podstawowych i gimnazjalnych nie tylko w mieście ale w całej gminie Nowa Dęba – zapowiada Licak.

WOPR

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

7 KOMENTARZE

  1. Przyjemne z pożytecznym Panowie .Ale Na tym polega Agitacja ;)i działalność gospodarcza;) .Dlaczego nie ?
    Pzdr.
    Don Quijote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here